В Україні
COVID-сертифікат та Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: роз’яснює МОЗ
Міністерство охорони здоров’я роз’яснило:
- у чому різниця між COVID-сертифікатом та Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію,
- яке значення має колір COVID-сертифіката, який термін дії кожного із документів
- де і як їх можна отримати, використовувати.
Читайте також: Вакциновані в Україні іноземці можуть отримати міжнародний COVID-сертифікат
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це паперовий документ, який можна отримати у лікаря, що проводив щеплення, чи у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19, у якому зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення.
Підставою для видачі свідоцтва є повний курс вакцинації, а термін його дії – 365 днів.
Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов’язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил, а інформацію про перелік країн, які визнають міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна знайти за посиланням.
Читайте також: Відвідувати заклади або установи Києва можна без COVID-сертифікатів
COVID-сертифікат – це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг «Дія» або в мобільному додатку «Дія», який можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, і тому існує:
– «жовтий» СOVID-сертифікат – підтверджує факт отримання 1-ї дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати;
– «зелений» COVID-сертифікат – підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення.
Читайте також: COVID-сертифікати вже можуть згенерувати й ті, хто отримав різні вакцини
COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними.
Внутрішні, відповідно до назви, діють тільки в Україні, а міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном – у країнах, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС.
В Україні внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно, але, щоб користуватися міжнародним, потрібно мати при собі також паспортний документ.
COVID-сертифікат можна не лише показувати зі смартфону, а також роздрукувати за допомогою порталу державних послуг «Дія», на якому потрібно замовити послугу covid-сертифікат.
Нагадаємо, нові правила перевезення пасажирів: які документи необхідні?