Connect with us

В Україні

Вакциновані в Україні іноземці можуть отримати міжнародний COVID-сертифікат

Міністерство охорони здоров’я інформує, що усі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть вакцинуватися від COVID-19 за тією ж процедурою, що й українські громадяни.

Вони можуть записатися до найближчого пункту щеплення чи центру вакцинації онлайн або за їхніми контактними телефонами (перелік і контакти центрів та пунктів можна знайти на сайті або за номером 0 800 60 20 19).

Читайте також: Вакциновані особи, які контактували з хворими на COVID-19, мають проходити тестування

Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» право на безоплатні послуги з охорони здоров’я, зокрема на щеплення, мають іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, та особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

Для іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, медичні послуги мають покриватись за рахунок власних коштів, коштів добровільного медичного страхування чи інших джерел, не заборонених законодавством. Сама вакцина від COVID-19 є безоплатною.

Усі іноземці та особи без громадянства, яких щепили двома дозами вакцини в Україні, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 – у лікаря, який проводив щеплення, або, якщо вони підписали декларацію з сімейним лікарем, то цей документ можна отримати в нього.

Читайте також: Україна переходить до жовтої епідемічної зони

Реєстрація та внесення даних до електронної системи охорони здоров’я відбувається на підставі одного (або кількох) документів, що посвідчують особу.

Дані про щеплення іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово перебувають в України, не можуть бути внесені до цієї системи. Такі особи можуть отримати:

– довідку 063/о після першого щеплення;

– Міжнародне свідоцтво про вакцинацію після другого щеплення.

Якщо іноземець або особа без громадянства зробила перше щеплення від COVID-19 за кордоном, то вона може записатися на друге щеплення відповідною вакциною (за наявності) в Україні та отримати його на підставі документа про щеплення, виданого в іншій країні.

Нагадаємо, за «червоного» рівня епідемії працюватимуть ті заклади освіти, де 100% персоналу вакциновано

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.