COVID-сертифікат та Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: роз’яснює МОЗ - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

COVID-сертифікат та Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: роз’яснює МОЗ

Дата публікації:

Міністерство охорони здоров’я роз’яснило:

  • у чому різниця між COVID-сертифікатом та Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію,
  • яке значення має колір COVID-сертифіката, який термін дії кожного із документів
  • де і як їх можна отримати, використовувати.

Читайте також: Вакциновані в Україні іноземці можуть отримати міжнародний COVID-сертифікат

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це паперовий документ, який можна отримати у лікаря, що проводив щеплення, чи у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19, у якому зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення.

Підставою для видачі свідоцтва є повний курс вакцинації, а термін його дії – 365 днів.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов’язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил, а інформацію про перелік країн, які визнають міжнародне свідоцтво про вакцинацію можна знайти за посиланням.

Читайте також: Відвідувати заклади або установи Києва можна без COVID-сертифікатів

COVID-сертифікат – це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг «Дія» або в мобільному додатку «Дія», який можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, і тому існує:

– «жовтий» СOVID-сертифікат – підтверджує  факт отримання 1-ї дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати;

– «зелений» COVID-сертифікат – підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє 365 календарних днів від дати останнього щеплення.

Читайте також: COVID-сертифікати вже можуть згенерувати й ті, хто отримав різні вакцини

COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними.

Внутрішні, відповідно до назви, діють тільки в Україні, а міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном – у країнах, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС.

В Україні внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно, але, щоб користуватися міжнародним, потрібно мати при собі також паспортний документ.

COVID-сертифікат можна не лише показувати зі смартфону, а також роздрукувати за допомогою порталу державних послуг «Дія», на якому потрібно замовити послугу covid-сертифікат.

Нагадаємо, нові правила перевезення пасажирів: які документи необхідні?

В Україні

Боротьбу з організованою злочинністю вестимуть за іншою методологія

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів утворив Міжвідомчу робочу групу з питань координації впровадження в діяльність органів державної влади системи оцінки SOCTA Україна.

Як пояснила заступник Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян, методологія «Оцінка загрози з боку особливо небезпечних форм організованої злочинності» (Serious and Organised Crime Threat Assessment, SOCTA) застосовуватиметься для збирання, узагальнення та оцінювання загроз організованої злочинності, а також тяжких та особливо тяжких злочинів.

Читайте також: Організована злочинність: фантом чи реальна загроза?

Повідомляється, що Національна поліція реалізовуватиме практичну частину методології SOCTA. Для співробітників поліції зміниться тактика та система пріоритетів боротьби з організованою злочинністю, що дозволить вибудувати реальну картину ситуації зі злочинністю в країні. Реалізація проекту дає змогу застосувати методологію, що використовується правоохоронними органами європейських країн, і дасть змогу на підставі аналітичних висновків визначати пріоритети щодо боротьби з організованою злочинністю.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Масові навчання на випадок надзвичайної ситуації проведе МВС

Опубліковано

on

От

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що Міністерство проведе у різних регіонах країни тренування для населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, а також перевірить роботу систем цивільної безпеки.

«В онлайн-режимі було зібрано Державну комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для того, щоб органи влади на місцях глибше зрозуміли зміст навчань. Разом ми проговорили основні питання: оповіщення, порядок використання захисних споруд, евакуацію. Все це найелементарніше, що потрібно для нормального функціонування системи цивільного захисту», – додав т.в.о. Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук.

Нагадаємо, у 5-11 класах рекомендовано дистанційне навчання

Читати далі

В Україні

За втручання Вінницької спецпрокуратури підприємство перерахує Міноборони понад 300 тисяч грн

Опубліковано

on

От

У 2021 році відбулось укладення між Міністерством оборони України та одним із приватних підприємств двох договорів про закупівлю товару спеціального призначення, а саме комплектуючих до літаків.

Прокурорами Вінницької Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону установлено, що  відповідальними особами вказаного підприємства, усупереч умовам укладених договорів, поставки цих комплектуючих не здійснено, державі завдано збитки.

31.08.2021 з метою захисту інтересів Міністерства оборони України Вінницькою спецпрокуратурою подано 2 позови до Господарського суду щодо стягнення з підприємства-постачальника штрафу за невиконання умов укладених договорів.

21.01.2022 Господарським судом обидва позови спецпрокуратури задоволено. За рішенням суду підприємство – порушник сплатить на користь Міністерства оборони України штрафні санкції на загальну суму 327 747 грн.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону і надалі послідовно вживатиме заходів представницького характеру щодо ефективного захисту інтересів держави.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та
оборонній сфері Центрального регіону

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link