Connect with us

В Україні

Декларації чиновників перевірятимуть за допомогою ШІ

Національне агентство з питань запобігання корупції змінило підхід до перевірки декларацій державних службовців, у тому числі залучивши штучний інтелект до цієї роботи.

Читайте також: НАЗК моніторитиме спосіб життя суб’єктів декларування лише за період їх перебування у такому статусі

Про це інформує прес-служба НАЗК із посиланням на заяву заступника голови агентства Артема Ситника. Раніше агентство мало обов’язково щороку перевіряти декларації всіх топ-посадовців. У першу чергу йшлося про про Президента, міністрів, народних депутатів, суддів Конституційного Суду України та Верховного Суду. Таким чином, як повідомляє НАЗК, на практиці понад 99% декларацій були не охоплені системним контролем. «Як результат, ми не реалізовували очікування суспільства з перевірок декларацій», — заявили в НАЗК. Тож, що ж змінилося? Надалі всі подані декларації проходитимуть оцінку ризиків. Ті з них, які матимуть найменший показник рейтингу ризику та можуть бути перевірені автоматизовано зможуть бути перевірені за допомогою штучного інтелекту – механізму автоматизованої перевірки.

Читайте також: Не пізніше 31 січня треба подати декларації за 2021-2022 роки

Ідеться про порівняння даних декларації з іншими реєстрами, перевірку певними «формулами», наприклад, на виявлення ознак незаконного збагачення, наявності необґрунтованих активів тощо. Отримання довідки про проходження автоперевірки не означатиме, що декларація пройшла повну перевірку, а лише свідчитиме, що вона має мінімальний коефіцієнт ризику. «Ми прогнозуємо, що третина декларацій пройдуть цю перевірку», — резюмував А. Ситник. Заступник голови НАЗК також додав, що агентство зможе повернутися до цих декларацій, якщо будуть виявлені нові факти або надійде відповідне звернення.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.