Connect with us

В Україні

«Діти Донбасу»

Опубліковано

Активісти отримали доступ до російської «державної» бази даних усіх викрадених дітей

Команда KibOrg заявила, що отримала доступ до російської «державної» бази даних «Дети Донбасса», яка містить інформацію про викрадених в Україні країною-агресором дітей. Активісти ідентифікували й причетних до злочинів маріупольських колаборантів.

Читайте також: Школярі за кордоном зможуть дистанційно вивчати українські предмети

Як зазначається, вказана база даних (ДБД) була запущена в експлуатацію в 2016 році й донині функціонує на окупованій частині Донеччини. У подальшому її мають намір під’єднати до всеросійської бази даних про дітей. Доступ до бази даних мають лише окремі спеціалісти, яких напряму призначає «державна служба у справах сім’ї та дітей» (ДСССД).

Команда KibOrg, як повідомляється, отримала базу даних «Дети Донбасса» повністю, дякуючи патріотично налаштованим громадянам, які, ризикуючи, допомагають документувати злочини росіян. «Інформація, яку зберігає система, має виняткову цінність у пошуку вивезених з окупованої Донеччини дітей. Вона, зокрема, містить реєстр усиновлених дітей, а також тих дітей, які ще можуть бути усиновлені; реєстр кандидатів на усиновлення та реєстр опікунів і піклувальників. Окремо також зібрана інформація про дітей, що опинилися у важких життєвих обставинах. І найголовніше – реєстр дітей, які з різних причин були вивезені за межі окупованої частини Донецької області», – пише KibOrg.

Команді, до якої входять журналісти та IT-спеціалісти, наразі відомо, що на кожну дитину, зокрема з територій, що були окуповані після початку повномасштабного вторгнення, окупанти постаралися скласти повну анкету з усією особовою інформацією та фотографіями. Від місця перебування, інформації про родичів, номерів та серій свідоцтв про народження аж до зросту, захворювань, кольору очей і волосся й особливостей характеру. «Понад півтерабайта інформації з районних «служб у справах сім’ї та дітей», включно з доказами про викрадення українських дітей, а також десятки тисяч анкет, що містяться в базі даних, уже передані українським правоохоронним органам для аналізу. Зібрані матеріали також буде долучено до кримінальних проваджень Міжнародного кримінального суду, який на початку 2023 року видав ордери на арешт президента росії путіна та Уповноваженої з прав дітей рф марії львової-бєлової», – зазначають у KibOrg.

Читайте також: Деякі види служби під час воєнного стану та час перебування у полоні включатимуть у вислугу років

Ще один плюс цієї роботи – отримані матеріали дали змогу встановити зрадників, які допомагали росіянам викрадати та вивозити дітей з окупованого Донбасу. Їх прізвища всі наявні в цій базі.

Як зазначається, після вивчення лише частини документів є підтвердження, що російські суди встановлюють юридичний факт залишення дитини без батьківського піклування і після цього в росії одразу призначають свого опікуна. Відомі випадки й відвертої брехні, коли дітей, які мають батьків або опікунів, окупанти навмисно записували до списків дітей, що лишилися без піклування. Встановлено також факти збору росіянами документів про об’єкти нерухомості, що можуть належати вивезеним дітям. «Серед багатьох документів ми також знайшли роздруківку електронного листа з промовистою назвою теми – «Ізраїль». Повідомлення з проханням надіслати фотографії загиблих у період з 2021 по 2022 роки дітей було надіслано тодішньому окупаційному «меру» Іващенку, адресатом же виступав так званий «Ізраїльський антинацистський фронт», – кажуть у KibOrg.

Пізніше команда активістів дослідила діяльність вказаної організації за публікаціями в російських пропагандистських ЗМІ й виявилося, що «Алея Ангелів», для якої «фронт» просив надіслати фотографії загиблих, – одна з акцій, спрямованих на просування антиукраїнських наративів в Ізраїлі. Послідовники цієї організації записують відео із запереченням російської агресії в Україні, а також влаштовують мітинги в країні на підтримку так званої «сво». Вони ж влаштовували акції протесту із вимогою вислати українського посла та закликом до прем’єра країни Біньяміна Нетаньяху не постачати зброю Україні. Більше того, активісти «Антинацистського фронту» відвідали окуповану Луганщину, щоб підтримати російських військових.

Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Активісти пропонують Центру «Миротворець» та Службі безпеки України долучитися до дослідження матеріалів для встановлення колаборантів і фіксації злочинів. Уточнимо, що на цей час встановлено імена майже 20 тисяч українських дітей, викрадених окупантами. Маленьких українців розміщують у російських дитбудинках та віддають на всиновлення росіянам. Наша країна ж намагається повернути дітей за допомогою третіх країн. Наразі відомо, що на сьогодні вдалося переправити з рф в Україну лише близько 400 дітей.

Додамо й те, що ОБСЄ визнала масову депортацію дітей з України, а сам злочин вже розглядає Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. МКС вустами прокурора раніше вже назвав причетними до злочину путіна та дитячого омбудсмена рф марію львову-бєлову та видав безстроковий ордер на їхній арешт.

***

Як ми дізналися, наразі росіяни вивозять дітей з окупованої Ясинуватої, що в Донецькій області, до російського Челябінська. Про це, зокрема, повідомляє Центр національного спротиву. Йдеться саме про школярів. Дітей окупанти вирішили вивозити у Челябінськ, який знаходиться більше ніж за 2 тисячі кілометрів від Ясинуватої.

За даними ЦНС, ціль такої «евакуації» – подальша асиміляція дітей, їх вивозять без батьків, але під наглядом «кураторів». При цьому батьки можуть «виїхати за бажанням». Як повідомив мер Ясинуватої Дмитро Шевченко, частина школярів розпочне навчання в новому навчальному році у столиці регіону-куратора Челябінської області.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни росія масово депортує українських дітей із окупованих територій. Їх вивозять до Криму, рф чи Білорусі, нібито, на відпочинок у таборах.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.