Connect with us

В Україні

Дії Зеленського щодо судової реформи українці вважають недостатніми

Опубліковано

Майже 70% українських громадян вважають зусилля і дії Президента України щодо судової реформи недостатніми.

Про це свідчить дослідження, проведене фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Фундації DEJURE. Водночас близько 15 відсотків респондентів назвали зусилля влади достатніми, приблизно стільки ж — не змогли відповісти.

Читайте також: Судова реформа: чи зможе влада довести її до логічного завершення?

Опитування також засвідчило, що більшість громадян України виступають за розпуск скандального Окружного адміністративного суду міста Києва. Підтримують законопроект В. Зеленського про ліквідацію ОАСК 50,4% респондентів, не підтримують — 21,6%, решта не визначилися. «Позиція громадян цілком зрозуміла. По-перше, «невідкладний» законопроект про ліквідацію ОАСК та передачу частини його юрисдикції до Верховного Суду вже п’ятий місяць припадає пилом у комітеті з правової політики, очолюваному Андрієм Костіним із «Слуги народу». По-друге, укази Президента про скасування призначення голови Конституційного Суду Олександра Тупицького є неконституційними та вкупі з ініційованим президентом конкурсом до КСУ на місце Тупицького, який де-юре залишається головою, лише поглиблюють конституційну кризу.

Читайте також: Судова реформа: на Банковій поділилися подальшими планами

По-третє, країна два роки чекала на закони про очищення ВРП і перезапуск ВККСУ. Натомість тільки зараз, нібито, запущено процес очищення органів суддівського врядування, результат якого ми побачимо, в найкращому випадку, за рік. Усе це «виливається» в таку промовисту соціологію», — прокоментувала результати опитування виконавча директорка Фундації DEJURE Ірина Шиба.

Нагадаємо, в липні Верховна Рада за ініціативою Володимира Зеленського ухвалила кілька судових законів. Вони передбачають відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також очищення Вищої ради правосуддя. Раніше, в березні 2020 року, Конституційний Суд визнав частково неконституційною попередню спробу Президента провести судову реформу.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.