Судова реформа: на Банковій поділилися подальшими планами - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Судова реформа: на Банковій поділилися подальшими планами

Дата публікації:

Представник Президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський розповів про подальші плани реалізації судової реформи.

Про це він заявив в інтерв’ю УНН. «Головні законопроекти ми вже прийняли. Я маю на увазі відновлення довіри до Вищої ради правосуддя і перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Зараз у наших міжнародних партнерів є час для подачі всіх кандидатів до складу конкурсної комісії та Етичної ради. Я думаю, до кінця тижня вони повинні представити, і Рада суддів також визначить своїх кандидатів у ВККСУ (я так розумію, в Кваліфікаційній комісії вони вже визначилися, у ВРП — Етична рада — визначаються). Чекатимемо, що найближчим часом ми побачимо процес безпосередньо запуску роботи конкурсної комісії та Етичної ради», — сказав Ф. Веніславський.

Читайте також: Судова реформа: чи зможе влада довести її до логічного завершення?

Надалі необхідно буде приймати законодавчі акти, які вдосконалюватимуть процесуальне законодавство, унеможливлять зловживання сторонами процесу своїми процесуальними правами. Наступним кроком, я вважаю, повинна бути законодавча регламентація процесу розділу справ у судах для того, щоб виключити розгляд справи роками. Це перш за все стосується не тільки кримінальних, а й господарських та адміністративних справ», — сказав він.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Щодо того, чи відсутність керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не заважає реалізувати судову реформу, то Федір Веніславський зазначив: «Процес іде. Він зараз трохи загальмований з огляду на певні причини. Але я не думаю, що відсутність керівника САП на сьогоднішній день якимось чином гальмує судову реформу. Це паралельні процеси, які в кінцевому підсумку дадуть спільну синергію», — сказав представник Президента.

Читайте також: Судова реформа: оновити не можна зупинити

Реалізувати намічене повинні у 2022 році, але Веніславський уточнив, що йдеться не про завершення самої реформи, а про її відчутність суспільством. «Я не сказав, що судова реформа буде завершена, я говорив, що судова реформа дасть відчуття, що вона рухається, в 2022 році. Й громадяни обов’язково відчують рух судової реформи в 2022 р. Впевнений, завершена вона буде тоді, коли ми матимемо на 100% неупереджений і справедливий суд, який не викликатиме ні в кого заперечень та зауважень», — зазначив він.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Відповіді на юридичні питання можна отримати у «WikiLegalAid»

Опубліковано

on

От

Громадяни можуть отримати відповіді на свої правові запитання на платформі правових консультацій «WikiLegalAid»довідково-інформаційна платформа правових консультацій, що функціонує за принципом Вікіпедії, орієнтована на потреби як людей без юридичної освіти, так і правознавців.

Згідно з інформацією Координаційного центру Безоплатної правової допомоги у 2021 р. найпопулярнішими правовими консультаціями на платформі, зокрема стали:

  • «Умови призначення, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю» (понад 155,7 тис. переглядів);
  • «Підстави зупинення транспортного засобу. Повноваження поліцейського та права водія» (близько 112 тис. переглядів);

Читайте також: П’ята річниця відкриття Бюро правової допомоги в Україні

  • «Оформлення постійного догляду за особами, які його потребують (особи з інвалідністю, громадяни похилого віку) (понад 100 тис. переглядів).

Окрім правової інформації на платформі можна знайти зразки документів правового та процесуального характеру, ознайомитися з судовою практикою, а також перейти зі сторінки консультації на сайт Верховної Ради України та переглянути необхідні нормативно-правові акти.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Інформація на платформі постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики, а її функціонування забезпечують понад 600 консультантів системи безоплатної правової допомоги та представники професійних правничих спільнот.

Нагадаємо, відбір адвокатів для системи безоплатної правової допомоги може проводитися дистанційно

Читати далі

В Україні

Понад 110 млн гривень на зміцнення обороноздатності Києва

Опубліковано

on

От

Київрада прийняла міську цільову програму «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, якою передбачено виділення понад 110 млн грн на зміцнення обороноздатності Києва.

Читайте також: Землі оборони інвентаризують Міноборони та Держгеокадастр

«В умовах продовження збройної агресії з боку Російської Федерації проти України, високої вірогідності повномасштабного вторгнення та застосування агресором диверсійно-розвідувальних сил або здійснення актів тероризму, важливого значення набуває виконання заходів з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві. Зокрема на це і спрямовані заходи, що увійшли до програми «Захисник Києва», – прокоментував заступник Голови КМДА Андрій Крищенко.

У рамках програми заплановано також створити Єдиний центр підготовки Сил муніципальної безпеки м. Києва, зокрема і бригади територіальної оборони.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

65 000 гривень штрафу за «формальне» переведення медпрацівника на неповний робочий день

Опубліковано

on

От

Заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив, що забезпечення базових виплат працівникам залежить саме від керівника лікарні, який безпосередньо розпоряджається бюджетом закладу, а зловживання керівництва, такі як «суто формальне» переведення на неповний робочий день, працівники мають право оскаржити.

Читайте також: Лікарі отримуватимуть не менше 20000 гривень заробітної плати

«Аби не виплачувати лікарям базову зарплату, яка була встановлена Урядом, керівники медзакладів іноді, суто на папері, можуть перевести працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики і надалі продовжують працювати повний робочий день. Така ситуація є абсолютно неприпустимою. Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, має звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці», – зауважив О. Яременко.

В разі отримання скарги Держпраці проведе інспекційну перевірку. Якщо ж буде встановлено, що медпрацівника формально переведено на неповний робочий день, а фактично він працює повний, на керівника медичного закладу буде накладено штраф – 65 000 грн за кожного працівника.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, підвищення базової зарплати медикам поширюється на всі заклади охорони здоров’я

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link