В Україні
Доручення про поліпшення якості надання адміністративних послуг надійшло від Володимира Зеленського
На думку Президента України, держава повинна орієнтуватися на створення умов для розвитку бізнесу та поліпшення якості обслуговування громадян. Відповідно потрібно докласти зусиль для створення сервісної держави, де публічні послуги будуть проводитися комфортно і зручно, з можливістю використовувати електронні сервіси. Щоб досягти зазначених цілей, Президентом України були надані відповідні вказівки, викладені в пунктах Указу №647 / 2019, підписаному Зеленським 04 вересня поточного року.
Перелік доручень з боку Володимира Зеленського досить великий. Ось деякі з основних пунктів, що містяться в Указі:
- Провести аналіз, який допоможе звести до єдиного знаменника загальні вимоги до надання публічних послуг. Йдеться про збір й аналіз ключових показників ефективності послуг, що надаються, час, який витрачається на їх реалізацію і те, наскільки задоволені очікування осіб, які звернулися за наданням публічних послуг.
- Вжити заходів для адаптації публічних і адміністративних послуг, що надаються, до електронної форми з подальшим оприлюдненням на Єдиному веб-порталі. Ресурс повинен бути призначений для прозорого ведення діяльності органів виконавчої влади. Проведені заходи повинні відображатися в публікованих звітах щоквартально.
- Зробити доступними і зрозумілими сервіси, які допомогли б оскаржити рішення органів, що надають публічні послуги з метою поліпшення якості їх роботи.
- Розробити механізм, який дозволить якісно оцінювати рівень наданих адміністративних послуг. Зробити можливим подачу відгуків від тих осіб, які скористалися такими послугами, з метою вдосконалення процесів їх реалізації.
- Проаналізувати можливість нових підходів до розробки і ведення діяльності центрів надання адміністративних послуг. Провести аналітику доцільності в подальшому доручати реалізацію надання публічних послуг комунальним і державним підприємствам.
- Розробити загальні розміри адміністративних зборів на основі проведеної аналітики функціонуючих органів виконавчої влади, які надають публічні послуги.
- Провести роботу над створенням нових механізмів надання консультацій населенню і юридичним організаціям. Використовувати доступні технологічні можливості, створювати чат-ботів і сервісних телефонних центрів надання технічної підтримки з метою спрощення процедури звернення до відповідних служб.
- Провести заходи, спрямовані на спрощення процедур надання та отримання адміністративних послуг, зокрема: усунути необхідність попереднього звернення з письмовою заявою до органу за наданням послуг; передбачити можливість самостійного заповнення всіх необхідних даних співробітником центру надання адміністративних послуг, з подальшою передачею для ознайомлення і підписання особі, яка звернулась за наданням послуг; в разі виявлення помилок в поданих заявах, ввести механізм, який дав би можливість оперативного їх усунення і автоматичної перевірки в електронному вигляді; провести аналіз і визначити можливості створення сервісів, які дозволяли б отримувати послуги в автоматичному режимі, без участі людини і ряд інших механізмів спрощення.
- Ретельно розглянути питання про процес проведення реєстрації місця проживання. Зокрема опрацювати можливість проведення цієї процедури шляхом подачі відповідної заяви в електронній формі. Простежити за тим, щоб відповідні реєстри могли взаємодіяти з національними електронними ресурсами що носять інформаційний характер.
Крім викладених вище пунктів, в які необхідно внести зміни згідно з Указом Президента України, існують і інші. Повний їх перелік міститься в опублікованому тексті Указу №647 / 2019, що знаходиться в публічному доступі.