Connect with us

В Україні

Міністерство регіонального розвитку може дозволити проектування не окремого санвузла для маленьких кафе

В даний час проводиться розгляд і оновлення існуючих будівельних норм стосовно проектування ресторанів, кафе та інших подібних закладів. На розгляд до відомства надійшла пропозиція спростити проектування туалетних кімнат. Передбачається не розподіляти санвузол на чоловічий і жіночий. Пропозиція поширюється на невеликі за площею і вмістимістю відвідувачів кафе, ресторани. Наразі в проекті будівель кафе ситуація складається трохи інакше: поділ на чоловічі і жіночі туалетні кімнати є обов’язковою умовою функціонування такого роду закладів.

Як пояснив глава Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, наразі цей захід є необхідним. Він же відзначив той факт, що зараз зовсім не обов’язково взагалі будувати туалети в таких закладах, де кількість посадочних місць для гостей не перевищує 50-ти. Міністр вважає такий підхід в корні неправильним, тому що це безпосередньо впливає на комфорт громадян в місцях відпочинку. А тому, буде ініційовано введення обов’язкового проектування туалетних кімнат навіть для невеликих кафе, нехай і без розподілу за статевою ознакою.

Перш ніж бути запропонованою до розгляду, ідея обов’язкової наявності суміжних туалетів в кафе і ресторанах невеликої вмістимості, була опублікована заступником Міністра на його офіційній сторінці в Фейсбуці. Результат опитування був очікуваним: велика частина користувачів (70%) що брали участь в опитуванні, визнала ідею цікавою і справедливою. Один з користувачів вказав на те, що найважливішим вважає наявність туалету в кафе в принципі, а вже після цього – поділу або відсутністю такого.

Своє висловлювання з приводу збільшення кількості жіночих туалетів в закладах харчування висловив Лев Парцхаладзе. Міністр розповів, що цей захід є необхідним, бо в жіночих туалетах часто більша черга, в порівнянні з чоловічими кабінками. Відповідно в даний час вже збільшено вдвічі число туалетних кабін для жінок в кінотеатрах і театрах. Норми вступлять в силу з листопада поточного року. Отже, при зверненнях пов’язаних з реконструкцією або переплануванням, що надходять з боку власників театрів і кінотеатрів, останнім знадобиться обладнати додаткові туалетні кімнати для жінок.

Поміж іншим, заступник Міністра додав зауваження про обов’язковий облік при проектуванні туалетних кімнат умов, які давали б можливість скористатися ними людям з обмеженими можливостями та малолітнім особам. На думку заступника Міністра у вбиральнях повинні бути обладнані місця для розміщення столиків для пеленання немовлят.

В Україні

Названа дата початку функціонування ринку землі в Україні

З 1 жовтня 2020 року стартує початок роботи ринку землі в Україні – повідомляє Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Інформація була озвучена в рамках проведення зустрічі з аграріями, де розглядалися питання, що стосуються земельної реформи. Прем’єр-міністр зазначив, що раніше передбачалося відкрити ринок землі 1 липня 2020 року. Але в ході проведення консультацій, ця ідея не була реалізована, бо аграрії пояснили недоцільність відкриття ринку в період активної обробки землі.

Озвучені умови придбання землі, а також визначено порядок реалізації торгів. Зокрема, купувати землю зможе будь-яка людина, яка є громадянином України. Компанії, які здійснюють свою діяльність на території України і які належать українцям також отримають таке право. Реалізація продажу буде здійснюватися шляхом проведення відкритих торгів. Така практика дозволить уникати встановлення необґрунтованої вартості, ухилення від сплати податків і забезпечить правову справедливість торгів. Переважне право викупу земельної ділянки буде у тих компаній / організацій / громадян, у яких вона перебуває на правах оренди. Остання умова направлена на надання можливості особам, що здійснюють обробку землі, продовжувати ведення діяльності і після відкриття ринку.

Поряд з усіма перерахованими вище нормами, Гончарук повідомив і про обмеження на кількість землі, яка може перебувати у власності однієї особи. Так, обмеженнями передбачено встановлення рівня максимальної кількості придбаної землі на рівні 0,5% від державної кількості і 15% на рівні області. Слід нагадати і про те, що починаючи з 2002 року, на території України діє мораторій на продаж землі. Йдеться про ті земельні ресурси, які відносяться до числа сільськогосподарських угідь. Дія мораторію була продовжено до 2020 року.

В першу чергу підтримку скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, надають кредитори і західні партнери України. В рамках меморандуму про співпрацю України і Міжнародного валютного фонду, передбачена нова кредитна програма stand-by. Дана програма передбачає спільну розробку Урядом України та Світовим банком спеціального законопроекту, в рамках якого буде створюватися ринок земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з повідомленням Володимира Зеленського, що було озвучене 08 серпня 2019 року, проведення земельної реформи в Україні заплановано на 2019 рік. Виконання цієї умови послужить фундаментом для формування ринку землі сільськогосподарського призначення. Відповідний законопроект Президент доручив розробити Кабінетові Міністрів України.

Згідно з даними, наданих Соціологічною групою «Рейтинг», підтримку законопроект про формування ринку землі отримав від значної частини населення. Йдеться про 68% опитаних, що виступають за створення ринку землі.

Читати далі

В Україні

Відбулася ратифікація Протоколу зі Швейцарією про уникнення подвійного оподаткування

Уряд України і Швейцарська Федеральна Рада прийшли до висновків про необхідність внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Висновки були відображені в ратифікованому 18 вересня 2019 року Верховною Радою України Протоколі. Висловили свою згоду з необхідністю ратифікувати цей Протокол 307 нардепів.

Раніше, 24 січня поточного року були внесені зміни до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою. Дані зміни були занесені до протоколу, який підписали Міністр фінансів України і Президент Швейцарії (Оксана Макарова і Улі Маурер відповідно). Зустріч і підписання вищевказаного Протоколу відбулася в швейцарському місті Давос. Протокол виконував роль регулюючого документа, що містить положення, які запобігали подвійному оподаткуванню доходів та майна.

Нинішній Протокол (який було підписано 18 вересня 2019 роки) відображає такі моменти:

  1. Нові домовленості передбачають зростання ставок оподаткування відсотків і роялті до 5% (в попередніх домовленостях такого податку не передбачалося).
  2. За допомогою арбітражу, завдяки доповненням новою статтею, буде покращено механізм вирішення податкових спорів.
  3. Розширення можливостей повноцінного обміну інформацією між Швейцарією та Україною в плані оподаткування. Усуваються застереження стосовно національного податкового інтересу або ж банківської таємниці.
  4. Вводяться норми, які контролюють і гарантують застосування права на отримання переваг.

Всі перераховані вище нововведення були необхідними для того, щоб домовленості між країнами відповідали новітнім стандартам, викладеним в Організації економічного співробітництва і розвитку. Колишні норми застаріли і виникла необхідність в їх заміні.

Читати далі

В Україні

План проведення перевірок Державною податковою службою було оновлено

На офіційному веб-сайті Державної податкової служби України оприлюднено оновлений графік проведення запланованих перевірок на 2019 рік. Введені оновлення торкнулися двох розділів:

  1. Плану-графіка, що стосується перевірки юридичних осіб
  2. Та розділу щодо перевірок представництв, фінансових установ.

Для більш детального ознайомлення з положеннями плану-графіка їх можна скачати безпосередньо на веб-сайті Державної податкової служби України. На даний час відомо, що на 2019 рік заплановано проведення 5157 перевірок ДПСУ. Зміни відобразились у збільшенні на 8 перевірок порівняно з представленим графіком у серпні 2019 року.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.