Connect with us

В Україні

Міністерство регіонального розвитку може дозволити проектування не окремого санвузла для маленьких кафе

В даний час проводиться розгляд і оновлення існуючих будівельних норм стосовно проектування ресторанів, кафе та інших подібних закладів. На розгляд до відомства надійшла пропозиція спростити проектування туалетних кімнат. Передбачається не розподіляти санвузол на чоловічий і жіночий. Пропозиція поширюється на невеликі за площею і вмістимістю відвідувачів кафе, ресторани. Наразі в проекті будівель кафе ситуація складається трохи інакше: поділ на чоловічі і жіночі туалетні кімнати є обов’язковою умовою функціонування такого роду закладів.

Як пояснив глава Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, наразі цей захід є необхідним. Він же відзначив той факт, що зараз зовсім не обов’язково взагалі будувати туалети в таких закладах, де кількість посадочних місць для гостей не перевищує 50-ти. Міністр вважає такий підхід в корні неправильним, тому що це безпосередньо впливає на комфорт громадян в місцях відпочинку. А тому, буде ініційовано введення обов’язкового проектування туалетних кімнат навіть для невеликих кафе, нехай і без розподілу за статевою ознакою.

Перш ніж бути запропонованою до розгляду, ідея обов’язкової наявності суміжних туалетів в кафе і ресторанах невеликої вмістимості, була опублікована заступником Міністра на його офіційній сторінці в Фейсбуці. Результат опитування був очікуваним: велика частина користувачів (70%) що брали участь в опитуванні, визнала ідею цікавою і справедливою. Один з користувачів вказав на те, що найважливішим вважає наявність туалету в кафе в принципі, а вже після цього – поділу або відсутністю такого.

Своє висловлювання з приводу збільшення кількості жіночих туалетів в закладах харчування висловив Лев Парцхаладзе. Міністр розповів, що цей захід є необхідним, бо в жіночих туалетах часто більша черга, в порівнянні з чоловічими кабінками. Відповідно в даний час вже збільшено вдвічі число туалетних кабін для жінок в кінотеатрах і театрах. Норми вступлять в силу з листопада поточного року. Отже, при зверненнях пов’язаних з реконструкцією або переплануванням, що надходять з боку власників театрів і кінотеатрів, останнім знадобиться обладнати додаткові туалетні кімнати для жінок.

Поміж іншим, заступник Міністра додав зауваження про обов’язковий облік при проектуванні туалетних кімнат умов, які давали б можливість скористатися ними людям з обмеженими можливостями та малолітнім особам. На думку заступника Міністра у вбиральнях повинні бути обладнані місця для розміщення столиків для пеленання немовлят.

В Україні

Строк подання пропозицій до персонального складу ВККС може бути продовжено

Вища рада правосуддя внесла зміни до «Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Так, відповідно до ухвалених змін, п. 3.7 Положення доповнено новим абзацом, яким визначено, що:

у разі якщо суб’єктами формування складу конкурсної комісії не надіслані пропозиції щодо персонального складу конкурсної комісії у строк, визначений абзацом першим цього пункту (не пізніше ніж 20 днів із дня оприлюднення на веб-сайті ВРП оголошення про початок конкурсу), Вища рада правосуддя може ухвалити рішення про продовження строку для надсилання суб’єктами формування складу конкурсної комісії пропозицій щодо персонального складу конкурсної комісії та строку подання кандидатами документів на підтвердження відповідності вимогам законодавства і цього Положення.

Читати далі

В Україні

Доступ до публікацій Springer Nature – безкоштовно

Відкрито доступ до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва Springer Nature.

Передплату за кошти держбюджету забезпечує Міністерство освіти і науки через Державну науково-технічну бібліотеку. Університети та наукові установи, які раніше оформили через ДНТБ доступ до баз даних Scopus або/та Web of science, отримають доступ до Springer Nature автоматично.

Ті ж заклади, які не були підключені до Scopus або/та Web of science, мають подати заявку до ДНТБ.

Варто зазначити, що для українських дослідників будуть відкриті повні тексти, адже Springer Nature є одним з найпопулярніших видавців серед наших учених.

«Інтеграція наших науковців у світовий дослідницький простір є одним з пріоритетів роботи МОН на найближчі 5 років. Звісно, важливим елементом такої інтеграції є вільний доступ українських вчених до результатів роботи їхніх закордонних колег. Ще в травні минулого року ми дали можливість всім вишам та науковим установам – незалежно від відомчого підпорядкування – підключитися до міжнародних баз даних Scopus та Web of science. Передплата була забезпечена коштом бюджету, наразі доступ отримали понад 430 закладів. Тепер ми забезпечили доступ до всіх журналів Springer Nature – одного з найбільших світових видавців академічних і науково-популярних книг та журналів», – повідомив гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Подати заявку до ДНТБ можна за посиланням.

Читати далі

В Україні

Понад 20% працюють «неформально»

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало «Огляд ринку праці» за 3 квартал 2019 р.

Згідно з Оглядом в Україні:

Кількість зайнятих – 16,9 млн осіб,

Рівень зайнятості -59,3%

Рівень неформальної зайнятості – 21,1%

Кількість безробітних – 1,3 млн осіб,

Рівень безробіття -7,3%

Реальна заробітна плата, зросла на 9,0 % у порівнянні з аналогічним періодом 2018 р.

З метою виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України на Мінекономіки покладено завдання із досягнення Цілі 7.3 «Українські працівники мають легальну роботу та витрачають менше часу на пошук нової легальної роботи» Мінекономіки прагне ділитися з громадськістю звітами щодо ситуації в економіці країни.

Першим аналітичним документом став новий «Огляд ринку праці» – регулярний моніторинг ситуації на ринку праці, динаміки рівнів зайнятості, безробіття, заробітних плат та визначальних чинників.

Серед головних висновків огляду:

  • на ринку праці України тривають позитивні тенденції щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття,
  • продовжується зниження рівня неформальної зайнятості,
  • темпи зростання заробітної плати залишаються високими.

Детальніше ознайомитись з «Оглядом ринку праці» можна за посиланням.

Наступні Огляди можна буде знайти на веб-сайті Мінекономіки, у розділі Діяльність – Макроекономічний аналіз та прогнозування – Аналітика – Інформаційно-аналітичні матеріали.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.