Connect with us

В Україні

Доручення про поліпшення якості надання адміністративних послуг надійшло від Володимира Зеленського

На думку Президента України, держава повинна орієнтуватися на створення умов для розвитку бізнесу та поліпшення якості обслуговування громадян. Відповідно потрібно докласти зусиль для створення сервісної держави, де публічні послуги будуть проводитися комфортно і зручно, з можливістю використовувати електронні сервіси. Щоб досягти зазначених цілей, Президентом України були надані відповідні вказівки, викладені в пунктах Указу №647 / 2019, підписаному Зеленським 04 вересня поточного року.

Перелік доручень з боку Володимира Зеленського досить великий. Ось деякі з основних пунктів, що містяться в Указі:

 1. Провести аналіз, який допоможе звести до єдиного знаменника загальні вимоги до надання публічних послуг. Йдеться про збір й аналіз ключових показників ефективності послуг, що надаються, час, який витрачається на їх реалізацію і те, наскільки задоволені очікування осіб, які звернулися за наданням публічних послуг.
 2. Вжити заходів для адаптації публічних і адміністративних послуг, що надаються, до електронної форми з подальшим оприлюдненням на Єдиному веб-порталі. Ресурс повинен бути призначений для прозорого ведення діяльності органів виконавчої влади. Проведені заходи повинні відображатися в публікованих звітах щоквартально.
 3. Зробити доступними і зрозумілими сервіси, які допомогли б оскаржити рішення органів, що надають публічні послуги з метою поліпшення якості їх роботи.
 4. Розробити механізм, який дозволить якісно оцінювати рівень наданих адміністративних послуг. Зробити можливим подачу відгуків від тих осіб, які скористалися такими послугами, з метою вдосконалення процесів їх реалізації.
 5. Проаналізувати можливість нових підходів до розробки і ведення діяльності центрів надання адміністративних послуг. Провести аналітику доцільності в подальшому доручати реалізацію надання публічних послуг комунальним і державним підприємствам.
 6. Розробити загальні розміри адміністративних зборів на основі проведеної аналітики функціонуючих органів виконавчої влади, які надають публічні послуги.
 7. Провести роботу над створенням нових механізмів надання консультацій населенню і юридичним організаціям. Використовувати доступні технологічні можливості, створювати чат-ботів і сервісних телефонних центрів надання технічної підтримки з метою спрощення процедури звернення до відповідних служб.
 8. Провести заходи, спрямовані на спрощення процедур надання та отримання адміністративних послуг, зокрема: усунути необхідність попереднього звернення з письмовою заявою до органу за наданням послуг; передбачити можливість самостійного заповнення всіх необхідних даних співробітником центру надання адміністративних послуг, з подальшою передачею для ознайомлення і підписання особі, яка звернулась за наданням послуг; в разі виявлення помилок в поданих заявах, ввести механізм, який дав би можливість оперативного їх усунення і автоматичної перевірки в електронному вигляді; провести аналіз і визначити можливості створення сервісів, які дозволяли б отримувати послуги в автоматичному режимі, без участі людини і ряд інших механізмів спрощення.
 9. Ретельно розглянути питання про процес проведення реєстрації місця проживання. Зокрема опрацювати можливість проведення цієї процедури шляхом подачі відповідної заяви в електронній формі. Простежити за тим, щоб відповідні реєстри могли взаємодіяти з національними електронними ресурсами що носять інформаційний характер.

Крім викладених вище пунктів, в які необхідно внести зміни згідно з Указом Президента України, існують і інші. Повний їх перелік міститься в опублікованому тексті Указу №647 / 2019, що знаходиться в публічному доступі.

В Україні

Названа дата початку функціонування ринку землі в Україні

З 1 жовтня 2020 року стартує початок роботи ринку землі в Україні – повідомляє Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Інформація була озвучена в рамках проведення зустрічі з аграріями, де розглядалися питання, що стосуються земельної реформи. Прем’єр-міністр зазначив, що раніше передбачалося відкрити ринок землі 1 липня 2020 року. Але в ході проведення консультацій, ця ідея не була реалізована, бо аграрії пояснили недоцільність відкриття ринку в період активної обробки землі.

Озвучені умови придбання землі, а також визначено порядок реалізації торгів. Зокрема, купувати землю зможе будь-яка людина, яка є громадянином України. Компанії, які здійснюють свою діяльність на території України і які належать українцям також отримають таке право. Реалізація продажу буде здійснюватися шляхом проведення відкритих торгів. Така практика дозволить уникати встановлення необґрунтованої вартості, ухилення від сплати податків і забезпечить правову справедливість торгів. Переважне право викупу земельної ділянки буде у тих компаній / організацій / громадян, у яких вона перебуває на правах оренди. Остання умова направлена на надання можливості особам, що здійснюють обробку землі, продовжувати ведення діяльності і після відкриття ринку.

Поряд з усіма перерахованими вище нормами, Гончарук повідомив і про обмеження на кількість землі, яка може перебувати у власності однієї особи. Так, обмеженнями передбачено встановлення рівня максимальної кількості придбаної землі на рівні 0,5% від державної кількості і 15% на рівні області. Слід нагадати і про те, що починаючи з 2002 року, на території України діє мораторій на продаж землі. Йдеться про ті земельні ресурси, які відносяться до числа сільськогосподарських угідь. Дія мораторію була продовжено до 2020 року.

В першу чергу підтримку скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, надають кредитори і західні партнери України. В рамках меморандуму про співпрацю України і Міжнародного валютного фонду, передбачена нова кредитна програма stand-by. Дана програма передбачає спільну розробку Урядом України та Світовим банком спеціального законопроекту, в рамках якого буде створюватися ринок земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з повідомленням Володимира Зеленського, що було озвучене 08 серпня 2019 року, проведення земельної реформи в Україні заплановано на 2019 рік. Виконання цієї умови послужить фундаментом для формування ринку землі сільськогосподарського призначення. Відповідний законопроект Президент доручив розробити Кабінетові Міністрів України.

Згідно з даними, наданих Соціологічною групою «Рейтинг», підтримку законопроект про формування ринку землі отримав від значної частини населення. Йдеться про 68% опитаних, що виступають за створення ринку землі.

Читати далі

В Україні

Відбулася ратифікація Протоколу зі Швейцарією про уникнення подвійного оподаткування

Уряд України і Швейцарська Федеральна Рада прийшли до висновків про необхідність внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Висновки були відображені в ратифікованому 18 вересня 2019 року Верховною Радою України Протоколі. Висловили свою згоду з необхідністю ратифікувати цей Протокол 307 нардепів.

Раніше, 24 січня поточного року були внесені зміни до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою. Дані зміни були занесені до протоколу, який підписали Міністр фінансів України і Президент Швейцарії (Оксана Макарова і Улі Маурер відповідно). Зустріч і підписання вищевказаного Протоколу відбулася в швейцарському місті Давос. Протокол виконував роль регулюючого документа, що містить положення, які запобігали подвійному оподаткуванню доходів та майна.

Нинішній Протокол (який було підписано 18 вересня 2019 роки) відображає такі моменти:

 1. Нові домовленості передбачають зростання ставок оподаткування відсотків і роялті до 5% (в попередніх домовленостях такого податку не передбачалося).
 2. За допомогою арбітражу, завдяки доповненням новою статтею, буде покращено механізм вирішення податкових спорів.
 3. Розширення можливостей повноцінного обміну інформацією між Швейцарією та Україною в плані оподаткування. Усуваються застереження стосовно національного податкового інтересу або ж банківської таємниці.
 4. Вводяться норми, які контролюють і гарантують застосування права на отримання переваг.

Всі перераховані вище нововведення були необхідними для того, щоб домовленості між країнами відповідали новітнім стандартам, викладеним в Організації економічного співробітництва і розвитку. Колишні норми застаріли і виникла необхідність в їх заміні.

Читати далі

В Україні

План проведення перевірок Державною податковою службою було оновлено

На офіційному веб-сайті Державної податкової служби України оприлюднено оновлений графік проведення запланованих перевірок на 2019 рік. Введені оновлення торкнулися двох розділів:

 1. Плану-графіка, що стосується перевірки юридичних осіб
 2. Та розділу щодо перевірок представництв, фінансових установ.

Для більш детального ознайомлення з положеннями плану-графіка їх можна скачати безпосередньо на веб-сайті Державної податкової служби України. На даний час відомо, що на 2019 рік заплановано проведення 5157 перевірок ДПСУ. Зміни відобразились у збільшенні на 8 перевірок порівняно з представленим графіком у серпні 2019 року.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.