Connect with us

В Україні

ДСА вимагає збільшити фінансування судової влади

Опубліковано

У зв’язку з тривожною та надзвичайно критичною ситуацією, яка склалась у 2020 р. з фінансовим забезпеченням діяльності апеляційних та місцевих судів, Державна судова адміністрація України звернулася до Комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та питань правової політики і Міністерства фінансів України.

Як зазначає в листі ДСА, внаслідок використання майже в повному обсязі коштів, передбачених Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», на сьогодні суди позбавлені можливості провести навіть мінімально необхідні поточні закупівлі матеріалів для здійснення судочинства, а саме: конверти, марки, диски відео- та звукозапису, папір, витратні матеріали для оргтехніки, інше, здійснити оплату відповідних послуг, що забезпечують відправку кореспонденції (маркувальні машини, відеоконференцзв’язок під час судового засідання, Інтернет, телефонію), оплатити роботу присяжних тощо.

У результаті суди вимушені зупинити відправлення поштової кореспонденції, якою здійснюється повідомлення учасників справ про судові засідання (судові повістки, копії процесуальних документів тощо).

Така ситуація створює передумови для недотримання гарантованого ст. 55 Конституції України права на захист прав і свобод людини і громадянина судом, порушення  процесуальних строків розгляду справ, в цілому підриває довіру суспільства до судової системи.

З метою недопущення зупинення здійснення судочинства Державна судова адміністрація України просить Комітети Верховної Ради України з питань бюджету та питань правової політики і Міністерство фінансів України невідкладно ініціювати внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»збільшити видатки споживання на забезпечення здійснення судочинства в сумі 969,7 млн гривень.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.