Connect with us

В Україні

Двадцять років інституції українського Омбудсмана

Опубліковано

Чотирнадцятого квітня виповнюється 20 років інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Право кожного звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було зафіксоване в Основному Законі — Конституції України — відповідно до європейської практики та міжнародних стандартів у галузі прав людини. У грудні 1997-го Верховна Рада прийняла базовий Закон «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини». А 14 квітня 1998 року народні депутати в найдемократичніший спосіб — на альтернативній основі відповідно до «Паризьких принципів» — обрали першого Омбудсмана України Ніну Іванівну КАРПАЧОВУ — відомого юриста, народного депутата України, яка була ініціатором ратифікації Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Вона почала діяльність на цій відповідальній посаді не маючи ані бюджетного фінансування, ані службового приміщення, ані штатних працівників секретаріату. Водночас уже незабаром посадові особи на всіх рівнях влади змушені були визнати вимоги Омбудсмана, що саме ця інституція, а не лише правоохоронні органи, мають опікуватися правами людини.

Загалом же діяльність першого українського Омбудсмана дозволила всім нам усвідомити, що наші права і свободи — це не подарунок від влади, що вони належать кожному від народження і є непорушними та невідчужуваними.

Тож вітаємо з цим ювілеєм першого Омбудсмана України, а нині — першого заступника голови Союзу юристів України, члена Правління і Ради Європейського інституту Омбудсмана Ніну Іванівну КАРПАЧОВУ, а також всіх її колег, причетних до створення цієї інституції, і які були й залишаються активними захисниками прав людини в Україні.

Добра і благодаті всім вам.

Виконком Ради Союзу юристів України
та редакція ЮВУ

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.