Connect with us

В Україні

Дистанційна форма навчання не буде обов’язковою для шкіл

Опубліковано

МОН запевняє, що навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації.

«МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та Головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року. Наразі МОН готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з Головним санлікарем ми готуємо вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії», – заявила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Також Міністерство опублікувало для громадського обговорення проект Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, який має на меті врегулювати реалізацію механізму дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти за 2 напрямками:

  • за дистанційною формою як окремою формою здобуття освіти;
  • з використанням технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами (денною, вечірньою, заочною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним  патронажем).

Крім того, планується спрощення процедур організації дистанційного навчання для закладів освіти і здобувачів освіти, які бажають навчатися дистанційно. У проекті враховано особливості дистанційного навчання під час карантину, а також передбачено умови для реалізації змішаного навчання.

Проектом не перебачено положень щодо оплати праці, наповнюваності класів (груп), штатного розпису, оскільки ці питання належать до предмета регулювання інших нормативних актів.

«Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів», – пояснила Любомира Мандзій.

Ознайомитись з проектом Положення можна за посиланням.

Пропозиції та зауваження до проекту приймаються до 21 липня 2020 р. на е-пошту [email protected]з темою повідомлення «Громадське обговорення».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.