Connect with us

В Україні

Е-паспорти доступні лише тим, хто має ID-картку або біометричний закордонний паспорт

Опубліковано

Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини інформує, що 15 квітня 2021 р. Президент підписав Закон України від 30 березня 2021 р. № 1368-IX, який закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон і прирівнює їх до фізичних аналогів. Закон набирає чинності 23 серпня 2021 р.

Громадяни України зможуть користуватися цифровими паспортами в більшості життєвих ситуацій. Електронні копії е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон можуть подаватися та застосовуватися у таких самих випадках, коли законодавством передбачено подання та застосування копій паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Цифрові паспорти в застосунку «Дія» Міністерство цифрової трансформації України запровадило ще у квітні 2020 р., але користування цифровим паспортом було експериментальним проектом і регулювалося відповідною постановою Кабінету Міністрів.

Е-паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. Відповідно до Закону е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються за бажанням особи, на ім’я якої оформлено паспорт громадянина України у формі картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон пред’являються особою замість та без додаткового пред’явлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.

Е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються безоплатно.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи зобов’язані забезпечити перевірку е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон, що пред’являються громадянами України.

Водночас, е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон не використовується у разі:

– перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в Україну;

– в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї;

– в’їзду, перебування, проживання або пересування у межах прикордонної смуги, виходу у територіальне море та внутрішні води України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.