Connect with us

В Україні

Екстрену медичну допомогу має бути забезпечено в повному обсязі

Опубліковано

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини надав роз’яснення щодо недопущення обмеження прав громадян, передбачених ст. 64 Конституції України в умовах надзвичайного стану, в частині права на охорону здоров’я.

Статтею 64 Основного закону встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

В умовах надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Водночас, не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені, зокрема, ст. 27 Конституції України «Кожна людина має невід’ємне право на життя». Обов’язок держави – захищати життя людини.

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 Кабінетом Міністрів України встановлено карантин з 12 березня 2020 р. по 24 квітня 2020 р.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» у рішенні про встановлення карантину зазначаються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов’язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

На виконання вимог п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 р. № 211 Міністерством охорони здоров’я України забезпечено тимчасове припинення проведення планових заходів з госпіталізації пацієнтів та планових операцій, крім термінових та невідкладних (наказ МОЗ України від 23.03.2020 р. № 698).

Натомість у цих умовах закладами охорони здоров’я збільшується частка медичної допомоги, що може надаватися з використанням засобів дистанційного зв’язку.

Надання екстреної медичної допомоги забезпечуватиметься в повному обсязі. Не підлягають припиненню термінові та невідкладні планові госпіталізації, а також планові операції, що пов’язані з:

  • наданням медичної допомоги через ускладнений перебіг вагітності та пологи;
  • наданням медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • наданням медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я хворим на онкологічні захворювання;
  • наданням паліативної медичної допомоги в стаціонарних умовах;
  • іншими невідкладними та терміновими заходами з госпіталізації та плановими операціями, коли їх перенесення (відтермінування) несе серйозний ризик життю.
Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.