Connect with us

В Україні

Фактор людського втручання у митні процедури має бути зведений до мінімуму

Опубліковано

У першому півріччі 2020 р. Митний індекс (експертне дослідження, яке проводить Європейська Бізнес Асоціація двічі на рік) склав 3,37 балів за 5-ти бальною шкалою. Відтак, інтегральний показник індексу концептуально не змінився, хоча й продемонстрував незначне погіршення у порівнянні з попереднім періодом (3,39 бали).

Результати опитування демонструють, що оцінка роботи митниці експертами Асоціації залишається незмінною протягом останнього року. Так, 56% вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні (54% у попередньому періоді), хоча 31% опитаних помітили зменшення проявів корупції.

Збільшилася кількість респондентів, які задоволені якістю послуг та професіоналізмом посадових осіб на митниці – наразі таких 54%. Відсоток незадоволених рівнем обслуговування митних органів також зменшився і склав 10% опитаних. Тоді як у минулому періоді таких було 44% і 24% відповідно.

Традиційно найвищу оцінку експертів отримала робота системи «Єдине вікно». Переважна більшість, а саме 67% опитаних відповіли, що здебільшого або повністю задоволені користуванням «Єдиним вікном», і тільки 7% залишилися невдоволеними роботою системи. При цьому компанії вказують на нестачу злагодженої взаємодії між контролюючими органами та низьку активність митниці щодо координації такої взаємодії.

Наразі найбільше труднощів при проходженні митного контролю у компаній виникає з Держпродспоживслужбою. Зокрема, експерти скаржаться на ускладнену та тривалу процедуру фітосанітарного та ветеринарного контролю, обтяжливий контроль товарів у дерев’яній тарі. Також бізнес стикається з вимаганням документів у паперовій формі на додачу до електронних, численними затримками, спірними ситуаціями стосовно митної вартості товарів. Так, 39% опитаних повідомили, що мають наразі проблеми з коригуванням митної вартості.

Бізнес давно чекає на системну реформу митниці. Усі процедури на митниці мають бути простими, зрозумілими та прозорими, а фактор людського втручання – зведений до мінімуму. Бізнес очікує на повноцінну автоматизацію процесів та впровадження електронних сервісів, а також на призначення постійного керівництва Держмитслужби, аби адмінреформа відомства могла бути завершеною.

Докладніше ознайомитись з експертним дослідженням можна за посиланням.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.