Connect with us

В Україні

Фінмоніторинг: правда і міфи

Владислав ВЛАСЮК, генеральний директор директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України

Що насправді передбачає фінмоніторинг, який запроваджено з 28 квітня?

Новий етап розвитку здійснення фінансового моніторингу — вже реальність, ми виділили ключове. Зокрема, обмежуються операції без відкриття рахунку, але практично ніяких змін для операцій між власниками рахунків; наприклад, обмежуються «анонімні» операції типу поповнення рахунку через термінал (відтепер до 5к або ідентифікуй себе) та з’являються нові суб’єкти фінмоніторингу: поштові оператори, адвокати, ріелтори, бухгалтери, емітенти електронних грошей (будуть перевіряти й певною мірою відповідати за легальне походження коштів, наприклад, сторін угоди).

Настав кінець анонімності й для електронних гаманців (власники мають пройти ідентифікацію до кінця року, про криптовалюту поки неочевидно). Разом із тим, фінмоніторинг — це перш за все про великі транзакції (поріг по яких зі 150к підняли до 400к). Загалом, йдеться про запровадження ризик- орієнтованого підходу для здійснення моніторингу фінансових операцій.

Детальніше про ще деякі аспекти:

— перекази з власного рахунку не потребують додаткових ідентифікацій (ваш банк про вас вже все знає);

— переказ готівкою через термінал можливий без обмежень, якщо вас ідентифікують; якщо анонімно, то до 5к;

— зарахування невеликих сум на свою картку не є ризиковими для більшості банків (отже, на розсуд установи, можуть і блокувати);

— не потрібно підтверджувати походження коштів для невеликих транзакцій;

— не потрібна додаткова ідентифікація для переказів з картки на картку, чи онлайн-платежів карткою;

— поповнити картку з термінала можна до 5к, на більшу суму — тільки власну картку за умови додаткової ідентифікації особи;

— транзакції понад 400к реально означають моніторинг (з перспективами блокування), але це більше, ніж було 150к;

— електронні гаманці функціонуватимуть за умови проходження ідентифікації їх власниками (до кінця року);

— нові суб’єкти фінмоніторингу: адвокати, бухгалтери, ріелтори… ймовірно, ці нові суб’єкти матимуть відповідальність перевіряти походження коштів;

— обов’язковий моніторинг транзакцій, більших за 400к;

— поповнити рахунок через термінал готівкою на більше ніж 5к — потрібна буде додаткова ідентифікація (термінали додатково обладнають);

— піднято до 30к ліміт операцій без відкриття рахунку, після якого — додаткова перевірка (було 15к).

Ключові ризики: важливо, як запрацюють нові суб’єкти фінмоніторингу, чи добросовісно користуватимуться новими інструментами банки та чи швидко знайдуть способи обходити ідентифікацію при електронних (небанківських) платежах? А ще — чи впорядку буде захист персональних даних?

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Законопроект, який дасть змогу розпочати формування ВККС, потрібно ухвалювати невідкладно

Як заявив Голова Вищої ради правосуддя, законодавчі зміни у сфері правосуддя мають бути спрямовані на поновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і, як результат, – наповнення судової системи новими кадрами.

Ухвалення проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» № 3711 дасть змогу розпочати формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Запропоновані зміни покликані привести законодавство у відповідність з рішеннями Конституційного Суду України та дадуть можливість Вищій раді правосуддя сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України і, як наслідок, запустити процес добору, кваліфікаційного оцінювання суддів та вирішити інші питання суддівської кар’єри.

Законопроект потрібно ухвалювати невідкладно, інакше у найближчій перспективі суди можуть втратити ще частину кадрів, адже в умовах правової невизначеності, складнощів із матеріально-технічним і соціальним забезпеченням судді звільнятимуться у відставку.

«Тенденція справді загрозлива: 32 % суддівських посад вакантні, понад 30 % суддів мають право на відставку. Кожного тижня ВРП розглядає все нові й нові заяви про відставку. Упродовж півтора року дев’ять судів не здійснювали правосуддя через відсутність у їх складі повноважних суддів. Значна частина апеляційних судів укомплектована менше ніж на половину. Вплив кадрового голоду в апеляційних судах дуже негативний, адже набрання рішенням законної сили пов’язують саме із судом апеляційної інстанції», – повідомив Голова ВРП Андрій Овсієнко.

Читати далі

В Україні

19 вересня – третя сесія іспитів з іноземної мови для вступників до магістратури

Відповідно до наказу МОН від 6 серпня 2020 р. № 1010 для вступників у магістратуру, які не змогли з тих чи інших причин скласти чи бажають перескласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови, третю сесію перенесли з 31 жовтня на 19 вересня.

Рішення дає шанс вступникам до магістратури, які не мали можливості взяти участь в основній та додатковій сесіях або не склали їх, все ж таки вступити до ЗВО до початку осіннього призову.

Як і минулого року, результати третьої сесії ЄВІ можна буде використати для вступу лише на контракт. Третя сесія – платна, вартість окремо визначатиме Український центр оцінювання якості освіти.

Реєстрація на третю сесію триватиме з 17 до 25 серпня за таким самим алгоритмом, що і на основну сесію. Перед цим вступникам обов’язково необхідно уточнити, чи передбачені Правилами прийому обраного ЗВО додаткові строки прийому заяв, конкурсного відбору та зарахування в магістратуру.

Пункти проведення ЄВІ створять у 9 містах – Вінниці, Дніпрі, Івано-Франківську, Києві, Львові, Слов’янську, Одесі, Херсоні, Харкові.

Читати далі

В Україні

«Великий розпродаж в’язниць» розпочато

«Ми розпочинаємо великий розпродаж в’язниць. І першим об’єктом, який ми пропонуємо придбати бізнесу, є Державна установа «Ірпінський виправний центр (№132)» у смт Коцюбинське», – повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Виручені кошти будуть розподілені на дві частини: частина піде на розбудову нової в’язничної інфраструктури, інша частина – поповнить державний бюджет.

Ключова цінність цих об’єктів для інвесторів – можливість отримати великі земельні ділянки з уже підведеними інженерними мережами.

Продаж в’язниць не означає, що засуджених випустять на свободу. Буде реалізовуватися лише надлишкове майно, на утримання якого витрачаються державні кошти.

Міністр юстиції зазначив, що «великий розпродаж в’язниць» виглядатиме так:

  1. продаються законсервовані в’язниці, які не використовуються, але кошти на їх охорону витрачаються;
  2. оптимізується мережа існуючих в’язниць, вивільняються, консервуються і продаються ще до десятка поки що функціонуючих в’язниць;
  3. обираються міста, у яких слідчі ізолятори будуть виводитись із центральних частин міста у промзону або взагалі за міську смугу;
  4. проектуються та будуються перші нові сучасні слідчі ізолятори на околицях;
  5. продаються старі слідчі ізолятори у центральних частинах міст та переїжджають у нові;
  6. повторюються кроки 4 та 5 доти, поки не буде отримано повністю нову мережу сучасних СІЗО;
  7. будуються/реконструюються установи виконання покарань.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram