Connect with us

В Україні

Формула самозахисту: якою вона має бути?

Опубліковано

Щодо формули самозахисту, то вона досить проста: якщо ви не лікар, не співробітник Нацполіції чи не службовець, якому видали спецперепустку для виходу на вулицю, то краще сидіть вдома або беріть офіційний лікарняний та не йдіть на роботу.

Цими днями офіс газети «Юридичний вісник України», редакції всіх чотирьох наших журналів, як і все видавництво «Юрінком Інтер», перейшли на «удальонку». Це означає, що ми не виходимо зі своїх домівок аж до зміни ситуації на краще. А в підсумку виявляється, що сьогодні будь-яку роботу можна робити вдома, що цілком по сучасному і безпечно. А зустрічі, консультації, перемовини чи просто побачення можна провести по скайпу, розмістивши опісля інформацію про їх перебіг у мережі, чи виклавши на сайтах. Я пояснюю це тим, хто ще не зрозумів, чому так важливо дотримуватися карантину в ці дні.

Додам, що вже багато років я пишу практично кожного дня. Іноді мій допис стосується дрібних речей, іноді цікавих історій, а іноді – я надаю сам собі корисні поради. При тому я не збираюся розважати всіх тих, кому адресується моя писанина. Просто хочу, аби разом ми більше дізналися про світ права: діяльність суддів і прокурорів, адвокатів і поліції, нотаріусів та юрисконсультів, юристів-викладачів та юристів-науковців. Можливо, це стане комусь у нагоді чи врятує від негараздів.

Тому те, що пишу зараз, можливо, є найважливішим за всі роки, повірте. У всьому світі набирає розмаху епідемія, названа ВООЗ пандемією. Вона є в Ізраїлі, Італії, Німеччині, Англії, США, Кореї, Китаї, у Старому й Новому світах, загалом скрізь. Кажуть, що епідемія почалася в Китаї. Та про те, де вона почалася насправді – це навіть Сам Господь Бог не знає. А знає, то чомусь не повідомляє. А пандемія не починається і не закінчується – вона розростається. Подивіться на італійський сценарій її перебігу. Із уже існуючими тисячами загиблих, із падінням системи охорони здоров’я, з порожніми вулицями таких знайомих італійських міст і містечок.

То що саме сталося? По-перше, як нетривіально це незвучить, але я нарешті зрозумів, що коронавірус – не грип, про що багато говорилося. Він набагато заразніший від грипу. У тій же Італії смертність дорівнює майже 7% від захворюваних, що в порівнянні з грипом у 70 разів більше. І це в Італії, що є однією з найрозвиненіших країн світу із такою ж розвиненою медициною! Варто пам’ятати, що в жодній країні епідемія не закінчилася. А це значить, що небезпека продовжує бути поруч і вона реальна.

По-друге. Не вірте, що вмирають лише люди похилого віку. Просто швидше вмирають ті, у кого є хронічні захворювання –особливо пов’язані зі слабким імунітетом, дихальною системою, а також серцем, зайвою вагою, діабетом. Небезпека чатує і на тих, хто ослаблений якоюсь хворобою. Тому, якщо декілька днів тому у вас уже була застуда, ангіна, грип тощо – ви в групі ризику, навіть якщо ви молоді і маєте козацьке здоров’я.

По-третє, що важливо, ніхто не знає, чи виліковуваний коронавірус? Судячи зі спостережень про тих, що вижили, у понад третини з них залишилися проблеми з функціями дихальної системи, і точно ніхто не знає, а що буде з ними далі?

Кажуть, що ізраїльські лікарі вбачають у тих, хто одужали, симптоматику початкові стадії фіброзу легенів. Дай Боже, щоб це було не так!

Про найстрашніше! Кожен носій коронавірусу — вбивця, бо він обов’язково заразить інших людей. Людина, яка вийшла з дому й просто поговорила з найкращим другом, однак зараженим, – вона вже заразилася від нього, і тепер вона також є не просто улюбленцем родини, а й її небезпекою! Тому ми зіткнулися, мабуть, із найнебезпечнішим викликом в історії людства. Що маємо робити? Зрозуміти, що зараження – не обов’язково ваша смерть, але ви можете заразити людей по ланцюжку. І хто помре від вас – ваші батьки, друзі чи вороги – це від вас уже не залежатиме. Ланцюжок коронавірусу обирає зазвичай слабкішу ланку.

Про карантин. Він має бути повним, абсолютним, невідворотним. Тобто необхідно просто не виходити з дому, бо, крім вас самих, є ще поверхні, яких ви торкаєтесь, ручки дверей, кнопки світла чи виклику ліфта, входу в будинок.

Далі. Повний карантин — означає тотальний. Бо навіть вийшовши з дому, щоб купити хліба чи картоплі, можна натрапити на носія вірусу. Хворим може бути продавець чи особа, якої торкнулися випадково, а вдома забулися помити руки. Чи варта та картопля життя?

Сьогодні не може бути інших причин, крім медичної необхідності, щоб виходити з дому. Також їжу можна купити про запас, овочі і фрукти, а також усі предмети необхідності можна замовити. При тому вкрай необхідно займатися фізкультурою — не лише для гарного фізичного самопочуття, але й для психологічного розуміння своєї сили та готовності протистояти недузі.

Я не часто пишу пости у ФБ, хоча іноді вкладаю дещо змістовне в написане. Зараз нам важливо не лякати один одного, а боротися за спасіння наших душ. Бережімо один одного!

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.