Connect with us

В Україні

Ганна Новосад повідомила про те, що саме буде реформовано в старшій школі, якими будуть зарплати вчителів і контракти у директорів шкіл

Запрошена в гості на телепрограму «Сніданок з 1 + 1» Міністр освіти і науки України Ганна Новосад поділилася планами майбутньої реформи старшої школи. В рамках інтерв’ю вона повідомила, які зміни будуть в зарплатах вчителів і контрактах для директорів шкіл.

Реформа старшої школи: ключові моменти майбутніх змін

Дванадцятирічна система освіти була затверджена Законом про освіту від 2017 року. Насправді ж важливо не так те, скільки років будуть вчитися діти, як те, яку якість освіти вони можуть отримати. Серед основних проблем Міністр назвала високий рівень навантаження, через який учні старших класів не встигають належним чином засвоїти пройдений матеріал. Додатковими перешкодами для учнів на шляху до здобуття якісного рівня знань є ще й відсутність профілю в напрямі освіти. Підготовка до ЗНО теж значною мірою відволікає від отримання нових знань, так як є необхідність повторювати вже пройдений матеріал.

Як підсумок, після отримання атестата, людина не орієнтована на будь-який профіль. А отримана учнями освіта можна вважатися загальними знаннями.

В рамках реформи планується створити якісні методики, які дозволять визначати профіль для школи і учнів старших класів. За умови досягнення цього показника, учням буде надана можливість вибирати ті предмети, з якими надалі їм доведеться зіткнутися. Профільність освіти передбачає поглиблення в певну сферу знань вже з 10 класу. При цьому людина буде здатна сама визначити для себе пріоритетні напрямки. Суть профільності старшої школи полягає в наданні дитині можливості робити дійсно усвідомлений вибір, який буде впливати на його подальшу професійну діяльність. Поряд з цим, професійна орієнтованість в освіті старшокласників дозволить виключити перший, загальноосвітній рік у ВНЗ.

Про наявність фінансування для проведення реформи старшої школи

Чинний Міністр освіти і науки України зазначила заслуги своєї попередниці Лілії Гриневич, повідомивши, що завдяки зусиллям останньої, зараз існують цільові субвенції на місцях. Вони дозволять розпочати реформування нової української школи. Ганна Новосад розповіла про необхідність закупівлі обладнання, вдосконалення освітнього простору. Міністр не виключає можливості залучення коштів від кредиторів, бо фінансування нової старшої школи буде дорожчим, ніж початкової.

Як планують здійснювати принцип укладання контрактів з учителями

Попередній Кабмін і Міністерство освіти і науки України спільно подавали законопроект про загальну середню освіту, який отримав схвалення у Верховній Раді. У ньому йшлося про введення контракту з директорами шкіл. Нинішній міністр підтримує цю ініціативу, вважаючи її доцільною. Але остаточне рішення буде прийнято на плановому читанні в Парламенті.

Якими будуть зарплати вчителів і вихователів дитячих садків

Ганна Новосад зазначила, що вчителі повинні отримувати гідну оплату своєї праці. Причому на всіх етапах освітнього процесу (від дитячого садка до старшої школи). Норма Закону про освіту

передбачає істотне підвищення загального рівня зарплат вчителів, поступово до 2023 року. В даний час Міністерством освіти і науки спільно з Мінфіном проводяться роботи, пов’язані з розробкою нових технологій розрахунку зарплат з метою їх підвищення. Ці питання планують ставитись на розгляд під час зустрічі з Президентом і Прем’єр-міністром України.

Окремо Міністр зазначила, що вихователі в дитячих садах отримують значно менші зарплати, в порівнянні зі своїми колегами. Ганна Новосад наголосила на необхідності незабаром міняти цю тенденцію, бо нинішня зарплата просто неадекватно мала. Зараз рівень зарплати вихователів знаходиться в юрисдикції місцевих органів влади. Але не можна ігнорувати і те, що на місцях не завжди достатній рівень бюджету. Отже, нема звідки збільшувати рівень зарплати. Це питання має вирішуватися на державному рівні, зазначає Новосад.

В Україні

Названа дата початку функціонування ринку землі в Україні

З 1 жовтня 2020 року стартує початок роботи ринку землі в Україні – повідомляє Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Інформація була озвучена в рамках проведення зустрічі з аграріями, де розглядалися питання, що стосуються земельної реформи. Прем’єр-міністр зазначив, що раніше передбачалося відкрити ринок землі 1 липня 2020 року. Але в ході проведення консультацій, ця ідея не була реалізована, бо аграрії пояснили недоцільність відкриття ринку в період активної обробки землі.

Озвучені умови придбання землі, а також визначено порядок реалізації торгів. Зокрема, купувати землю зможе будь-яка людина, яка є громадянином України. Компанії, які здійснюють свою діяльність на території України і які належать українцям також отримають таке право. Реалізація продажу буде здійснюватися шляхом проведення відкритих торгів. Така практика дозволить уникати встановлення необґрунтованої вартості, ухилення від сплати податків і забезпечить правову справедливість торгів. Переважне право викупу земельної ділянки буде у тих компаній / організацій / громадян, у яких вона перебуває на правах оренди. Остання умова направлена на надання можливості особам, що здійснюють обробку землі, продовжувати ведення діяльності і після відкриття ринку.

Поряд з усіма перерахованими вище нормами, Гончарук повідомив і про обмеження на кількість землі, яка може перебувати у власності однієї особи. Так, обмеженнями передбачено встановлення рівня максимальної кількості придбаної землі на рівні 0,5% від державної кількості і 15% на рівні області. Слід нагадати і про те, що починаючи з 2002 року, на території України діє мораторій на продаж землі. Йдеться про ті земельні ресурси, які відносяться до числа сільськогосподарських угідь. Дія мораторію була продовжено до 2020 року.

В першу чергу підтримку скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, надають кредитори і західні партнери України. В рамках меморандуму про співпрацю України і Міжнародного валютного фонду, передбачена нова кредитна програма stand-by. Дана програма передбачає спільну розробку Урядом України та Світовим банком спеціального законопроекту, в рамках якого буде створюватися ринок земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з повідомленням Володимира Зеленського, що було озвучене 08 серпня 2019 року, проведення земельної реформи в Україні заплановано на 2019 рік. Виконання цієї умови послужить фундаментом для формування ринку землі сільськогосподарського призначення. Відповідний законопроект Президент доручив розробити Кабінетові Міністрів України.

Згідно з даними, наданих Соціологічною групою «Рейтинг», підтримку законопроект про формування ринку землі отримав від значної частини населення. Йдеться про 68% опитаних, що виступають за створення ринку землі.

Читати далі

В Україні

Відбулася ратифікація Протоколу зі Швейцарією про уникнення подвійного оподаткування

Уряд України і Швейцарська Федеральна Рада прийшли до висновків про необхідність внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Висновки були відображені в ратифікованому 18 вересня 2019 року Верховною Радою України Протоколі. Висловили свою згоду з необхідністю ратифікувати цей Протокол 307 нардепів.

Раніше, 24 січня поточного року були внесені зміни до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою. Дані зміни були занесені до протоколу, який підписали Міністр фінансів України і Президент Швейцарії (Оксана Макарова і Улі Маурер відповідно). Зустріч і підписання вищевказаного Протоколу відбулася в швейцарському місті Давос. Протокол виконував роль регулюючого документа, що містить положення, які запобігали подвійному оподаткуванню доходів та майна.

Нинішній Протокол (який було підписано 18 вересня 2019 роки) відображає такі моменти:

  1. Нові домовленості передбачають зростання ставок оподаткування відсотків і роялті до 5% (в попередніх домовленостях такого податку не передбачалося).
  2. За допомогою арбітражу, завдяки доповненням новою статтею, буде покращено механізм вирішення податкових спорів.
  3. Розширення можливостей повноцінного обміну інформацією між Швейцарією та Україною в плані оподаткування. Усуваються застереження стосовно національного податкового інтересу або ж банківської таємниці.
  4. Вводяться норми, які контролюють і гарантують застосування права на отримання переваг.

Всі перераховані вище нововведення були необхідними для того, щоб домовленості між країнами відповідали новітнім стандартам, викладеним в Організації економічного співробітництва і розвитку. Колишні норми застаріли і виникла необхідність в їх заміні.

Читати далі

В Україні

План проведення перевірок Державною податковою службою було оновлено

На офіційному веб-сайті Державної податкової служби України оприлюднено оновлений графік проведення запланованих перевірок на 2019 рік. Введені оновлення торкнулися двох розділів:

  1. Плану-графіка, що стосується перевірки юридичних осіб
  2. Та розділу щодо перевірок представництв, фінансових установ.

Для більш детального ознайомлення з положеннями плану-графіка їх можна скачати безпосередньо на веб-сайті Державної податкової служби України. На даний час відомо, що на 2019 рік заплановано проведення 5157 перевірок ДПСУ. Зміни відобразились у збільшенні на 8 перевірок порівняно з представленим графіком у серпні 2019 року.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.