Connect with us

В Україні

Ганна Новосад повідомила про те, що саме буде реформовано в старшій школі, якими будуть зарплати вчителів і контракти у директорів шкіл

Запрошена в гості на телепрограму «Сніданок з 1 + 1» Міністр освіти і науки України Ганна Новосад поділилася планами майбутньої реформи старшої школи. В рамках інтерв’ю вона повідомила, які зміни будуть в зарплатах вчителів і контрактах для директорів шкіл.

Реформа старшої школи: ключові моменти майбутніх змін

Дванадцятирічна система освіти була затверджена Законом про освіту від 2017 року. Насправді ж важливо не так те, скільки років будуть вчитися діти, як те, яку якість освіти вони можуть отримати. Серед основних проблем Міністр назвала високий рівень навантаження, через який учні старших класів не встигають належним чином засвоїти пройдений матеріал. Додатковими перешкодами для учнів на шляху до здобуття якісного рівня знань є ще й відсутність профілю в напрямі освіти. Підготовка до ЗНО теж значною мірою відволікає від отримання нових знань, так як є необхідність повторювати вже пройдений матеріал.

Як підсумок, після отримання атестата, людина не орієнтована на будь-який профіль. А отримана учнями освіта можна вважатися загальними знаннями.

В рамках реформи планується створити якісні методики, які дозволять визначати профіль для школи і учнів старших класів. За умови досягнення цього показника, учням буде надана можливість вибирати ті предмети, з якими надалі їм доведеться зіткнутися. Профільність освіти передбачає поглиблення в певну сферу знань вже з 10 класу. При цьому людина буде здатна сама визначити для себе пріоритетні напрямки. Суть профільності старшої школи полягає в наданні дитині можливості робити дійсно усвідомлений вибір, який буде впливати на його подальшу професійну діяльність. Поряд з цим, професійна орієнтованість в освіті старшокласників дозволить виключити перший, загальноосвітній рік у ВНЗ.

Про наявність фінансування для проведення реформи старшої школи

Чинний Міністр освіти і науки України зазначила заслуги своєї попередниці Лілії Гриневич, повідомивши, що завдяки зусиллям останньої, зараз існують цільові субвенції на місцях. Вони дозволять розпочати реформування нової української школи. Ганна Новосад розповіла про необхідність закупівлі обладнання, вдосконалення освітнього простору. Міністр не виключає можливості залучення коштів від кредиторів, бо фінансування нової старшої школи буде дорожчим, ніж початкової.

Як планують здійснювати принцип укладання контрактів з учителями

Попередній Кабмін і Міністерство освіти і науки України спільно подавали законопроект про загальну середню освіту, який отримав схвалення у Верховній Раді. У ньому йшлося про введення контракту з директорами шкіл. Нинішній міністр підтримує цю ініціативу, вважаючи її доцільною. Але остаточне рішення буде прийнято на плановому читанні в Парламенті.

Якими будуть зарплати вчителів і вихователів дитячих садків

Ганна Новосад зазначила, що вчителі повинні отримувати гідну оплату своєї праці. Причому на всіх етапах освітнього процесу (від дитячого садка до старшої школи). Норма Закону про освіту

передбачає істотне підвищення загального рівня зарплат вчителів, поступово до 2023 року. В даний час Міністерством освіти і науки спільно з Мінфіном проводяться роботи, пов’язані з розробкою нових технологій розрахунку зарплат з метою їх підвищення. Ці питання планують ставитись на розгляд під час зустрічі з Президентом і Прем’єр-міністром України.

Окремо Міністр зазначила, що вихователі в дитячих садах отримують значно менші зарплати, в порівнянні зі своїми колегами. Ганна Новосад наголосила на необхідності незабаром міняти цю тенденцію, бо нинішня зарплата просто неадекватно мала. Зараз рівень зарплати вихователів знаходиться в юрисдикції місцевих органів влади. Але не можна ігнорувати і те, що на місцях не завжди достатній рівень бюджету. Отже, нема звідки збільшувати рівень зарплати. Це питання має вирішуватися на державному рівні, зазначає Новосад.

В Україні

Верховний Суд розпочинає відео-оповіді про розгляд важливих справ

Верховний Суд започаткував новий формат комунікацій.

Тепер, щопонеділка ВС буде ділитися відеосюжетами з короткими оглядами рішень, ухвалених касаційними судами та Великою Палатою, і анонсувати цікаві справи, розгляд яких призначено на поточний тиждень.

Переглянути відеосюжет від 24 лютого 2020 р. можна за цим посиланням.

Читати далі

В Україні

Зарплату в декларації слід зазначати включно з податками і зборами – НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснює, що в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації необхідно зазначати відомості про отриману заробітну плату, включно з податками і зборами, а не фактично отриманий дохід.

Інформацію про загальну суму заробітної плати за відповідний період можна отримати у роботодавця або в особистому електронному кабінеті Державної податкової служби України.

У довідці із загальною сумою заробітної плати має бути деталізація за видами виплат, розміри і підстави відрахувань із заробітної плати, сума заробітної плати, що належить до виплати.

Таким чином, із загальної суми заробітної плати фактично й відбуваються відрахування, у тому числі нараховується, утримується та сплачується податок на доходи фізичних осіб.

Читати далі

В Україні

Контролювати будівництво і ремонт доріг можна онлайн

Укравтодор презентував комплексне веб-рішення «Інтерактивна мапа Укравтодору», основним завданням якого є надання актуальної та достовірної інформації про ключові логістичні артерії України – дороги державного значення.

Можливості Інтерактивної мапи Укравтодору:

  • контроль за дотриманням програми будівництва і ремонтів (Дорожня стратегія 2020). Наразі на мапі вже можна побачити усі ділянки, що будуть відремонтовані за базовим сценарієм оновлення доріг у цьому році. Служби автомобільних доріг у регіонах додаватимуть на мапу актуальні ділянки, коли з’являтимуться нові постанови Кабінету Міністрів України щодо запуску дорожніх робіт;
  • відкриті комунікації – громадяни можуть отримувати об’єктивну й актуальну інформацію щодо стану проїзду (ремонтів, ДТП, перекриття руху, ускладнення руху), про об’єкти придорожнього сервісу, розташування паркінгів та аварійно-небезпечних ділянок, погодних умов на дорогах тощо;
  • модуль звернення – це функція мапи, за допомогою якої можна надсилати до Укравтодору інформацію про існуючі проблеми, які перешкоджають комфортному проїзду (незадовільний стан доріг, перешкоди руху, події на дорогах тощо).

Детальніше ознайомитись з презентацією «Інтерактивної мапи Укравтодору» можна за цим посиланням.

Соціальний ролик присвячений «Інтерактивній мапі Укравтодору».

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.