Connect with us

В Україні

Нардепи працюють над поліпшенням інвестиційного клімату України

Опубліковано

Стимулювання інвестиційної діяльності в Україні народні депутати вирішили проводити на законодавчому рівні. У зв’язку з чим був зареєстрований законопроект №1059, норми якого спрямовані на поліпшення інвестиційної активності в Україні.

Окрім усунення юридичних неточностей, планується додати правові інструменти, раніше не використовувані. Ці інструменти передбачені для застосування в сферах захисту прав акціонерів, правосуддя і забезпечення виконання зобов’язань. Отже, по кожній сфері по порядку:

Для акціонерів

  1. Вводиться відповідальність для осіб з особистою зацікавленістю, а також чиновників або керівництва акціонерним товариством за збитки, які несуть акціонери в результаті неправомірних дій. До таких дій можна зарахувати висновок договірних зобов’язань поза ринкових умов, здійснення неправомірних дій зацікавленими особами, які отримали згоду на це з боку мажоритарного акціонера або призначеної ним особи.
  2. Окрему увагу відведено порядку вибору незалежного аудитора ПАТ для об’єктивної оцінки діяльності керівництва компанії.
  3. У разі придбання 50% акцій товариства, виконання правила обов’язкового пропозиції викупу є обов’язковою умовою.

Для правосуддя:

  • Законом передбачена можливість вимоги групи доказів, що мають однотипний характер. Процедура збору доказів спрощується, через те, що відсутня необхідність вказувати індивідуальні ознаки для кожного необхідного документа.
  • У господарських справах буде вводитися новий стандарт доказування, що має назву «більша вірогідність».

Для забезпечення виконання договірних зобов’язань вводяться додаткові інструменти регулювання:

  1. Гарантією виконання договірних зобов’язань може виступати об’єкт забезпечення, який передається в довірче володіння кредитору.
  2. Якщо при передачі майна під заставу реалізувати його від свого імені кредитору не вийде, то тепер завдяки нормам законопроекту, кредитор є власником майна, в разі порушення боржником умов договору спрощуєтеся процедура відшкодування збитків.
  3. Звернення щодо стягнення майна спрощується, оскільки об’єкт забезпечення не входить до ліквідаційної маси сторін договору.
  4. Гарантії виконання зобов’язань можуть бути доступними не тільки кредиторам, а й боржникам.
  5. Процедура ухилення боржника від своїх зобов’язань ускладняється, бо кредитор є власником об’єкту забезпечення.

Зміни передбачені законопроектом торкнутися і сфери будівництва. Наприклад, скасовується процедура внесення обов’язкових платежів для розвитку інфраструктури населеного пункту, де планується розміщення об’єкта будівництва. Ряд інших змін, здатних позитивно вплинути на формування інвестиційного клімату буде представлений в тексті закону.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.