Connect with us

В Україні

Голова КСУ назвав своє звільнення переворотом

Опубліковано

Звільнений з посади голови Конституційного Суду Станіслав Шевчук вважає своє звільнення злочином і обіцяє звернутися до правоохоронців.

Про це він написав у Facebook. «Сьогодні відбувся антиконституційний переворот у Конституційному Суді України й захоплення державної влади з боку осіб, які посідали посади суддів Конституційного Суду України», — зазначив С. Шевчук. Суддя вважає, що його колеги «вчинили тяжкий кримінальний злочин, пов’язаний із поваленням конституційного ладу». При цьому, на думку Станіслава Шевчука, «переворот відбувся поспіхом, із грубими та кричущими порушеннями».

«Безумовно, за цим злочином стоїть головний вигодонабувач П. Порошенко, який докладає усіх зусиль задля утримання влади шляхом збереження контролю над головними державними інституціями», — написав екс‑очільник Конституційного Суду, додавши, що «не збирається здаватися» і звернеться до суду та правоохоронних органів. «Закликаю усіх відповідальних і небайдужих громадян України об’єднатися задля захисту нашого вибору, новообраного Президента і Конституції», — підсумував звільненний голова КСУ.

Нагадаємо, 14 травня судді Конституційного Суду проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді. Перед цим вони висловили недовіру Станіславу Шевчуку, намагаючись змусити його самостійно піти з посади.

Замість нього суд очолила Наталія Шаптала, яку у 2014 році Верховна Рада пропонувала звільнити через порушення під час президентства Януковича. Зазначимо також, що в березні 2019 року троє суддів Конституційного Суду України — Микола Мельник, Сергій Сас та Ігор Сліденко — звернулися до своїх колег iз листом, в якому виступили за відставку очільника КСУ Станіслава Шевчука. Сам голова КСУ назвав тоді «нормальним робочим процесом» листи суддів із критикою на його адресу.

Водночас після перемоги на виборах президента Володимира Зеленського з’явилися чутки про можливий зрив його інавгурації через дострокове звільнення Станіслава Шевчука з посади голови Конституційного Суду України. Але 24 квітня судді КСУ запевнили, що з боку суду не буде жодних перешкод інавгурації, мовляв, приведення Президента до присяги дійсно проводить голова Конституційного Суду, однак у законі не вказана конкретна людина, а лише визначена посадова особа, яка має виконати цю процедуру.

Додамо, що за даними ЗМІ, частина суддів Конституційного Суду вимагала звільнення Станіслава Шевчука через можливий вплив на дії голови суду його рідного брата, який підтримує Володимира Зеленського.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.