В Україні
Хабарництво: українці назвали найкорупційніші сфери

Як свідчать соціологи, українці продовжують стикатися з проявами побутової корупції, причому ситуація за останній рік навіть погіршилася. Зокрема, існує низка сфер, де хабарі вимагають найчастіше, що було зафіксовано в опитуванні, проведеному Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Читайте також: Корупція як «негативний бренд»
За даними соціологів, 29% респондентів заявили, що протягом останніх 12 місяців їм або їхнім близьким довелося зіткнутися з вимаганням хабара з боку керівництва шкіл і вчителів. У 26% випадків хабарі вимагали під час отримання медичних послуг, включно з лікарями, співробітниками лікарень, поліклінік й аптек.
Ситуація у сфері приватизації, володіння та використання земельних ресурсів також погіршилася: за рік частка респондентів, які повідомили про вимагання хабара в цих сферах, зросла з 14% до 25%. У 25% випадків українці стикалися з корупційними діями з боку співробітників Національної поліції, включно з патрульними. Додатково, рівень корупції в податковій сфері також збільшився за рік із 6% до 13%.
Читайте також: Єдиний антикорупційний підрозділ працюватиме в ДПС
За словами експертів, результати дослідження підкреслюють продовження негативних тенденцій у боротьбі з корупцією в Україні. Додамо, що опитуванні брали участь понад 10 тисяч респондентів у 2023 і 2024 роках, а також додатково було опитано внутрішньо переміщених осіб і шукачів притулку за кордоном. Варто зазначити, що незважаючи на високий ступінь стурбованості українців корупцією (92% респондентів вважають її другою за значимістю проблемою після війни), лише 15% наших співвітчизників за останній рік особисто стикалися з корупційними проявами.
Джерело: Юридичний вісник України