Connect with us

В Україні

Карантин у законі: як захистити себе від свавілля роботодавця?

Опубліковано

Із 12 березня до 3 квітня в Україні, як відомо, запроваджено карантин. Це означає, що дитячі садки, школи та ВНЗ працювати не будуть. Батьки ламають голову над тим, що робити з раптовими «канікулами»?

Країна вже повниться чутками, що деякі компанії відправляють співробітників у неоплачувані відпустки. Отож, як захистити свої права і не стати жертвою недобросовісних роботодавців?

Ще на початку минулого тижня в «батьківських» групах Facebook піднялася легка хвиля паніки. А після офіційного оголошення в Україні карантину для протидії коронавірусу, вона перетворилася на «дев’ятий вал». «Це катастрофа. У нас був недавно карантин два тижні, на роботі пішли на поступки, дали відпустку. Але тепер як? Ще не визначено термін карантину. Хоч звільняйся або дитину одну залишай», — скаржилася Оксана з Чернігова. Юристи, з якими довелося поспілкуватися, відзначають, що ніякої спеціальної «карантинної» відпустки для батьків у законодавстві, на жаль, не передбачено. «Трудове законодавство не передбачає звільнення від виконання обов’язків у зв’язку з необхідністю доглядати за дітьми через зупинку навчального процесу. І якщо таке право не передбачено в рішенні Кабінету Міністрів про встановлення карантину, то згідно з п. 3-1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» працівник буде змушений врегульовувати питання з роботодавцем. Він має право вимагати надання йому відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною віком до 14 років на період карантину», — говорить радник ЮФ« Ілляшев та Партнери» Валерія Гудій. Безумовно, батьки можуть використовувати для цього й належну їм планову відпустку, «евакуювати» дітей до бабусь і дідусів, або приводити малюків на роботу (а потім посилено займатися уроками на вихідних).

Оптимісти вважають, що впораються: «Школа — не камера зберігання для дитини». Втім, ситуація з поширенням вірусу така, що деякі компанії змушені призупинити свою роботу. Як наслідок, їх співробітники виявляються у вимушеній відпустці на невизначений період.

Влад АБРАМОВ,
юрист

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.