Connect with us

В Україні

Проблему суддів ВСУ може вирішити лише ВРУ

Про це на своєму каналі Telegram повідомила прес-служба судової влади України з посиланням на суддю КСУ Ігоря Сліденка.

Нагадаємо, 18 лютого Конституційний Суд України ухвалив рішення щодо судової реформи 2016 року. Автор та доповідач у справі, суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко, прокоментував це рішення так. Верховний Суд — це повноцінний суд касаційної інстанції, який замінив у 2017 році не тільки ВСУ, але й три вищі спеціалізовані суди. Його існуванню як інституції після рішення КСУ нічого не загрожує. Слід розуміти, що Конституційний Суд у принципі не міг визнати створення Верховного Суду неконституційним, бо новий суд у 2016 році був закріплений у тексті Конституції. Тобто визнати неконституційним те, що вже є в Конституції, в принципі неможливо.

Далі. Якщо подивитися уважно на те, як викладене рішення КСУ, то можна зробити висновок, що судді Верховного Суду України не можуть автоматично стати суддями ВС. Для цього парламент повинен прийняти нові законодавчі норми. Тобто долю суддів ВСУ повинна вирішити Верховна Рада. Підкреслюю, окрім парламенту, проблему суддів ВСУ розв’язати більше не зможе ніхто. Сам КСУ не може підміняти собою законодавця та вносити зміни до законів.

Нагадаємо, раніше КСУ визнав неконституційними окремі положення Закону «Про судоустрій і статус суддів», зокрема, конкурсу до Верховного Суду.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Вступники 2020 р. можуть отримати відстрочку від призову до 1 жовтня

У зв’язку з карантином, який було введено в Україні, весняний призов перенесено на травень-липень 2020 р. – розпорядження Уряду від 26.02.2020 р. № 179-р (зі змінами від 15.04.2020). Важливо, що п. 5 розпорядження визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Щодо випускників коледжів та університетів, то Міністерством освіти і науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом напрацьовані рішення, що дозволять їм, у разі бажання продовжити навчання за наступним ступенем освіти, отримати відстрочку від весняного призову.

Міністерство освіти і науки надало відповідні роз’яснення Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження своїх намірів і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 р.

Читати далі

В Україні

В Україні створять реєстр громадян, які безоплатно отримали по 2 гектари землі

У Держгеокадастрі взялися за створення реєстру громадян, які реалізували своє право на отримання земель сільськогосподарського призначення.

«До сьогодні в нашій державі, роздаючи сотні тисяч гектарів землі шляхом безоплатної приватизації, держава не має офіційного єдиного реєстру громадян України, які отримали безоплатно 2 гектари. Наразі триває процес створення такого реєстру», – зауважив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

Уже на старті створення цього реєстру виявлені численні порушення такої приватизації, зокрема, реалізація безоплатного права на 2 га землі одними і тими ж людьми кілька разів у різних регіонах. Найближчим часом інформацію про цих осіб буде опубліковано.

Читати далі

В Україні

Збільшився мінімальний гарантований розмір аліментів

За повідомлення прес-служби Мін’юсту, з 1 липня змінився розмір виплат аліментів за рахунок збільшення прожиткового мінімуму.

Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 1859 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів становитиме для дітей:

  • до 6 років – 929,5 грн;
  • віком від 6 до 18 років – 1159 грн.

Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не у твердій грошовій сумі, а в прив’язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Зміна сум відрахувань відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Читати далі

В тренді