Connect with us

В Україні

Кількість скарг від підприємців збільшилася на 12%

За повідомленням прес-служби Ради бізнес-омбудсмена, перший квартал 2020 р., незважаючи на скорочення ділової активності внаслідок запровадження карантину у другій половині березня, відзначився зростанням кількості скарг підприємців.

Рада бізнес-омбудсмена отримала 462 звернення щодо порушень держорганів (на 12% більше проти ІV кварталу 2019 р.) та закрила 295 справ (на 18% більше проти ІV кварталу 2019 р.).

Підприємці звертатися з новими проблемами, що стосувалися безпосередньо впливу карантину на бізнес: заборона реекспорту медичної продукції, відмова у реєстрації платника податків, необґрунтовані розпорядження про закриття магазинів, безпідставна заборона проведення навчання онлайн.

«Цього кварталу ми допомогли бізнесу повернути та заощадити 231 млн. грн. Крім цього, припинили десятки випадків порушень держслужбовців, допомоги виконати рішення судів, закрити безпідставні кримінальні справи, отримати дозволи та ліцензії. Серед скаржників, які відповіли на запит про зворотній зв’язок, 99% залишилися задоволеними співпрацею з нами», – зауважив бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький.

У І кварталі 2020 р. 84% всіх звернень стосувалися таких 5-ти питань.

Податкові питання (58%). Кількість звернень з податкових питань збільшилась проти ІV кварталу 2019 р. та І кварталу 2019 р. Зростання було зумовлене збільшенням кількості скарг з ключових предметів: податкових перевірок, кримінальних справ з податкових питань та блокування податкових накладних. Щодо податкових накладних, то найбільше хвилює включення платників податків до списків ризикових (44%) та виконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних (38%), в той час як «класичні» скарги з блокування накладних становлять лише 18%.

Дії правоохоронних органів (11%). Компанії більше скаржилися на Національну поліцію, зокрема, повідомили про більшу кількість випадків процедурних зловживань, тоді як кількість звернень щодо бездіяльності, навпаки, зменшилась. Водночас Рада отримала менше звернень стосовно органів Прокуратури та Служби безпеки України порівняно з ІV кварталом 2019 р. та І кварталом 2019 р.

Дії місцевих органів влади (7%). У звітному періоді Рада отримала 33 скарги – це майже в 4 рази більше порівняно з IV кварталом 2019 р. та вдвічі більше проти І кварталу 2019 р.

Дії державних регуляторів (4%). Кількість скарг на дії державних регуляторів зменшилась приблизно на третину порівняно з ІV кварталом 2019 р. та І кварталом 2019 р. Як порівняти з попереднім кварталом, підприємства менше скаржилися на дії ДАБІ та АМКУ, тоді як кількість скарг на дії Держгеокадастру зросла.

Митні питання (4%). У звітному кварталі кількість скарг на дії митників зросла. Отримано 18 звернень – на 8 скарг більше порівняно з IV кварталом 2019 р. більше скарг, пов’язаних з визначенням митної вартості товарів та затримками митного оформлення.

На основі розгляду понад 7000 скарг РБО розробила дві брошури з практичними рекомендаціями для бізнесу.

З повною версією квартального звіту можна ознайомитись за посиланням.

В Україні

Законопроект, який дасть змогу розпочати формування ВККС, потрібно ухвалювати невідкладно

Як заявив Голова Вищої ради правосуддя, законодавчі зміни у сфері правосуддя мають бути спрямовані на поновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і, як результат, – наповнення судової системи новими кадрами.

Ухвалення проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» № 3711 дасть змогу розпочати формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Запропоновані зміни покликані привести законодавство у відповідність з рішеннями Конституційного Суду України та дадуть можливість Вищій раді правосуддя сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України і, як наслідок, запустити процес добору, кваліфікаційного оцінювання суддів та вирішити інші питання суддівської кар’єри.

Законопроект потрібно ухвалювати невідкладно, інакше у найближчій перспективі суди можуть втратити ще частину кадрів, адже в умовах правової невизначеності, складнощів із матеріально-технічним і соціальним забезпеченням судді звільнятимуться у відставку.

«Тенденція справді загрозлива: 32 % суддівських посад вакантні, понад 30 % суддів мають право на відставку. Кожного тижня ВРП розглядає все нові й нові заяви про відставку. Упродовж півтора року дев’ять судів не здійснювали правосуддя через відсутність у їх складі повноважних суддів. Значна частина апеляційних судів укомплектована менше ніж на половину. Вплив кадрового голоду в апеляційних судах дуже негативний, адже набрання рішенням законної сили пов’язують саме із судом апеляційної інстанції», – повідомив Голова ВРП Андрій Овсієнко.

Читати далі

В Україні

19 вересня – третя сесія іспитів з іноземної мови для вступників до магістратури

Відповідно до наказу МОН від 6 серпня 2020 р. № 1010 для вступників у магістратуру, які не змогли з тих чи інших причин скласти чи бажають перескласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови, третю сесію перенесли з 31 жовтня на 19 вересня.

Рішення дає шанс вступникам до магістратури, які не мали можливості взяти участь в основній та додатковій сесіях або не склали їх, все ж таки вступити до ЗВО до початку осіннього призову.

Як і минулого року, результати третьої сесії ЄВІ можна буде використати для вступу лише на контракт. Третя сесія – платна, вартість окремо визначатиме Український центр оцінювання якості освіти.

Реєстрація на третю сесію триватиме з 17 до 25 серпня за таким самим алгоритмом, що і на основну сесію. Перед цим вступникам обов’язково необхідно уточнити, чи передбачені Правилами прийому обраного ЗВО додаткові строки прийому заяв, конкурсного відбору та зарахування в магістратуру.

Пункти проведення ЄВІ створять у 9 містах – Вінниці, Дніпрі, Івано-Франківську, Києві, Львові, Слов’янську, Одесі, Херсоні, Харкові.

Читати далі

В Україні

«Великий розпродаж в’язниць» розпочато

«Ми розпочинаємо великий розпродаж в’язниць. І першим об’єктом, який ми пропонуємо придбати бізнесу, є Державна установа «Ірпінський виправний центр (№132)» у смт Коцюбинське», – повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Виручені кошти будуть розподілені на дві частини: частина піде на розбудову нової в’язничної інфраструктури, інша частина – поповнить державний бюджет.

Ключова цінність цих об’єктів для інвесторів – можливість отримати великі земельні ділянки з уже підведеними інженерними мережами.

Продаж в’язниць не означає, що засуджених випустять на свободу. Буде реалізовуватися лише надлишкове майно, на утримання якого витрачаються державні кошти.

Міністр юстиції зазначив, що «великий розпродаж в’язниць» виглядатиме так:

  1. продаються законсервовані в’язниці, які не використовуються, але кошти на їх охорону витрачаються;
  2. оптимізується мережа існуючих в’язниць, вивільняються, консервуються і продаються ще до десятка поки що функціонуючих в’язниць;
  3. обираються міста, у яких слідчі ізолятори будуть виводитись із центральних частин міста у промзону або взагалі за міську смугу;
  4. проектуються та будуються перші нові сучасні слідчі ізолятори на околицях;
  5. продаються старі слідчі ізолятори у центральних частинах міст та переїжджають у нові;
  6. повторюються кроки 4 та 5 доти, поки не буде отримано повністю нову мережу сучасних СІЗО;
  7. будуються/реконструюються установи виконання покарань.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram