Connect with us

В Україні

Кількість скарг від підприємців збільшилася на 12%

Дата публікації:

За повідомленням прес-служби Ради бізнес-омбудсмена, перший квартал 2020 р., незважаючи на скорочення ділової активності внаслідок запровадження карантину у другій половині березня, відзначився зростанням кількості скарг підприємців.

Рада бізнес-омбудсмена отримала 462 звернення щодо порушень держорганів (на 12% більше проти ІV кварталу 2019 р.) та закрила 295 справ (на 18% більше проти ІV кварталу 2019 р.).

Підприємці звертатися з новими проблемами, що стосувалися безпосередньо впливу карантину на бізнес: заборона реекспорту медичної продукції, відмова у реєстрації платника податків, необґрунтовані розпорядження про закриття магазинів, безпідставна заборона проведення навчання онлайн.

«Цього кварталу ми допомогли бізнесу повернути та заощадити 231 млн. грн. Крім цього, припинили десятки випадків порушень держслужбовців, допомоги виконати рішення судів, закрити безпідставні кримінальні справи, отримати дозволи та ліцензії. Серед скаржників, які відповіли на запит про зворотній зв’язок, 99% залишилися задоволеними співпрацею з нами», – зауважив бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

У І кварталі 2020 р. 84% всіх звернень стосувалися таких 5-ти питань.

Податкові питання (58%). Кількість звернень з податкових питань збільшилась проти ІV кварталу 2019 р. та І кварталу 2019 р. Зростання було зумовлене збільшенням кількості скарг з ключових предметів: податкових перевірок, кримінальних справ з податкових питань та блокування податкових накладних. Щодо податкових накладних, то найбільше хвилює включення платників податків до списків ризикових (44%) та виконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних (38%), в той час як «класичні» скарги з блокування накладних становлять лише 18%.

Дії правоохоронних органів (11%). Компанії більше скаржилися на Національну поліцію, зокрема, повідомили про більшу кількість випадків процедурних зловживань, тоді як кількість звернень щодо бездіяльності, навпаки, зменшилась. Водночас Рада отримала менше звернень стосовно органів Прокуратури та Служби безпеки України порівняно з ІV кварталом 2019 р. та І кварталом 2019 р.

Дії місцевих органів влади (7%). У звітному періоді Рада отримала 33 скарги – це майже в 4 рази більше порівняно з IV кварталом 2019 р. та вдвічі більше проти І кварталу 2019 р.

Дії державних регуляторів (4%). Кількість скарг на дії державних регуляторів зменшилась приблизно на третину порівняно з ІV кварталом 2019 р. та І кварталом 2019 р. Як порівняти з попереднім кварталом, підприємства менше скаржилися на дії ДАБІ та АМКУ, тоді як кількість скарг на дії Держгеокадастру зросла.

Митні питання (4%). У звітному кварталі кількість скарг на дії митників зросла. Отримано 18 звернень – на 8 скарг більше порівняно з IV кварталом 2019 р. більше скарг, пов’язаних з визначенням митної вартості товарів та затримками митного оформлення.

На основі розгляду понад 7000 скарг РБО розробила дві брошури з практичними рекомендаціями для бізнесу.

З повною версією квартального звіту можна ознайомитись за посиланням.

В Україні

Марки акцизного податку можна перевірити онлайн

Опубліковано

on

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що на веб-порталі ДПС можна перевірити марки акцизного податку для маркування алкогольних напоїв, тобто встановити легальність походження алкогольного напою.

Так, марка для алкогольних напоїв повинна містити двомірний штрих-код швидкого реагування (далі – QR-код) та лінійний штрих-код (далі – штрих-код).

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки, а QR-код містить інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки:

  • для юридичних осіб – код згідно з ЄДРПОУ,
  • для фізичних осіб – підприємців – код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, та посилання на веб-ресурс для перевірки марки.

Перевірити акцизну марку можна за допомогою електронного сервісу «Пошук акцизної марки».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

У разі неможливості зчитування QR-коду, інформацію можна перевірити в ручному режимі. Для цього необхідно увійти до відкритої частини Електронного кабінету, або скористатися офіційним веб-порталом ДПС: у розділі «Електронний кабінет» обрати розділ «Реєстри» та перейти до сервісу «Пошук марки акцизного податку», де необхідно заповнити зазначені поля:

  • «Вид марки» – потрібно обрати значення «Нового зразка» для марки, яка містить QR-код (тобто нового зразка, що запроваджений з 1 травня 2020 р.);
  • «Серія марки» – серію марки, яка складається з комбінації чотирьох великих літер англійського алфавіту;
  • «Номер марки» – номер марки, який складається з шести цифр.

Далі необхідно натиснути кнопку «Пошук». Після чого висвітлюється назва суб’єкта господарювання та його код ЄДРПОУ, якому було видано зазначену одиницю марки акцизного податку.

Для зручності користувачів та полегшення введення необхідних реквізитів після зазначення виду марки з’являється її зразок, де графічно зображено місце знаходження реквізитів марки, які необхідно ввести для пошуку.

Читати далі

В Україні

Україна подасть новий позов проти «Газпрому»

Опубліковано

on

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна подасть новий позов у Стокгольмський арбітраж, якщо РФ зупинить транзит газу всупереч умовам контракту.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню РБК-Україна. Прем’єр нагадав, що за умовами чинного транзитного договору Росія зобов’язана транспортувати газ через Україну до 2024 року. За умовами того ж договору росіяни зобов’язані прокачувати через Україну не менше 40 млрд кубометрів газу щорічно. Платежі за транзит обов’язкові, навіть якщо газ фізично не транспортується українською ГТС.

Шмигаль підкреслив, що в разі порушення умов контракту, «ми знову підемо в арбітраж і знову будемо перемагати». Сума позовних вимог може скласти вже 7,2 млрд доларів. Також українська компанія зможе повернутися до відкликаних раніше претензій у 12,2 млрд доларів.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року Україна і Росія підписали новий контракт на транзит газу до Європи строком на п’ять років з можливістю пролонгації на десять років. Документом передбачено, що російський «Газпром» має прокачати через Україну мінімальний обсяг газу в 65 млрд куб м в перший рік і по 40 млрд куб. м в наступні 4 роки. Додамо також, 30 квітня 2021 року про можливість нового арбітражу проти РФ заявляв глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко. За його словами компанія почала документування зловживань з боку російського «Газпрому».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Кабмін дав старт процедурі відбору директора БЕБ

Опубліковано

on

Кабмін нарешті спромігся делегувати в конкурсну комісію з обрання директора Бюро економічної безпеки трьох своїх представників.

Про це під час засідання уряду в середу заявив Прем’єр Денис Шмигаль.

«Сьогодні делегуємо в конкурсну комісію з обрання директора БЕБ трьох представників Кабміну — першого віце-прем’єра — міністра економіки Олексія Любченка, міністра фінансів Сергія Марченка та міністра інфраструктури Олександра Кубракова. Це дозволяє повноцінно розпочати процедуру відбору керівника. Процес цей відбуватиметься прозоро й відкрито, адже так само нам важливо сформувати довіру до новоствореного органу», — сказав Д. Шмигаль.

Нагадаємо, 1 червня Верховна Рада затвердила двох представників до комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки від фінансового комітету й відхилила кандидатуру від правоохоронного комітету. Додамо також, що як обіцяється Бюро економічної безпеки запрацює 25 вересня, наступного дня після цього ДФС припинить своє існування. Раніше Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо визначення членів комісії з проведення конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки, серед яких, зокрема, екс-міністр економіки Тимофій Милованов.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram