Connect with us

В Україні

Кількість заяв про домашнє насильство виросла

Опубліковано

Із початку року до Національної поліції надійшло 267 тисяч заяв про домашнє насильство, що на 53% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Читайте також: Домашнє насильство – не приватна справа

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський на своїй сторінці у Facebook. Зокрема він також підкреслив небезпечний вплив домашнього насильства у ранньому віці. «Домашнє насильство може стосуватися кожного: жінок, чоловіків, дітей, батьків, а також людей похилого віку, мати різні форми та прояви. Якщо дитина зазнає насильства в родині, вона несе його в садок і школу; на вулицю та до однолітків. Виростає з ним і транслює вже в дорослому житті. Далі насильство набуває суспільних масштабів», – наголосив Монастирський.

Читайте також: Визнання судом злочину таким, що пов’язаний з домашнім насильством, потребує відображенням цієї обставини у формулюванні обвинувачення

Він підкреслив, що його міністерство комплексно підходить до вирішення цієї проблеми, зокрема співпрацючи з міжнародними партнерами, громадськими організаціями та депутатським корпусом. «Наразі в 67 містах діють 86 спеціалізованих мобільних груп із реагування на випадки домашнього насильства. Там, де їх поки немає, – залучаються інші підрозділи поліції. Зараз ми активно працюємо над пілотним проектом «Вихователь безпеки», який передбачатиме, в тому числі, запобігання та фахове реагування на насильство в школах», – сказав міністр, додавши що «основний інструмент подолання домашнього насильства – якнайширше інформування: про його причини й наслідки; про те як його уникати та як діяти, коли страждаєш від такого насильства».

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.