Connect with us

В Україні

Кому можуть зменшити пенсію в наступному році?

У 2024 році відбудеться вже традиційна індексація пенсійних виплат. Попри те, що після перерахунку, очікується збільшення пенсій, є громадяни, яким їх зменшать.

Хто отримає меншу пенсію?

У 2024 році очікується запуск нової пенсійної системи, яка має зрівняти виплати, відповідно до солідарної системи. Як розповіла народна депутатка, голова комітету з питань бюджету Роксолана Підласа, в бюджеті на наступний рік закладено видатки для зменшення дефіциту ПФУ. Тобто ті, хто зараз отримує найменші пенсії, матимуть зростання виплат. Водночас для чиновників, які вийшли на пенсію й отримують якісь космічні суми, ми плануємо зниження таких пенсій. Усе це робиться для того, аби солідарна пенсійна система була більш справедливою.

Читайте також: В Україні змінять підхід до виплат за інвалідністю

Отже, за словами Р. Підласої, пенсії зменшать лише тим, хто отримує занадто високі виплати. Йдеться переважно про колишніх чиновників. Зараз лише 10,4% українців мають пенсію понад 10 тисяч гривень. (Середні пенсійні виплати в Україні – 5 350 гривень).

Як збільшиться пенсія у 2024-му?

Мінімальна пенсія зросте вже з 1 січня, вона збільшиться з 2 093 гривень до 2 361 гривні. Відповідно, максимальні виплати тепер становитимуть 23 610 гривень. Пенсії, зарплати лікарям і вчителям, соціальна допомога – це захищені статті видатків, усі вони зберігаються. Крім того, 1 березня планується також індексація пенсій. Загалом усі виплати, які люди отримують від держави, будуть проіндексовані в наступному році, додала Роксолана Підласа.

Читайте також: Ставка військового збору залежатиме від доходу

Середня ж пенсія в наступному році зросте до 6 тисяч гривень. Індексація відбудеться в березні, та на те, чи вчасно вона буде проведена, впливатиме стабільність всередині країни та стан справ на фронтах.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.