Connect with us

В Україні

Кому насправді належить прибудинкова територія?

Опубліковано

На думку експертів, без права користування прибудинковою територією не може існувати й права володіння житлом.

Двадцять дев’ятого липня з’явилася інформація про те, що в Києві можуть ввести плату за паркування біля житлових будинків. Називалася навіть сума — 25-30 гривень.

Читайте також: Захист прав та інтересів співвласників багатоквартирного житлового будинку: актуальні питання

Водночас таке бажання столичної влади є незаконним, оскільки в ОСББ немає шансів оформити прибудинкову територію на себе. Таку думку озвучив у Facebook економічний експерт Борис Кушнірук. «Плата за паркування авто на прибудинкових територіях — ще один спосіб пограбування киян», — зазначив експерт. За його словами, прибудинкова територія, за паркування на якій, нібито, повинні будуть платити мешканці будинків, апріорі належить саме їм — мешканцям. «Київські чиновники обґрунтовують своє бажання тим, що земля, мовляв, належить муніципалітету, а тому міська влада має право встановлювати плату за паркування авто де завгодно, в тому числі у дворах житлових будинків», — каже експерт. Водночас місцева влада, незалежно від того — нинішня або ще радянських часів, надаючи згоду на житлове будівництво, автоматично передає землю не тільки безпосередньо під будинком, але й із прибудинковою територією. Межі цих прибудинкових територій чітко визначаються в рішенні місцевих рад. Тобто одночасно з правом власності на квартиру в житловому будинку, його власники автоматично набувають право на землю під житловим будинком та на прибудинкову територію», — уточнив Кушнірук.

За його словами, це випливає із самої правової природи співвідношення прав власності на землю і всіх її поліпшень, у тому числі в якості побудованого на ньому житлового будинку та його прибудинкової території. «Слід розуміти, що без права користування прибудинковою територією не може існувати й права володіння житлом». «Наші київські бонзи, знахабнілі від відчуття повної безкарності, кажуть, що, мовляв, ОСББ і ЖБК можуть оформити прибудинкові території на себе, а також зможуть поставити шлагбауми, щоб там ніхто інший не міг запаркуватися. Якщо вони оформлять прибудинкові території на себе, тоді мешканці не платитимуть за паркування своїх авто там». Притому, що шанси в ОСББ та ЖБК оформити на себе ці прибудинкові майже нульові», — зазначив Борис Кушнірук.

Нагадаємо, того ж дня, після появи цієї інформації в ЗМІ, начальник інспекції з паркування Дмитро Рахматуллін заявив про те, що столична міська державна адміністрація в рамках Комплексної програми з упорядкування паркування в місті проведе моніторинг прибудинкових територій на предмет приналежності їх до ОСББ або ЖБК. Сказане він пояснив тим, що «необхідно навести порядок з паркуванням у дворах».

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.