Куди зникають мільйони з лісгоспів Волині? | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Куди зникають мільйони з лісгоспів Волині?

Дата публікації:

Олександр МІСЮРА,
підприємець-лісопереробник

Волинський ліс: комусь вигода, а комусь і шкода. 

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Трохи статистики

Середній місячний об’єм лісоматеріалів, який переробляється лісгоспами Волині — 25 тисяч м3 кругляку. З цієї сировини в результаті переробки виходить 9 505,7 м3 готової продукції, таким чином коефіцієнт складає 2,63. Експортують державні підприємства свою перероблену продукцію за ціною 1 кубометр = 93 євро, хоча справжня ринкова вартість — 115 євро. (Різниця з кожного кубометра — 22 євро). Далі. Якщо запропонувати палетну дошку за ціною 93 євро за 1 кубометр, то заінтересованих покупців не те що шукати не доведеться, лісгоспи вимушені будуть відбиватися в прямому розумінні цього слова від них. Рахуємо упущену вигоду: 22 євро множимо на 9505,7 м3 і вийде серйозна сума в 209 125 євро щомісячно. Якщо рахувати за середнім курсом євро до гривні (1 євро = 34,25 гривні), то сума упущеної вигоди складає понад 7 мільйонів гривень на місяць.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Про ситуацію, якою вона є

Звісно, такі ризики від господарської діяльності можна було б якось мотивувати, в тому числі особливостями зовнішньо-економічної діяльності, довгостроковими контрактами тощо. Однак, усе це зводиться більше до переслідування особистих комерційних інтересів. Звісно, з такими тіньовими коштами у формі готівки можна впливати на різні процеси і навіть на контролюючі органи. Як свідчать розрахунки, лісгоспам набагато вигідніше продавати ліс кругляком на відритих торгах, аніж займатися його переробкою. Посудіть самі, середня ціна лісу-кругляку класів «С», «D» коливалася в межах 1 250 грн (без ПДВ) за 1 м3 , а для виготовлення того ж кубометру готової продукції державному підприємству необхідно використати майже три (2,63 м3 ) кругляку, іншими словами — 3 287 грн, що дорівнює 96 євро. Продавши деревину приватним лісопереробникам без подальшої власної переробки й експорту державний сектор економіки отримав би, принаймні, на 3 євро більше з кожного метра кубічного. При тому враховуючи місячні об’єми переробки сировини, а це 9505,7 м3 , недоотриманих коштів за один місяць назбирається до мільйона гривень (976 710 грн). Це знову та ж упущена вигода й своєрідна плата за відмову від відкритих торгів деревиною. Обласні управління лісових і мисливських господарств неефективно «координують» діяльність лісгоспів області й не спроможні оперативно виходити з кризових ситуацій. Результат — упущена вигода і в першому, і в другому випадках досягає мільйонів гривень. А якщо додати до цих розрахунків відсутність в Україні прозорого ринку деревини, маніпуляції під час рубок і транспортування, то можна дійти висновку, що окремим чиновникам та підприємцям волинський ліс приносить вигоду, у програші залишаються місцеві громади та суспільство. Можна порівняти господарський, матеріально-технічний стан лісгоспів, які не мають власної переробки деревини, а тому й активно розвиваються, з тими, хто це здійснює. Результати ефективності господарювання лежать на поверхні, їх можна помітити навіть неозброєним оком. Що ж роботи в такому випадку? Нічого особливого — велосипед новий вигадувати непотрібно, є потреба в елементарних заходах: кадровій реформі, наведенні порядку й забороні власної переробки і системних підходах до управління лісовою сферою, створення відкритих та прозорих правил ринку деревини. А щодо упущеної вигоди, то вона для державних підприємств майже завжди дорівнює надмірним прихованим доходам чиновників лісового господарства. Обласні управління лісових і мисливських господарств, на жаль, продовжують нав’язувати керівникам лісгоспів неефективну власну переробку й нарощувати її об’єми! Парадокс, чи не так? Однак, коли заглянути за лаштунки прихованого господарювання, стає зрозумілою їхня логіка, а це — власне збагачення.

Сподіваюся, рано чи пізно, відповідальні чиновники зможуть порахувати й звести цифри та числа, пов’язані з власною переробкою деревини та тіньовим обігом природних ресурсів, до купи й навести елементарний порядок у цій сфері, що суттєво збільшить надходження до різних бюджетів та покращить матеріальне становище місцевих громад.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень розпочнеться у 2021 р.

Опубліковано

on

От

Міністерство розвитку громад та територій інформує, що вперше у 2021 р. в Україні розпочнеться моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень.

«Мінрегіон спільно з громадськими організаціями визначили типи об’єктів, що підлягають моніторингу та оцінці ступеня безбар’єрності у 2021 році. Міністерство вже надіслало обласним держадміністраціям та КМДА відповідний лист. Регіони мають провести належну перевірку будівель та приміщень за процедурами, визначеними Порядком проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення та надати до 31 жовтня інформацію Мінрегіону. За результатами цих перевірок Міністерство сформує рейтинг безбар’єрності обласних та Київської та Севастопольської міських держадміністрацій», – повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Держфінансування у 2021 р. отримають виключно проекти безбар’єрного будівництва

Так, в усіх регіонах планується провести моніторинг та оцінити доступність:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
  • закладів охорони здоров’я;
  • закладів освіти;
  • структурних підрозділів з питань соцзахисту населення;
  • центрів зайнятості;
  • установ пенсійного фонду;
  • споруд цивільного захисту;
  • судів;
  • центрів надання адміністративних послуг;
  • національних закладів/установ;
  • залізничних вокзалів, аеропортів, автовокзалів.

Нагадаємо, впроваджено щорічний моніторинг безбар’єрності.

Читати далі

В Україні

Суб’єктів господарювання сповіщатимуть про перевірки через е-кабінет

Опубліковано

on

От

Міністерство економіки України нагадує, що Кабінет Міністрів схвалив декілька законопроектів, покликаних перезавантажити систему перевірок бізнесу.

Йдеться, зокрема про проект Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю)», що сприятиме зменшенню регуляторного навантаження на доброчесний бізнес та впровадженню додаткових інструментів забезпечення прав громадян.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Державний контроль цифровізують

Так, виключено обов’язок органу контролю письмово повідомляти суб’єкта господарювання про планову перевірку. Натомість, органи контролю зобов’язані оприлюднювати плани перевірок на поточний плановий рік на власних офіційних сайтах, а також в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю). Більше того, в Інтегрованій системі розміщується план комплексних заходів контролю.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Відтак, суб’єкти господарювання вже у грудні поточного року можуть побачити всі заплановані відносно себе перевірки на весь наступний рік та не залежати в частині обізнаності про майбутні планові перевірки від результатів роботи пошти.

Читайте також: 4250 грн штрафу за порушення вимог держнагляду

Окрім того, в межах удосконалення роботи Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) планується впровадження функціоналу автоматичного сповіщення суб’єктів господарювання про планові перевірки через електронний кабінет.

Читати далі

В Україні

Реєстратори отримуватимуть дані про об’єкти нерухомості з Єдиної е-системи у сфері будівництва

Опубліковано

on

От

Нотаріальна палата України нагадала, що до введення в дію Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва в частині створення інвентаризаційних справ, матеріалів технічної інвентаризації, технічних паспортів закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень), об’єктів незавершеного будівництва, укладення електронних договорів про проведення технічної інвентаризації та вчинення інших дій щодо цих документів з 1 серпня 2021 р., суб’єкти державної реєстрації прав під час надання послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень використовують дані про об’єкт нерухомості, право на який підлягає реєстрації, з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Читайте також: Держреєстратори отримають доступ до «паперових» відомостей БТІ

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Вказаний обов’язок покладений на державних реєстраторів п. 9 Постанови КМУ «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» від 23 червня 2021 р. № 681, якою затверджено Порядок ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Нагадаємо, проектна документація по всіх об’єктах будівництва буде завантажуватися в Єдину систему з 1 серпня

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Підпункт 2 п. 4 Постанови покладає на Міністерство юстиції та Міністерство розвитку громад та територій обов’язок забезпечити до 31 липня 2021 р. технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва – для отримання державними реєстраторами прав на нерухоме майно інформації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про результати проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link