Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

Луценко вже не хоче бути Генпрокурором

Опубліковано

on

Генеральний прокурор України Юрій Луценко стверджує, що піде з посади Генпрокурора після президентських виборів.

Про це він заявив 1 червня в ефірі «Радіо НВ». Луценко пояснив своє небажання займати цю посаду тим, що «на кожній роботі є термін корисності керівника». На думку Генпрокурора, він уже «більшість своїх позитивних можливостей віддав системі».

Своїм завданням він вважає утримати цей режим до завершення виборчої кампанії. Після цього Луценко переконаний, що піде з посади. Також він зізнався, що вже просто по-людськи втомився від стресової роботи. Також Юрій Луценко заявив, що не має наміру йти в прем’єри або балотуватися на пост Президента.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

В Україні

Рівненщина завершила оновлення сервісних центрів МВС

Опубліковано

on

Відтепер по всій Україні функціонує 62 нових сервісних центрів МВС.

Днями презентації відбулися в трьох містах: м. Сарни (Рівненська область), м. Вознесенськ (Миколаївська область), м. Новоселиця (Чернівецька область). В кожному з нових сервісних центрів МВС будуть надавати близько 100 послуг на день.

Відкриття у Сарнах завершило процес оновлення сервісних центрів МВС в Рівненській області, який тривав з 2016 року. На сьогоднішній день у регіоні функціонує 4 центри (в містах Рівне, Дубно, Сарни та смт Володимирець), які за 2017 рік провели 14 642 реєстраційних операції.

Важливо, що деякими послугами сервісних центрів МВС можна скористатися онлайн, наприклад, замовити довідку про несудимість в пару кліків — за посиланням. Також сервісні центри МВС нещодавно презентували зручну онлайн-інструкцію для громадян, які хочуть отримати водійське посвідчення вперше. В ній зібрані посилання на всі сервіси для підготовки до іспитів з ПДР: онлайн-тренажер, чекліст, схеми маршрутів тощо.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

«Повісити на Хрещатику з десяток суддів». Лист голови РСУ

Опубліковано

on

От

Голова Ради суддів України Олег Ткачук звернувся до Верховної Ради України з відкритим листом, яким закликав забезпечити незалежність судової влади, що є гарантією верховенства права та справедливого судового розгляду.

До Ради суддів надходять листи, в яких судді повідомляють про тиск та втручання у їхню діяльність – зазначив голова РСУ. Зокрема до Ради суддів України звернулася суддя Рівненського окружного адміністративного суду Наталія Василівна Друзенко про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, така ж заява надійшла Вікторії Вікторівни Сівакової – судді Господарського суду міста Києва. Було вчинено напад на суддю Господарського суду Чернівецької області Олександра Сергійовича Тинка, якому заподіяно тілесні ушкодження.

У листі до ВРУ наголошується, що незалежність суддів не є привілеєм, який надається для задоволення власних потреб, а є засобом забезпечення верховенства права. Законодавча влада повинна надати суддям, яким погрожують та втручаються у їхню діяльність, дієвий захист у таких випадках.

Рада суддів України працюватиме над тим, щоб незалежність суддів, підтримувана прагненням людей до справедливого і чесного правосуддя, мала повагу з боку як представників законодавчої чи виконавчої влади, так і з боку приватних осіб.

Голова Ради суддів закликав керівництво Верховної Ради України до своєчасного реагування на виступи народних депутатів, в яких останні дозволяють собі дискредитацію судової влади та заклики до розправи над суддями.

Приводом для звернення став виступ народного депутата України Андрія Лозового, який в ході пленарного засідання Верховної Ради України 18 травня 2018 р. заявив про те, що усі судді в нашій державі нечесні і недобросовісні, в образливій формі висловив оцінку діяльності судді у певній справі, ствердивши, що суддя «по беспрєдєлу за гроші» готується прийняти незаконне рішення, та закінчив свій виступ пропозицією «повісити на Хрещатику з десяток суддів самих корумпованих, самих одіозних, щоб іншим неповадно було, щоб суди працювали на людей, а не на свої кишені».

Читати далі

В Україні

Платити податки будемо онлайн?

Опубліковано

on

Мінфін розробляє мобільний додаток для сплати податків. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк на зустрічі з бізнесом.

Ця ініціатива впроваджується в рамках проекту «Податки Просто». «Автоматизація процесів в сфері оподаткування і переведення адмінпослуг в онлайн — це усунення корупційних схем і повна трансформація роботи ДФС. Частина з них реалізується в рамках проекту «Податки Просто», — сказав міністр.

У рамках вказаного проекту планується вдосконалити електронний кабінет платника податків, зокрема збільшити кількість адмінпослуг в онлайн.

Розглядається, зокрема, можливість подання (одержання) в електронному вигляді: заяви щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування та зміна групи єдиного податку; акта-звірки взаєморозрахунків з бюджету; запиту про отримання виписки з реєстру платників єдиного податку та виписки з реєстру платників єдиного податку; статистичної звітності; звітності відповідно до закону про соціальний захист інвалідів. Також передбачається можливість ведення книги обліку доходів і витрат в електронному вигляді.

Читати далі

В тренді