Connect with us

В Україні

Мільярд на підтримку кіно

Опубліковано

Комітет з питань культури і духовності оприлюднив  аналіз бюджетного фінансування культури і мистецтва на 2018 рік, в якому зазначено, що Зведеним бюджетом України на 2018 рік заплановано подальше зростання номінальних видатків на культуру і мистецтво.

Цікаво, що позитивна тенденція триватиме третій рік поспіль.

2016 року зафіксовано зростання видатків у сфері культури і мистецтва на 21,4 %, 2017 року – на 46,2 %, 2018-го очікується зростання щонайменше на 11,3 % (до 17 166,7 млн грн). При цьому, зростання бюджетних видатків на культуру і мистецтво відбудеться як за рахунок Державного бюджету України, так і місцевих бюджетів.

Найголовнішим є те, що зростання видатків на культуру і мистецтво два роки поспіль випереджало Індекс споживчих цін, що дає підстави стверджувати не тільки про номінальне, а й про реальне зростання видатків на культуру і мистецтво.

На превеликий жаль, попри цю тенденцію, поки не вдасться досягнути бюджетування галузі бодай на рівні 2014 р. В інших соціальних сферах – освіті та охороні здоров’я – ситуація аналогічна.

Важливо, що вперше видатки розвитку Мінкультури досягнуть рекордних 13,4 % бюджету Міністерства. Щоправда, близько 60 % видатків розвитку буде спрямовано на спорудження нових об’єктів, потреба ж у капітальних ремонтах, реставрації та реконструкції вже існуючих будівель закладів культури і мистецтва, охорони пам’яток культурної спадщини залишатиметься непрофінансованою.

Найбільше видатків розвитку буде переведено за такими програмами:

  • КПКВК 1801280 «Будівництво об’єктів загальнодержавного значення у сфері культури» – 523 млн грн.;
  • КПКВК 1801170 «Загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин» – 207,9 млн грн.

Половину всіх видатків Мінкультури за загальним фондом планується спрямувати на:

  • освіту і підготовку кадрів для сфери культури – 1 084 млн грн.;
  • фінансову підтримку національних театрів – 1 055 млн грн.;
  • підтримку кіно – 1 018 млн грн.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.