Connect with us

В Україні

Мораторій на підвищення вартості залізничних перевезень закликає запровадити Європейська Бізнес Асоціація

Опубліковано

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Керівника Офісу Президента України, Голови ДРС України, Голови Антимонопольного Комітету України, Міністра інфраструктури України та Голови Правління Укрзалізниці із закликом скасувати наказ Мінінфраструктури від 22 червня 2022 р. № 441, яким тарифи на залізничні перевезення вантажів у межах України та пов’язані з ними послуги збільшуються на 70 % та запровадити мораторій на підвищення тарифів на час дії воєнного стану та на 12 місяців після його завершення.

Європейська Бізнес Асоціація від імені бізнесу категорично не підтримує згаданий наказ.

Читайте також: Тарифи на залізничні вантажоперевезення підвищено на 70%

За час війни експорт з України скоротився більше ніж на половину, логістичні шляхи та ланцюги постачання є пошкодженими. Крім того, завантаженість підприємств значно впала з початку повномасштабного воєнного вторгнення рф і, на переконання компаній-членів Асоціації, підняття залізничних вантажних тарифів потенційно може обумовити колапс ключових індустрій, а відтак і вкрай негативно вплинути на економіку України в цілому. Тому, важливим є пошук додаткових джерел фінансування, у тому числі, для цілей відновлення пошкодженої/зруйнованої інфраструктури, наприклад, міжнародної фінансової та технічної допомоги, кредитів, тощо, аби не покладати все навантаження на бізнес.

Із блокуванням портів, вантажопотік переорієнтувався в напрямку західних прикордонних переходів, у зв’язку з чим вартість логістики значно зросла, адже відстань транспортування до портів ЄС збільшилась у рази. Таким чином, на думку експертів Асоціації, підвищення залізничних тарифів сприятиме зупинці працюючих підприємств в Україні (які зараз сплачують податки, забезпечують робочі місця та надають допомогу сектору оборони).

Водночас, наразі важливо зосередити зусилля Укрзалізниці на розширенні пропускної здатності залізничної інфраструктури, зокрема в напрямку західних прикордонних переходів, що дозволить наростити обсяги перевезень та доходи Укрзалізниці без необхідності підвищення тарифів. Окрім того, бізнес готовий сприяти залученню фінансової підтримки для Укрзалізниці з боку міжнародних партнерів до моменту розблокування портів.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.