Милосердна Феміда. Чому чиновники-хабарники уникають реального покарання? - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Милосердна Феміда. Чому чиновники-хабарники уникають реального покарання?

Дата публікації:

Більше половини вироків топ-посадовцям у справах про корупцію в 2021 році були виправдувальними

Так, згідно наявних даних протягом 2021 року в Україні суди першої інстанції винесли 55 вироків топ-посадовцям у корупційних справах, з яких 29 були виправдувальні. Це — дані за період з 1 січня по 16 липня цього року, які наводить проект ГО «Наші гроші» «Антикорупційний барометр».

Читайте також: Велика корупція: як Україні побороти схеми і хабарництво?

Із указаних 55 вироків чотири — посадовцям категорії А (займають особливо відповідальне становище). Це — три народні депутати, двох з яких Вищий антикорупційний суд виправдав, а одного — засудив до 3 років позбавлення волі умовно і штрафу в 17 тисяч грн (всі вони проходили у справах щодо незаконного отримання компенсації витрат на проживання в готелі через, нібито, відсутність власного столичного житла). Крім того, був виправданий перший заступник голови Миколаївської ОДА. Поки що жоден із цих вироків не набув законної сили.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Решта вироків було винесено щодо чиновників категорії Б (займають відповідальне становище) — слідчі, сільські та міські голови, керівники структурних підрозділів органів держвлади тощо. Із них 10 — судді, троє з яких були виправдані.

Загалом до реального позбавлення волі були засуджені лише 17 топ-посадовців обох категорій А і Б. Вже набули сили два вироки (щодо суддів), усі інші — оскаржуються в апеляції. Найбільші строки — 9 і 9,5 року позбавлення волі — отримали за хабарництво, відповідно, голова Полонської РДА (отримав 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна) і виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Луганській області. Обидва вироки постановили місцеві суди.

Разом із тим у 2021 році було виправдано понад 30 топ-посадовців, серед яких: згадані вище два народні депутати і перший заступник голови ОДА, троє суддів, екс-слідчий ГПУ, начальники двох райвідділів поліції, начальник обласної Архбудінспекції тощо. Найбільшу кількість вироків виніс Вищий антикорупційний суд — спеціалізований суд, якому підсудні корупційні справи і який запрацював з вересня 2019 року. За досліджений період він постановив 15 вироків, 4 з яких — виправдувальні. Далі за кількістю йдуть місцеві суди Донецької області (6 вироків), Харківської (5) і Чернігівської (4).

Для топ-чиновників наймасовішою залишається стаття про отримання хабара (368) — близько 60% за означений період. Решта 40% — за статтями по зловживанню владою (364), заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (191), а також надання неправомірної вигоди (369) й зловживання впливом (369). При цьому покараннями для топ-чиновників частіше закінчувалися вироки по двох останніх статтях.

Для порівняння, за аналогічний період 2016 року суди першої інстанції винесли вироки щодо 77 топ-посадовців (1 — категорії А, і 76 — категорії Б). З них усіх 21 особа отримала найсуворіший вид покарання — позбавлення волі. Разом із тим 13 вироків у подальшому були скасовані судами вищих інстанцій, а ще в одному випадку — апеляційний суд замінив реальне ув’язнення на умовне.

Єдиним засудженим топ-чиновником (категорії А) був екс-заступник голови Держінспекції сільського господарства Ігор Немировський, який отримав у суді першої інстанції 10 років позбавлення волі за хабар у 357 тисяч гривень. У подальшому цей вирок скасовувався і кілька разів призначався розгляд в апеляції, що триває й донині. Фактично Немировський провів у в’язниці півтора року.

Серед посадовців категорії Б були, зокрема, 4 податківців й стільки ж сільських/селищних голів, а також троє суддів.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Міжнародні COVID-сертифікати доступні на порталі «Дія»

Опубліковано

on

От

Тепер на порталі «Дія» можна згенерувати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію, який діятиме 365 днів. Для цього потрібен буде лише електронний підпис.

Читайте також: Щеплення від COVID-19 будуть обов’язковими, але не для всіх

«Уже майже мільйон українців згенерували свої міжнародні COVID-сертифікати в застосунку Дія. Тепер згенерувати сертифікат можна і на порталі Дія. Так українці, що не мають ID-картки або закордонного біометричного паспорта, або Дія.Підпису, зможуть отримати сертифікат та подорожувати з ним. Адже українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані в ЄС», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як згенерувати міжнародний COVID-сертифікат із порталу «Дія», дивіться у відео.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, ЄС та Україна взаємно визнали цифрові сертифікати COVID-19.

Читати далі

В Україні

SELFIE поширять на всю середню та професійну освіту

Опубліковано

on

От

Міністерство освіти і науки інформує, що онлайн-інструмент SELFIE масштабують на всю систему загальної середньої та професійної освіти.

«Нині кожен заклад освіти повинен вміти визначати, реагувати та керувати цифровими викликами. Для розв’язання цього завдання чудово підходить онлайн-інструмент SELFIE. Його використання дозволяє чітко визначити, який напрям цифровізації потрібно пріоритизувати та розвивати в закладі освіти: покращити цифрову компетентність вчителів або ж закупити більше комп’ютерів», – прокоментувала заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Читайте також: Дистанційне навчання у школах не запроваджується

Оцінювання цифрової готовності закладів освіти інструментом SELFIE відбувається за 8 основними сферами, зокрема: інфраструктура закладу, цифрові навички учнів та педагогів, ефективність використання різних форм і методів навчання.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, новий порядок організації інклюзивного навчання в школах з 2022 р.

Читати далі

В Україні

Нові схеми структури власності

Опубліковано

on

От

Міністерство фінансів оприлюднило оновлені зразки складання схематичного зображення структури власності та коментарі щодо їх заповнення.

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Форма і зміст структури власності, яка має обов’язково надаватися державному реєстратору

Нотаріальна палата України роз’яснює, що, зокрема, зазнали змін Приклади 10 «Непрямий вирішальний вплив (велика кількість фізичних осіб)» та 11 «Публічна компанія».

Зміни відбулись у схематичному зображенні юридичних осіб частками в статутному капіталі та/або акціями яких володіє велика кількість фізичних осіб з незначним відсотком участі у статутному капіталі такої юридичної особи.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Оновлені зразки передбачають зазначення на схематичному зображенні повного переліку учасників та/або акціонерів, а саме: ПІБ, дата народження, РНОКПП), розмір участі (відсоток корпоративних прав), в той час як попередні зразки містили лише відомості про загальну кількість таких фізичних осіб.

Також додано зразки: Приклад 16 «Державне підприємство» та Приклад 17 «Держава володіє 50% капіталу компанії».

Нагадаємо, Нотаріальна палата роз’яснила як подавати структуру власності та оновлювати відомості про бенефіціарів

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link