Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

На Порошенка подали до суду

Опубліковано

on

Окружний адміністративний суд міста Києва розгляне позов громадської організації до Президента України Петра Порошенка через звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній церкві в Україні, повідомляє прес-служба суду.

У повідомленні сказано, що суд відкрив провадження за позовом ГО «Неурядова організація верховенство права» та призначив підготовче засідання на 13 листопада.

Позивач просить суд встановити відсутність компетенції (повноважень) глави держави втручатися в діяльність церкви та релігійних організацій, зокрема, шляхом підписання та направлення звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, яке в подальшому було підтримано Верховною Радою України відповідною постановою.

Згідно державного реєстру юридичних осіб ГО «Неурядова організація верховенство права» зареєстрована в Солом’янському районі Києва 5 червня 2018 року. Керівником її вказаний Стародубов Олексій Вікторович. Також згідно з реєстром людина з такими ініціалами очолює регіональну організацію політичної партії «Єдина країна» в місті Києві.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Президент розпустив Верховну Раду

Опубліковано

on

Президент України Володимир Зеленський у своїй промові під час інавгурації оголосив про розпуск Верховної Ради восьмого скликання.

Опісля він закликав депутатів протягом 2 місяців ухвалити ряд законодавчих актів щодо скасування депутатської недоторканності, кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також прийняти Виборчий кодекс.

Саме через 2 місяці пройдуть дострокові вибори до Верховної ради України.

Під час інавгурації Президент України також звернувся до урядовців, закликавши або плідно працювати, або звільнити свої місця для тих, хто думатиме про наступні покоління.

Читати далі

В Україні

ОТГ мають подати перелік проектів до 24 червня

Опубліковано

on

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України нагадує, що об’єднаним територіальним громадам потрібно подати до Міністерства перелік своїх проектів.

Вимога пов’язана з тим, що 15 травня 2019 р. Комітетом ВР з питань бюджету погоджено розподіл обсягу субвенцій для формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році, відповідно до розпорядження Уряду від 24 квітня 2019 р. № 208

Громади повинні подати перелік проекти на всю суму, передбаченої для них субвенції протягом 2 місяців з дня набрання чинності Розпорядження, тобто до 24 червня 2019 р.

Облдержадміністрації та Центри розвитку місцевого самоврядування надаватимуть експертну і консультаційну підтримку ОТГ у підготовці заявок та проектів.

Загалом на розвиток інфраструктури ОТГ передбачено 2 100 000 000 грн., які розподілені між бюджетами громад пропорційно до площі ОТГ та кількості сільського населення у такій громаді.

Читати далі

В Україні

Адвокат поповнив телефон судді на 500 грн. Для чого?

Опубліковано

on

Вища рада правосуддя (ВРП) за результатами розгляду повідомлення від судді Східного апеляційного господарського суду Шутенко І. А. прийняла рішення звернутися до Генеральної прокуратури України.

До Східного апеляційного господарського суду надійшла скарга за підписом Родзинського А. А. В суді другої інстанції було здійснення автоматизований розподіл справи та визначено склад колегії суддів, до якого входили Шутенко І. А., Здоровко Л.М. та Плахов О. В.

Відразу після визначення колегії суддів, надійшли заяви Родзинського А. А. про відвід суддів Плахова О. В., Шутенко І. А., зокрема на тій підставі, що заявником було подано позов до судді Шутенко І. А. про стягнення з неї маральної шкоди у розмірі 110 000 грн.

Суддя Шутенко І. А. у своєму повідомленні до ВРП зазначила, що в судовому засіданні Родзинський А. А. заявив їй відвід з тих підстав, що заявником було поповнено рахунок мобільного телефону, яким користується Шутенко І. А., на 500 гривень після того, як Родзинському А. А. зателефонували з невідомого номера і попросили здійснити таке поповнення.

Судді Шутенко І. А. повідомила про таке поповнення голову Східного апеляційного господарського в день надходження коштів, вказавши, що жодних контактів, розмов, домовленостей тощо з Родзинським А. А. ані щодо розгляду справ, ані з будь-яких інших питань вона не мала.

Разом з тим, Шутенко І. А. надіслала лист на адресу Родзинського А. А. з вимогою повідомити рахунок, на який можна здійснити повернення помилково надісланих грошей, про переведення яких жодного прохання від неї не надходило.

На думку судді, дії Родзинського А. А. свідчать про зловживання ним, як адвокатом, процесуальними правами з метою затягування розгляду справ. Вчинення таких дій спрямовано на створення ситуації, що породжує штучний конфлікт інтересів і дає йому підстави для заявлення завідомо безпідставних відводів.

Згодом до Шутенко І. А. було надіслано запит з копією ордера та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю Родзинського А. А., за яким він просив надати згоду на опитування судді щодо витрат за певний період, та надати відомості щодо щоденних витрат із зазначенням суми, мети покупок та інформацію щодо виду розрахунку, за яким були здійснені витрати.

Вказані дії адвоката суддя розцінює як втручання у здійснення правосуддя та вважає їх вчиненням впливу на суд.

На запит члена ВРП прокуратура Харківської області поінформувала про розпочате, 20 березня 2019 р., досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом втручання в діяльність судді за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 Кримінального кодексу України.

Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про хід розслідування злочину.

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.