На що слід звернути увагу при укладенні договору оренди землі? - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

На що слід звернути увагу при укладенні договору оренди землі?

Дата публікації:

Віталій СОЛОВЕЙ,
адвокат

Оренда землі є дуже актуальним питанням сьогодення, а в деяких моментах — навіть проблемним.

Так, законодавством передбачено, що договір оренди укладається в письмовій формі. І це є обов’язковою умовою. А в разі її недодержання — договір буде вважатися нікчемним. Крім того, відповідно до ст. 14 ЗУ «Про оренду землі», даний договір може посвідчуватися нотаріально, і в цьому разі витрати будуть покладатися на ініціатора.

Читайте також: Для продовження договору оренди землі обов’язковим є своєчасне звернення орендаря із додаванням проекту додаткової угоди

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нотаріально засвідчений договір має низку переваг. Однак, важливо не плутати та помилково вважати, що особа набуває право оренди земельної ділянки з моменту посвідчення договору нотаріусом, оскільки воно виникне тільки після державної реєстрації такого права. Перед проведенням державної реєстрації оренди земельної ділянки до реєстраційної служби необхідно подати заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Заява подається в паперовій формі. Також до заяви додаються оригінали документів, необхідних для здійснення реєстраційної процедури та їх засвідчені копії.

Перелік таких документів:

  • копія документа, що посвідчує особу заявника;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Держаним реєстром фізичних осіб — платників податків;
  • документ, що підтверджуватиме факт сплати державного мита, крім випадків звільнення особи від сплати державного мита, відповідно;
  • документи, що підтверджуватимуть право оренди земельної ділянки, його виникнення, перехід чи припинення;
  • витяг з Державного земельного кадастру стосовно конкретної земельної ділянки. Витяг додається в тому випадку, якщо в документах, які підтверджують речові права на земельну ділянку немає відомостей про її кадастровий номер;
  • якщо дана заява подається уповноваженою особою, то додається документ, що посвідчує її особу, та копія документа, який підтверджуватиме її повноваження.

Читайте також: Підставою для розірвання договору оренди землі є настання події, передбаченої умовами договору, зокрема зміни директора підприємства-орендаря

Державна реєстрація права оренди земельної ділянки проводиться в п’ятиденний строк з дня надходження такої заяви. Інколи неуважність стає причиною помилок. Тому головною запорукою правильно складеного договору є детальне опрацювання кожного пункту договору оренди земельної ділянки. При тому в умовах договору обов’язково слід вказати, що ризик випадкового знищення або пошкодження об’єкта оренди несе саме орендодавець. Перед укладенням договору оренди також слід витребувати пакет документів, що підтверджують право власності орендодавця на земельну ділянку, а саме: свідоцтво про право власності на нерухоме майно; свідоцтво про право на спадщину; судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття чи зміни права власності на земельну ділянку; витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або Державного земельного кадастру про реєстрацію права власності.

Орендарю слід пам’ятати про індексацію орендної плати. Це допоможе уникнути непорозумінь з орендодавцем.

Ігнорування орендарем факту індексації орендної плати може розцінюватися, як порушення істотних умов договору, що може стати суттєвою причиною для орендодавця ініціювати в судовому порядку дострокове припинення договору оренди.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Невакцинованих освітян та держслужбовців відсторонятимуть від роботи з 8 листопада

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 1236, відповідно до яких керівникам державних органів (державної служби), керівникам підприємств, установ та організацій доручено:

1) забезпечити контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 працівниками та державними службовцями, обов’язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня 2021 р. № 2153;

Читайте також: Перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19

2) забезпечити відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 відповідно до ст. 46 Кодексу законів про працю України, ч. 2 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ч. 3 ст. 5 Закону України «Про державну службу», крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Обов’язкові щеплення уведуть і для працівників стратегічних підприємств

3) взяти до відома, що:

  • на час такого відсторонення оплата праці працівників та державних службовців здійснюється з урахуванням ч. 1 ст. 94 Кодексу законів про працю України, ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» та ч. 3 ст. 5 Закону України «Про державну службу»;
  • відсторонення працівників та державних службовців здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються;
  • строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили.

Вказані зміни наберуть чинності з 8 листопада 2021 р.

Нагадаємо, профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря.

Читати далі

В Україні

2,8 млн доларів на обладнання для зберігання вакцин

Опубліковано

on

Міністерство охорони здоров’я розпочало оновлення холодового обладнання для транспортування та тимчасового зберігання вакцин.

«Для задоволення нагальних потреб USAID надає 2,8 мільйона доларів, які будуть спрямовані ЮНІСЕФ на закупівлю прекваліфікованого ВООЗ обладнання пасивного охолодження для безпечного та ефективного транспортування та тимчасового зберігання вакцин на базі закладів первинної медичної допомоги і при їх використанні мобільними бригадами», – повідомили у МОЗ.

Нагадаємо, 150 млн грн виділено медзакладам, які проводять попередню діагностику COVID-19.

Читати далі

В Україні

Другий нападник на прикордонників постане перед судом

Опубліковано

on

От

Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Центрального регіону скеровано до суду обвинувальний акт щодо підполковника Служби безпеки України.

Як вже повідомлялося, 18.07.2021 двоє офіцерів Служби безпеки України – лейтенант та підполковник здійснили напад на прикордонний наряд, який здійснював охорону державного кордону на Сумщині. У результаті злочинних дій двом прикордонникам заподіяно легкі тілесні ушкодження.

Підозрювані заволоділи боєприпасами до службової зброї прикордонників, частиину з яких згодом  підкинули до місцевого відділу Держприкордонслужби. Зброю прикордонників зловмисники залишили на місці вчинення злочину.

Зазначимо, що завдяки професійним діям процесуальних керівників, один із затриманих – лейтенант СБУ беззаперечно визнав свою вину та уклав  угоду про визнання винуватості. 11.10.2021 його засуджено до  5 років позбавлення волі, та звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 3 роки, позбавлено військового звання «лейтенант» та права обіймати посади в правоохоронних органах України на строк 3 роки.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

25.10.2021 обвинувальний акт щодо іншого нападника – підполковника СБУ скеровано для розгляду по суті до Краснопільського районного суду Сумської області.

Нагадаємо, що за сукупністю вчинених кримінальних правопорушень відповідно до ч. 2. ст. 28, ч. 3 ст. 262 та ч. 2 ст. 345 КК України, підполковнику СБУ загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та
оборонній сфері Центрального регіону

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link