В Україні
Звіт з єдиного внеску і податку на доходи фізичних осіб буде щомісячним

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб», яким запропоновано внести зміни до Податкового кодексу в частині встановлення місячної звітності зі сплати єдиного внеску і податку на доходи фізичних осіб.
Читайте також: Коли недоїмка з ЄСВ та виконавче провадження є, але ні ФОПа, ні бажання платити — немає
Міністерство соціальної політики нагадало, що з 1 січня 2021 р. для платників єдиного внеску запроваджено подання звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб, яка відповідно до вимог Податкового кодексу України подається протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу, до 2021 р. звітним періодом для платників єдиного внеску був календарний місяць.
Читайте також: Нотаріусам-пенсіонерам за вислугою років для звільнення від ЄСВ не потрібно окремо подавати документи
Практика реалізації у поточному році зазначених змін показала, що встановлення квартального звітного періоду спричиняє відтермінування надходження до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформації, що використовується для призначення пенсійних та інших виплат за соціальним страхуванням, – вважають в Уряді.
В Україні
Де здати національний мультипредметний тест за кордоном?

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ від 19 травня 2022 р. № 465, яким затверджено перелік закордонних пунктів для проведення національного мультипредметного тесту.
Читайте також: Мультипредметний тест пройде у 20 областях та місті Києві
«Провести тестування заплановано в таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія і Швеція», – зауважив С. Шкарлет.
За його словами, НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами.
В Україні
Організація соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в громадах

Асоціація міст України представила е-видання: Методичні рекомендації «Організація соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в громадах», які містять розділи:
– організація харчування внутрішньо переміщених осіб;
– зразок інформаційного буклета для внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також: Як отримати статус внутрішньо переміщеної особи?
У рекомендаціях АМУ надає зразки рішень органів місцевого самоврядування з розгорнутими коментарями щодо організації соціального захисту внутрішньо переміщених осіб у територіальних громадах.
В Україні
Україна приєдналася до Європейської міграційної мережі

Україна приєдналася до Європейської міграційної мережі у статусі спостерігача.
«Європейська міграційна мережа (EMN) – це мережа організацій, що займаються питаннями міграції в державах-членах ЄС та Норвегії. Співпрацюючи з EMN, МВС України отримає можливість ефективніше управляти міграційними потоками», – зауважила заступник Міністра внутрішніх справ Мері Акопян.
-
Законодавство2 дні тому
Воєнний стан продовжать ще на 90 діб
-
Законодавство4 дні тому
Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси
-
Законодавство5 днів тому
Доступ до земельного кадастру в умовах воєнного стану
-
Законодавство5 днів тому
Землевпорядники не вноситимуть до кадастру відомості про земельні ділянки під час воєнного стану
-
В Україні5 днів тому
Зарахування учнів проводитимуть до початку 2022/23 навчального року
-
Законодавство2 дні тому
Дітей, тимчасово переміщених на мирні території або за межі України, облікують