На що вказує «Барометр щастя», або Чого очікує суспільство від нового глави МВС? - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

На що вказує «Барометр щастя», або Чого очікує суспільство від нового глави МВС?

Дата публікації:

Пріоритетні інтереси суспільства, бізнесу, громадських об’єднань, що адресуються новопризначеному главі Міністерства внутрішніх справ Денису Монастирському лягли в основу нинішнього суспільного запиту. Такий запит формується активно й викладений на низці сайтів, обговорюється в колах активістів і серед громадськості.

Так, Європейська бізнес асоціація вважає, що попереду в міністра нелегкий, але цікавий період зі створення ефективної системи безпеки в країні, чесних та неупереджених правоохоронних органів, як того очікує суспільство. Водночас, традиційне опитування яке вже 4 роки поспіль проводить бізнес-спільнота — «Барометр щастя» в Україні і весь цей час найгіршу оцінку отримує рівень безпеки в країні. Цього року майже дві третини респондентів були не задоволені станом безпеки та почувають себе невпевнено щодо власного майбутнього. Як вказувалося, найбільше людей турбує діяльність судової та правоохоронної систем, низька соціальна захищеність, рейдерство. Для представників великого бізнесу та інвесторів надважливими є наявність чесних та ефективних правоохоронних органів, їх готовність захищати та відстоювали інтереси прозорого бізнесу, допомагати стверджувати верховенство права та справедливість. Адже це є одним із фундаментів для рівних «правил гри» в країні та боротьби з тіньовою економікою, яка, на жаль, продовжує збільшуватися. Тож роботи в нового міністра МВС дійсно буде багато, а системність, неупередженість та відкритість можуть зіграти неабияку допомогу в цьому питанні. Для представників середнього та дрібного бізнесу важливим є дотримання вимог закону в діяльності з розкриття злочинів, виявлення їх причин та умов.

Читайте також: Протидія корупції в МВС. В ОДУВС обговорювали питання визначення корупційних ризиків у діяльності поліції

Більше того, новому міністру МВС бізнес навіть підготував дороговкази для формування ефективної роботи правоохоронних органів та забезпечення рівних «правил гри» в країні — підприємці підготували низку запитань, які потребують негайного вирішення. По-перше, йдеться про посилення боротьби з крадіжками на національних та регіональних дорогах, різного роду дорожніх пригод. По-друге, бажано створення спеціалізованого департаменту, який займатиметься питаннями захисту прав інтелектуальної власності. На сьогодні це найслабкіша ланка в правоохоронній діяльності органів внутрішніх справ. По-третє, необхідно активізувати боротьбу з контрафактом, тіньовим та сірим ринками, або звичайними стихійними ринками, де наразі ніхто не контролює якість товарів, а більшість продукції продається фальсифікованою (кава, спеції, тютюнові вироби, побутова хімія). По-четверте, врегулювання ситуації з електронною комерцією, посилення відповідальності для бізнесу, який, наприклад, порушує вимоги законодавства про електронну комерцію, налагодження співпраці Кіберполіції з представниками Держпродспоживслужби, екологічними, земельними та іншими контролюючими органами. По-п’яте, радикальна цифровізація роботи МВС (спрощення отримання дозвільних документів та переведення більшості процедур в онлайн, наприклад, електронна повістка на допит (до відділу поліції), оформлення, видача дозволів та перереєстрація дозволених видів зброї, отримання довідок про несудимість тощо). Крім того, налагодження тих функцій, які вже працюють в онлайн. Наприклад, вирішення ряду проблем при електронному оформленні належного користувача транспортного засобу, адже керівники підприємств і далі продовжують отримувати й сплачувати штрафи замість водіїв транспортних засобів. Окрім того, не завжди в електронній системі виходить замінити одного водія на іншого, які використовують транспортні засоби підприємства. По-шосте, сприяння вирішенню проблеми незаконної забудови. Раніше для вирішення цієї проблеми при КМУ вже створювали міжвідомчу робочу групу, до складу якої входили народні депутати від усіх депутатських фракцій і груп у ВРУ, представники МВС, Міністерств розвитку громад і територій, юстиції, НПУ, Нацбанку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та КМДА. Наразі вона, буцімто, є і її немає, водночас озвучене вище питання залишається.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

По-сьоме, це усунення можливості правоохоронних органів зловживати повноваженнями, наприклад, при реалізації права на застосування до підприємців таких заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасове вилучення й арешт майна. Такі зловживання органів завдають істотну шкоду юридичним і фізичним особам-підприємцям, які використовують вилучене майно і документи як предмети чи засоби праці. Необґрунтоване вилучення й утримання такого майна призводить до неможливості здійснення підприємницької діяльності, зупинки роботи підприємств, доведення їх до стану неплатоспроможності. Завдана такими діями шкода підприємцям, а, відповідно, й економіці держави, часто значно перевищує наслідки вчинення злочинів, які ними розслідуються. Але головне — виключити політизацію та бізнес-контакти з практики правоохоронної діяльності органів внутрішніх справ.

Європейська бізнес асоціація сподівається також, що зазначені пропозиції бізнес-спільноти буде вирішено вже найближчим часом, і в Україні нарешті з`явиться ефективна й чесна система правоохоронних органів, яка сприятиме тому, щоб кожен громадянин та інвестор відчував себе захищеним з боку держави. Отже, новому міністрові буде непросто, адже інституційна спроможність МВС вимагає нових ідей і кроків з їх втілення, відповідного правового забезпечення, а ще вирішення кадрових питань. Як воно буде, побачимо. Чекати лишилося не так багато.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Міжнародні COVID-сертифікати доступні на порталі «Дія»

Опубліковано

on

От

Тепер на порталі «Дія» можна згенерувати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію, який діятиме 365 днів. Для цього потрібен буде лише електронний підпис.

Читайте також: Щеплення від COVID-19 будуть обов’язковими, але не для всіх

«Уже майже мільйон українців згенерували свої міжнародні COVID-сертифікати в застосунку Дія. Тепер згенерувати сертифікат можна і на порталі Дія. Так українці, що не мають ID-картки або закордонного біометричного паспорта, або Дія.Підпису, зможуть отримати сертифікат та подорожувати з ним. Адже українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані в ЄС», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як згенерувати міжнародний COVID-сертифікат із порталу «Дія», дивіться у відео.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, ЄС та Україна взаємно визнали цифрові сертифікати COVID-19.

Читати далі

В Україні

SELFIE поширять на всю середню та професійну освіту

Опубліковано

on

От

Міністерство освіти і науки інформує, що онлайн-інструмент SELFIE масштабують на всю систему загальної середньої та професійної освіти.

«Нині кожен заклад освіти повинен вміти визначати, реагувати та керувати цифровими викликами. Для розв’язання цього завдання чудово підходить онлайн-інструмент SELFIE. Його використання дозволяє чітко визначити, який напрям цифровізації потрібно пріоритизувати та розвивати в закладі освіти: покращити цифрову компетентність вчителів або ж закупити більше комп’ютерів», – прокоментувала заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Читайте також: Дистанційне навчання у школах не запроваджується

Оцінювання цифрової готовності закладів освіти інструментом SELFIE відбувається за 8 основними сферами, зокрема: інфраструктура закладу, цифрові навички учнів та педагогів, ефективність використання різних форм і методів навчання.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, новий порядок організації інклюзивного навчання в школах з 2022 р.

Читати далі

В Україні

Нові схеми структури власності

Опубліковано

on

От

Міністерство фінансів оприлюднило оновлені зразки складання схематичного зображення структури власності та коментарі щодо їх заповнення.

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Форма і зміст структури власності, яка має обов’язково надаватися державному реєстратору

Нотаріальна палата України роз’яснює, що, зокрема, зазнали змін Приклади 10 «Непрямий вирішальний вплив (велика кількість фізичних осіб)» та 11 «Публічна компанія».

Зміни відбулись у схематичному зображенні юридичних осіб частками в статутному капіталі та/або акціями яких володіє велика кількість фізичних осіб з незначним відсотком участі у статутному капіталі такої юридичної особи.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Оновлені зразки передбачають зазначення на схематичному зображенні повного переліку учасників та/або акціонерів, а саме: ПІБ, дата народження, РНОКПП), розмір участі (відсоток корпоративних прав), в той час як попередні зразки містили лише відомості про загальну кількість таких фізичних осіб.

Також додано зразки: Приклад 16 «Державне підприємство» та Приклад 17 «Держава володіє 50% капіталу компанії».

Нагадаємо, Нотаріальна палата роз’яснила як подавати структуру власності та оновлювати відомості про бенефіціарів

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link