Connect with us

В Україні

Найкращий варіант гарантування безпеки – вступ до НАТО

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели загальнонаціональне дослідження, в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Згідно з дослідженням, політиком 2019 року беззастережно визнано Володимира Зеленського – його назвали у відкритому опитуванні 46% населення. Далі йдуть: Петро Порошенко (7,5%,  минулого року – 16%), Юлія Тимошенко (3%, торік – 12%), Дмитро Разумков (3%), Юрій Бойко (3%, торік – 4%), Віктор Медведчук (2%). 24% громадян не назвали жодної кандидатури (у 2018 р. – 25%).

Головною політичною подією 2019 року в Україні беззаперечно було визнано вибори – парламентські та президентські  (цю подію назвали 58% громадян), причому подію визнано позитивною. Далі йдуть: звільнення полонених (8%), нормандська зустріч (5%), отримання Томосу (2%), розведення військ на Донбасі (2%), впровадження ринку землі (2%). Жодної події не змогли назвати 16% (минулого року – 12%).

Загалом ситуація в країні у 2019 році, на думку 29%, змінилася на гірше, на думку 14% – на краще, а більшість – 47% – вважає, що ситуація не змінилася. Наприкінці 2018 року оцінки були значно гіршими:  67% вважали, що ситуація змінилася на гірше, 5% – на краще і 22% – що не змінилася.

Більшість населення вважає, що найкращим варіантом гарантування безпеки для України був би вступ до НАТО – так вважає 51% громадян (46% у 2018 р., 38,5% у 2017 р.), і ще 1,5% сподіваються на військовий союз із США. Позаблоковий статус обстоюють 26% (24% у 2018 р.), а підтримка військового союзу з Росією та іншими країнами СНД становить  5,5% (7% у 2018 р.). Проте у цьому питанні існують істотні регіональні відмінності: членство в НАТО підтримують у Західному (80%) та Центральному (54%) регіонах, а от у Південному (41%) та Східному (42%) регіонах віддають перевагу нейтральному статусу України. Більше того, у Східному регіоні 14% вважають найкращим варіантом гарантування безпеки України військовий союз з Росією та іншими країнами СНД, щоправда, торік тут таких було 20%.

В Україні

В Україні спростять розмитнення авто

Співзасновник громадської організації «Офіс простих рішень і результатів» (ОПРР) Михайло Саакашвілі і його команда представили спрощену концепцію щодо розмитнення автомобілів.

Про це повідомляється на сторінці організації у Facebook. На думку ОПРР, процес розмитнення машини повинен відбуватися без участі брокерів. Головною ідеєю реформи стало зменшення структурних підрозділів до двох: митниці і прикордонної служби.

Сьогодні в повний пакет документів для оформлення входить 26 найменувань: декларації, сертифікати, договори тощо. ОПРР пропонує залишити два документа — транспортний документ товару і інвойс. Окрім того в Офісі простих реформ запропоновано розмитнювати авто без прив’язки до вартості, а також звести до мінімуму «людський фактор».

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Що треба знати, оформлюючи вклад до кредитної спілки?

Національний Банк надав роз’яснення, на що громадянам варто звертати увагу перед оформленням вкладу до кредитної спілки та як НБУ планує змінити регулювання, щоб забезпечити збереження коштів громадян.

Перед оформленням вкладу до кредитної спілки, клієнту потрібно перевірити, чи має фінансова установа діючу ліцензію. Згідно з вимогами Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансові послуги (тобто операції з чужими грошима) можуть надаватися тільки на підставі ліцензії.

Кредитна спілка може залучати кошти від своїх членів двома шляхами – через договори вкладів на депозит та через обов’язкові або добровільні пайові внески. Якщо спілка залучає кошти через пайові внески, то їй достатньо мати одну ліцензію – на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту. Якщо ж спілка залучає кошти через депозитні договори, то їй необхідно мати дві ліцензії – на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення та на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

Перевірити наявність ліцензій можна у спеціальному публічному реєстрі, де є інформація про усі фінансові установи.

Кредитні спілки не є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Тобто держава не гарантує повернення коштів вкладникам у разі банкрутства спілки. Вкладники повинні розуміти цей ризик, приймаючи рішення.

Також НБУ зазначає, що кредитні спілки належать до високо ризикових фінансових установ, оскільки вони залучають кошти громадян. Тому завдання Національного банку – встановити такі вимоги та таке регулювання, щоб попереджувати проблеми з платоспроможністю спілки. Для цього Національний банк вже підготував та оприлюднив пропозиції до проекту Закону України «Про кредитні спілки».

Зокрема, Національний банк пропонує передбачити ринковий механізм підтримки платоспроможності кредитних спілок. Наприклад – стабілізаційний фонд на базі об’єднаних кредитних спілок.

Читати далі

В Україні

Істотне підвищення зарплат медикам ініціює МОЗ

Міністерство охорони здоров’я подало пропозиції до проекту державного бюджету на наступний рік, якими ініціювало суттєве збільшення заробітних плат медикам у 2021 р.

«Ми повинні говорити про радикальне збільшення заробітної плати у наступному році. Це сором, який усі 29 років супроводжує Україну, коли наші медичні працівники отримують найнижчу заробітну плату в країні. Заробітна плата касира, водія Uber наразі в рази вища, аніж лікаря», – заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

У поданих МОЗ пропозиціях до державного бюджету на 2021 рік передбачено заробітну плату лікаря від 23 тисяч гривень, медичної сестри – 17-18 тисяч гривень.

Читати далі

В тренді

Telegram