Connect with us

В Україні

Найкращий варіант гарантування безпеки – вступ до НАТО

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова провели загальнонаціональне дослідження, в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Згідно з дослідженням, політиком 2019 року беззастережно визнано Володимира Зеленського – його назвали у відкритому опитуванні 46% населення. Далі йдуть: Петро Порошенко (7,5%,  минулого року – 16%), Юлія Тимошенко (3%, торік – 12%), Дмитро Разумков (3%), Юрій Бойко (3%, торік – 4%), Віктор Медведчук (2%). 24% громадян не назвали жодної кандидатури (у 2018 р. – 25%).

Головною політичною подією 2019 року в Україні беззаперечно було визнано вибори – парламентські та президентські  (цю подію назвали 58% громадян), причому подію визнано позитивною. Далі йдуть: звільнення полонених (8%), нормандська зустріч (5%), отримання Томосу (2%), розведення військ на Донбасі (2%), впровадження ринку землі (2%). Жодної події не змогли назвати 16% (минулого року – 12%).

Загалом ситуація в країні у 2019 році, на думку 29%, змінилася на гірше, на думку 14% – на краще, а більшість – 47% – вважає, що ситуація не змінилася. Наприкінці 2018 року оцінки були значно гіршими:  67% вважали, що ситуація змінилася на гірше, 5% – на краще і 22% – що не змінилася.

Більшість населення вважає, що найкращим варіантом гарантування безпеки для України був би вступ до НАТО – так вважає 51% громадян (46% у 2018 р., 38,5% у 2017 р.), і ще 1,5% сподіваються на військовий союз із США. Позаблоковий статус обстоюють 26% (24% у 2018 р.), а підтримка військового союзу з Росією та іншими країнами СНД становить  5,5% (7% у 2018 р.). Проте у цьому питанні існують істотні регіональні відмінності: членство в НАТО підтримують у Західному (80%) та Центральному (54%) регіонах, а от у Південному (41%) та Східному (42%) регіонах віддають перевагу нейтральному статусу України. Більше того, у Східному регіоні 14% вважають найкращим варіантом гарантування безпеки України військовий союз з Росією та іншими країнами СНД, щоправда, торік тут таких було 20%.

В Україні

Для київських підприємців встановлено 50 % пільгу на оренду комунального майна

Депутати Київради схвалили рішення про надання 50-відсоткової пільги для малого та середнього бізнесу на сплату за оренду комунального майна на період обмежувальних заходів у зв’язку з вірусом COVID-19.

Така пільга діятиме до 31 липня. У разі неможливості використання об’єкта –так само тимчасово – до 31 липня звільнено орендарів комунального майна від оплати за договорами оренди (фактично підприємці сплачуватимуть символічну 1 гривню).

«Ми обіцяли і знайшли механізм, як зменшити фінансове навантаження на малий і середній бізнес, що працює у столиці. І який сьогодні найбільш вразливий у такий складний і для міста, і для країни час. Поки невідомо, коли завершаться обмежувальні заходи, і підприємці зможуть повернутися до звичного ритму роботи. І чи будуть завершені обмеження після 24 квітня. Поки про це рано говорити. Але ми сьогодні зробили серйозний жест підтримки. Право на ці пільги малий і середній бізнес матиме вже з 11 березня», – зауважив мер Києва Віталій Кличко.

Читати далі

В Україні

Як працювати підприємцю під час карантину? Отримайте відповідь у чаті підтримки

Міністерство цифрової трансформації України закликає підприємців звертатися із запитаннями щодо ведення господарської діяльності під час карантину у чат підтримки в Telegram та Viber.

Чат працює цілодобово, а тривалість обробки запиту – до 15 хвилин. Вирішення складних питань може тривати довше.

«Ми вже отримуємо в чат підтримки підприємців безліч запитань, пов’язаних із діяльністю бізнесу в період карантину – як сплачувати податки під час карантину, як регулювати трудові відносини з працівниками, чи зобов’язаний роботодавець виплачувати заробітну плату працівникам за період карантину. Хочу запевнити, що підприємці не залишаться сам на сам зі своїми проблемами в цей непростий період», – зауважила заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Мінцифри також рекомендує, перш ніж безпосередньо звертатись із запитаннями до чату підтримки, ознайомитися із відповідями на найбільш поширені:

Читати далі

В Україні

Мінекономіки посилює моніторинг цін та наявності продуктів

Прем’єр-міністр України доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України проводити моніторинг цін продуктів соціального призначення та наявності таких продуктів у торговельних мережах з метою недопущення спекулятивного зростання цін на продукти соціальних груп.

Визначення та оновлення переліку таких продуктів доручено Державній службі статистики України.

Мінекономіки проводить моніторинг як цін, так і фізичної наявності продуктів на полицях магазинів у кожній області та продовжує постійний діалог з виробниками та постачальниками продуктів харчування – кожні два дні робить зріз по торговельних мережах та опитує рітейлерів на предмет запасів продуктів харчування та товарів першої необхідності.

Окрім цього, інформацію про ціни фіксує Антимонопольний комітет, який продовжує виконувати всі свої функції.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.