Connect with us

В Україні

Накопичувальна пенсія — перший крок зроблено

Опубліковано

Кабмін починає тестувати роботу накопичувальної пенсії на українцях: кого це торкнеться?

Кабінет Міністрів запроваджує механізм пенсійних накопичень для працівників підприємств — об’єктів великої приватизації. Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Facebook. За його словами, Україна поступово впроваджує накопичувальну пенсію. «Цього тижня уряд запровадив механізм пенсійних накопичень для працівників об’єктів великої приватизації. Майбутні власники таких підприємств повинні будуть платити в недержавні пенсійні фонди накопичувальні внески щонайменше за половину працівників. Сума таких внесків має становити не менше 4% від зарплати. Це стане ще одним кроком до введення накопичувального рівня пенсійної системи для всіх українців», — написав Денис Шмигаль, висловивши при тому переконання, що Верховна Рада підтримає відповідний законопроект.

Читайте також: Покупці об’єктів великої приватизації платитимуть внески в недержавні пенсійні фонди

Нагадаємо, розпочати впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи Кабінет Міністрів планував у 2021 році. На переконання прем’єра, запуск накопичувальної пенсійної системи в найближчі 10—15 років дозволить залучити інвестиційний ресурс у розмірі до 50 млрд доларів. А в липні цього року КМУ затвердив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку в якості органу ліцензування в системі накопичувального пенсійного забезпечення.

Читайте також: Накопичувальні пенсії в запитаннях та відповідях

Трохи пізніше, 3 серпня, України Денис Шмигаль заявив, що в Україні планується введення соціальних пакетів із накопичувальними пенсіями з 2023 року. А через два тижні, 17 серпня, було навіть оприлюднено проект запуску накопичувальної пенсії. Далі більше — 21 жовтня Мінсоцполітики запропонувало свою модель загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, а його очільниця Марина Лазебна заявила, що запровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення може початися в 2024 році, якщо до кінця поточного року парламент ухвалить відповідний законопроект.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.