Покупці об'єктів великої приватизації платитимуть внески в недержавні пенсійні фонди - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Покупці об’єктів великої приватизації платитимуть внески в недержавні пенсійні фонди

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту з додаткового соціального захисту працівників об’єктів великої приватизації» від 9 грудня 2021 р. № 1288.

Затверджений нею Порядок визначає механізм проведення експериментального проекту з додаткового соціального захисту працівників об’єктів великої приватизації з числа включених до переліку об’єктів великої приватизації державної власності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 р. № 36, шляхом доповнення умов продажу зобов’язанням стосовно недержавного пенсійного забезпечення їх працівників з урахуванням особливостей діяльності таких підприємств.

Читайте також: Членам родин загиблих військовослужбовців виплачуватимуть пенсію у розмірі 70 % грошового забезпечення годувальника

Під час підготовки до приватизації об’єкта великої приватизації, включеного до переліку, щодо якого прийнято рішення про приватизацію, аукціонна комісія для продажу об’єктів великої приватизації, утворена державним органом приватизації, під час розроблення умов продажу об’єкта приватизації визначає у частині, що стосується його соціальної діяльності, зобов’язання покупця щодо здійснення недержавного пенсійного забезпечення працівників (укладення пенсійних контрактів і сплати пенсійних внесків на їх користь), якщо згідно з умовами продажу зберігаються основні види діяльності об’єкта приватизації, а штатна чисельність його працівників становить понад сто осіб.

Якщо умовами продажу передбачається необхідність спрямування покупцем інвестицій у технічне переозброєння, модернізацію виробництва чи енергомодернізацію об’єкта приватизації, рішення про визначення в умовах продажу зобов’язання покупця щодо здійснення недержавного пенсійного забезпечення працівників такого об’єкта приймається зазначеною аукціонною комісією.

Визначені в умовах продажу зобов’язання покупця щодо здійснення недержавного пенсійного забезпечення працівників об’єкта приватизації повинні містити положення стосовно впровадження та виконання пенсійної програми, якою передбачається сплата роботодавцем пенсійних внесків до недержавних пенсійних фондів відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Читайте також: Пенсії держслужбовців, працівників місцевого самоврядування, науковців та журналістів перерахують

Пенсійною програмою повинно бути охоплено не менш як 50 % працівників об’єкта приватизації, критерії відбору яких визначаються роботодавцем, а також передбачено сплату пенсійних внесків на їх користь у розмірі не меншому, ніж 4 % суми нарахованої працівнику заробітної плати (доходу).

Сплата пенсійних внесків безпосередньо працівником шляхом їх відрахування із заробітної плати (доходу) може передбачатися виключно на добровільних засадах або на умовах, визначених шляхом колективних переговорів між роботодавцем і представниками працівників.

Строк виконання зобов’язань щодо здійснення недержавного пенсійного забезпечення працівників об’єкта приватизації не може бути меншим від строку виконання інших зобов’язань, визначених умовами продажу, зокрема зобов’язання щодо збереження основних видів діяльності об’єкта приватизації. У разі звільнення працівника, на користь якого сплачувалися пенсійні внески, виконання такого зобов’язання щодо цього працівника припиняється.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

Нагадаємо, накопичувальні пенсії в запитаннях та відповідях

Законодавство

Мешканці, що лишилися на тимчасово окупованих територіях, зможуть отримати виплати від міжнародних організацій

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо посилення соціальної підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» від 17 травня 2022 р. № 602.

Зокрема доповненням до постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2022 р. № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» передбачено, що особам, які не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб і проживають у деокупованих (деблокованих) населених пунктах або у населених пунктах, які розташовані у зоні активних бойових дій чи постійних обстрілів, або у населених пунктах, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), можуть надаватися грошові виплати міжнародними організаціями відповідно до визначених та закріплених домовленостей стосовно реалізації програм між центральним органом виконавчої влади, уповноваженим на формування та реалізацію державної політики у відповідній сфері, та відповідною міжнародною організацією.

Читайте також: Військові пенсії можна буде отримати у будь-якому банку

Для отримання таких грошових виплат зазначені особи можуть подати заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на інформаційній платформі «єДопомога» (edopomoga.gov.ua) та, у разі технічної реалізації, засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

На підставі поданої заявки Міністерство соціальної політики проводить верифікацію даних, зазначених особою в заявці, з даними, які містяться у базах даних державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики», формує переліки осіб з числа найбільш вразливих категорій і передає їх міжнародній організації, що погодилася на реалізацію програми з надання грошових виплат населенню.

«Також забезпечується можливість отримати паперовий варіант довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи для тих людей, які подавала заяви через застосунок «Дія». Передбачена й можливість коригування помилок у даних, які надаються внутрішньо переміщеною особою. Завдяки уточненню даних можна буде перерахувати розмір допомоги на проживання. Крім того, передбачено, що виплачувати допомогу на проживання продовжать переміщеним особам, які подали заявку про знищене або пошкоджене житло до 20 травня поточного року, або які в будь-який час підтвердять відповідний факт документам, виданими органами місцевого самоврядування», – зауважила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Нагадаємо, банки для виплат працівникам бюджетних установ не змінюватимуть протягом воєнного стану

Читати далі

Законодавство

Всі добровольці отримають соціальні гарантії та пільги 

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України» від 20 травня 2022 р. № 605.

«Документ приводить низку чинних урядових нормативно-правових актів у відповідність із Законом України від 15 березня 2022 р. № 2121-IX, яким визнано право добровольців територіальної оборони на отримання статусу УБД, а також запроваджено таку категорію осіб, як сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України», – прокоментували у Міністерстві у справах ветеранів.

Читайте також: Добровольці Сил територіальної оборони отримали статус ветерана війни

Добровольці Сил територіальної оборони Збройних сил України, члени добровольчих формувань територіальних громад зможуть отримати грошові виплати, що передбачені в разі поранення та інвалідності внаслідок військової агресії рф проти України, а в разі загибелі – члени їхніх родин отримають одноразову грошову допомогу. Також члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України зможуть користуватися пільгами, передбаченими законодавством.

Читати далі

Законодавство

Платні номерні знаки видаватимуть і на вантажівки

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів» від 10 травня 2022 р. № 601.

Як пояснили у Міністерстві внутрішніх справ, документом передбачено:

1) розподіл навчання в автошколі (навчальному закладі) на два етапи:

  • теоретичну підготовку, за результатами якої заклад видаватиме слухачу відповідне свідоцтво, яке буде дійсне протягом одного року;
  • практичне керування транспортним засобом, за результатами якого заклад видаватиме слухачу свідоцтво про закінчення практичної підготовки, яке буде дійсне протягом двох років;

2) можливість видачі посвідчення водія та складання іспитів у будь-якому сервісному центрі МВС особам, у яких закінчився термін позбавлення права керування (наразі особа, яка позбавлена права керування, складає іспити та отримує посвідчення водія після позбавлення права керування в сервісному центрі за місцем реєстрації);

Читайте також: Посвідчення водія можна обміняти в ДП «Документ»

3) допуск до навчання з практичного керування транспортними засобами лише після успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС;

4) за бажанням особи практична підготовка може здійснюватися у будь-якому закладі, незалежно від того, у якому закладі ця особа пройшла теоретичну підготовку;

5) скасування внутрішнього теоретичного іспиту в закладі (автошколі). Після проходження теоретичної підготовки складатиметься виключно внутрішній практичний іспит після завершення практичної підготовки;

6) можливість складання практичного іспиту в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС, незалежно від територіального сервісного центру МВС, де складався теоретичний іспит;

7) можливість отримання платних номерних знаків для всіх транспортних засобів (наразі видача платних НЗ здійснюється виключно для легкових автомобілів).

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про реалізацію експериментального проекту з додаткового соціального захисту працівників об`єктів великої приватизації
||
№ Документа: 1288
Дата прийняття: 09.12.2021
Дата набрання чинності: 15.12.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про реалізацію експериментального проекту з додаткового соціального захисту працівників об`єктів великої приватизації
||
№ Документа: 1288
Дата прийняття: 09.12.2021
Дата набрання чинності: 15.12.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає