Connect with us

В Україні

НАЗК перевірить голову Верховного Суду

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірить наявність можливого конфлікту інтересів у діях голови ВС і діючого члена Вищої ради правосуддя Валентини Данішевської, а також у діях голови ВРП Ігоря Бенедисюка та члена ради Миколи Гусака.

 

Про це йдеться у відповідних листах НАЗК, текст яких є в «Українських новин». Згідно з документами, в березні до НАЗК звернулася громадська організація «Не мовчи» з проханням перевірити Данішевську, Бенедисюка і Гусака на предмет можливого конфлікту інтересів.

У зв’язку з цим в агентстві, зокрема, зазначають, що враховуючи повноваження І. Бенедисюка як голови ВРП, наведені в повідомленні обставини свідчать про виникнення в нього під час реалізації службових повноважень конфлікту інтересів, обумовленого наявністю приватного інтересу, зокрема, участю в конкурсі на посаду судді Касаційного господарського суду, що впливає на об’єктивність та неупередженість прийняття ним рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання службових повноважень. Теж саме стосується і члена ВРП М. Гусака, який бере участь у конкурсі на посаду судді Касаційного адмінсуду.

Що стосується Валентини Данішевської, то НАЗК відзначило, що в її діях може вбачатися приватний інтерес під час реалізації службових або представницьких повноважень як члена ВРП, наявність якого є однією з характерних ознак конфлікту інтересів.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Коли запрацює нова митниця?

Нова митниця в Україні буде створена до кінця вересня.

Про це заявив голова Державної митної служби Максим Нефьодов. «У новій митниці я поки єдиний співробітник. Сама нова митниця буде створена десь до кінця вересня», — сказав він.

За словами М. Нефьодова, для майбутніх працівників нової митниці буде розроблений спеціальний курс адаптації, свого роду «курс молодого бійця», щоб підготувати їх до цієї роботи.

Нагадаємо, в грудні 2018-го уряд вирішив розділити Державну фіскальну службу на два відомства. Це — одна з вимог Міжнародного валютного фонду в рамках діючої програми stand-by.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Безкоштовних ліків побільшало на 78

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що з 16 серпня 2019 р. діє нова редакція Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Зокрема, безкоштовних ліків за програмою «Доступні ліки» побільшало ще на 254 препаратів. Цілком безоплатних додалося 78, а інші 176 – з невеликою доплатою.

Як отримати доступні ліки можна дізнатись тут.

Також у МОЗ відреагували на факти продажу препаратів шахраями та нагадали, що ліки можна перевірити на їх законність та убезпечити себе від покупки неякісних препаратів.

Зокрема дозволено продаж ліків, які пройшли спеціальну перевірку та мають державну реєстрацію. Відповідно, перевірити наявність реєстрації препарату можна у Державному реєстрі лікарських засобів України.

Окрім того, перевірку можна здійснювати за допомогою мобільного додатку «Ліки Контроль», про який Міністерство вже інформувало.

Не варто купувати препарати на сумнівних сайтах, тим більше якщо ліків немає у реєстрі, з рук людей на вулиці або через поштову доставку, слід критично ставитися до різних акційних / спеціальних пропозицій, – радять у МОЗ.

Читати далі

В Україні

У школах вивчатимуть правила користування е-грошима

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що з 1 вересня учні 10 та 11 класів Нової української школи вивчатимуть фінансову грамотність за новими підручниками.

Зокрема учні отримають посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?». Матеріали враховують зміни за останні 5 років у фінансовій галузі.

Посібник включатиме блоки щодо вивчення основних прав споживачів фінансових послуг, правил роботи з платіжними картками, криптовалютою, електронними коштами, тощо.

Як зазначають у МОН, навчальні матеріали будуть корисними для вивчення й батьками учнів.

Навчальний посібник та зошит можна завантажити тут

Читати далі

В тренді