Connect with us

В Україні

Необдумана імплементація зеленого курсу ЄС призведе до значних втрат української економіки – нардеп

Дата публікації:

Європейський зелений курс – слова, які все більше звучатимуть з вуст українських урядовців і українських промисловців. Спільне в цих словах –  відзначення великого впливу, який матиме зелений курс ЄС на українську економіку. Різниця – в оцінці. Урядовці вже обіцяють європейцям, що Україна в числі перших прийме нові правила. Промисловці кажуть, що уряд в гонитві за піаром може сильно нашкодити ключовим українським індустріям і вимагають від чиновників розумної переговорної позиції.

Необдумана імплементація зеленого курсу ЄС призведе до значних втрат української економіки і зменшення робочих місць в Україні. Про це заявив заступник голови парламентського Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський під час виступу на круглому столі «Зміна клімату: Європейський зелений курс і міжнародні зобов’язання, пріоритети та можливості для України». Обговорення відбулося 13 жовтня 2020 року в режимі відеоконференції.

На думку посадовця, часові рамки і моделі фінансування екологічної модернізації мають стати ключовими умовами в перемовинах України з ЄС по імплементації зеленого курсу та у відповідній внутрішній дискусії в Україні.

“Євросоюз вимагатиме від своїх виробників зменшити навантаження на навколишнє середовище. Розуміючи, що це значні додаткові витрати європейських виробників, ЄС ймовірно запровадить обмеження імпорту, які будуть мотивовані екологічними міркуваннями. Європейські підприємства при цьому отримають від урядів своїх країн значні фінансові стимули для здійснення екологічної модернізації. Ця політика є яскравим прикладом неопротекціонізму з боку ЄС: скрите субсидування своїх виробників і одночасне обмеження імпорту”, – зазначив Дмитро Кисилевський.

На думку депутата, українські експортери ймовірно отримають черговий торговельний бар’єр на додачу до багатьох вже діючих мит та інших перешкод, які є в торгівлі з Євросоюзом.

“На жаль, в українських чиновників є давня хвороба. Її симптомом є жертвування економічними інтересами заради політичних. Значна частина українських міжнародних угод є яскравими прикладами цього”, – акцентував депутат.

В якості прикладу нардеп навів ситуацію з імплементацією норми законодавства про зелену металургію. “Єдиною стимулюючою нормою для промисловості, яка мотивує виробників знижувати викиди до значень Європейського зеленого курсу, є норма про зелену металургію в нещодавно прийнятих змінах до закону про зелений тариф. Її реалізацію уряд саботує”.

Заступник голови Комітету економічного розвитку зауважив, що необдумана імплементація зеленого курсу ЄС призведе до значних втрат української економіки.

“Є висока ймовірність, що уряд спробує покласти весь тягар екологічної модернізації на бізнес. Цього не можна допустити”. На думку депутата, бізнес розуміє необхідність і важливість екологічної модернізації. Тож завдання уряду – шукати час і механізми фінансування екологічної модернізації. І запроваджувати стимули, які б заохочували бізнес до реального зниження викидів.

Кисилевський закликав чиновників, які ведуть перемовини, чесно розповісти українським виробникам, що саме держава обіцяє європейським партнерам і що вони обіцяють Україні.

В Україні

Наркоділок, який продавав амфетамін військовослужбовцям, проведе за гратами 9 років

Опубліковано

on

Військова прокуратура Київського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону у Київському апеляційному суді відстояла вирок наркоторгівцю, який торгував амфетаміном серед військових.

Установлено, що упродовж 2-х років 48-річній киянин на власному автомобілі доставляв військовослужбовцям навчального центру «Десна» психотропну речовину амфетамін в особливо великих розмірах. Восени 2018 року, під час чергової спроби передати «товар», наркодилера затримано у ході спільної операції військової прокуратури Київського гарнізону, ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, а також СУ ГУ Національної поліції у Київській області.

У ході санкціонованого судом обшуку автомобіля затриманого вилучено майже 100 г амфетаміну, яку останній придбав, зберігав та перевозив з метою збуту.

Дарницький районний суд м. Києва суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

03.12.2020 на судовому засіданні військовою прокуратурою Київського гарнізону  Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону доведено необґрунтованість апеляційної скарги сторони захисту, яка вважала, обвинуваченого невинуватим, а призначене йому покарання занадто суворим.

Прийнявши до уваги беззаперечні докази сторони обвинувачення, Київський апеляційний суд залишив скаргу без задоволення, а вирок суду першої інстанції – без змін.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

Читати далі

В Україні

Державна статистична інформація доступна у мобільному додатку від Держстату

Опубліковано

on

Державна служба статистики розробила мобільний додаток Статистика в смартфоні.

Додаток двомовний (українська та англійська), має зручний інтерфейс і надає можливість оперативно отримувати офіційну державну статистичну інформацію з наборів даних Держстату, розміщених на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (наразі доступна інформація з 2015 р.).

Офіційна державна статистична інформація згрупована за темами (галузями статистики) – ВВП, населення, ринок праці, ціни, промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля та інші, які відображаються в головному меню. Простий інтерфейс дозволяє швидко візуалізувати обрану інформацію.

Додаток працює на ОС Android і безкоштовно доступний для завантаження за посиланням.

Читати далі

В Україні

Заклади охорони здоров’я неефективно використовують бюджетні кошти – Мінфін

Опубліковано

on

За оперативними даними, станом на 1 жовтня 2020 р. залишки коштів на рахунках 2220 закладів охорони здоров’я, які надають послуги за програмою медичних гарантій, становлять понад 10 млрд грн, що може свідчити про неефективне використання ними бюджетних коштів.

В 4 медзакладах залишки на рахунках перевищували 100 млн гривень.

В 14 закладах залишки на рахунках становили від 50 до 100 млн грн.

Майже половина закладів охорони здоров’я (1012 закладів) мали залишки коштів на рахунках у розмірі від 1 до 10 млн грн. Загальна сума залишків на рахунках цих закладів становила 3 795,7 млн грн.

«Мінфін закликає до максимально ефективного використання коштів. Кожна гривня бюджетних коштів має працювати в інтересах громадян у максимально ефективний спосіб. Враховуючи заплановане збільшення бюджетних видатків на сферу охорони здоров’я до 5% ВВП до 2023 року, Міністерство фінансів очікує від всіх розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я, щоб вони максимально ефективно використовували кожну гривню коштів платників податків. Пацієнти мають знати, що держава про них піклується», – наголосив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Водночас Міністерством охорони здоров’я не використовуються кошти, які знаходяться на рахунках відомства станом на 1 грудня 2020 р. – 20,9 млрд гривень, що свідчить про неефективне використання ними бюджетних коштів.

Ознайомитися з детальною інформацією про залишки коштів на рахунках медичних закладів можна за посиланням.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram