Connect with us

В Україні

Невиконання судових рішень – епідемія гірша, ніж коронавірус

На міжрегіональній онлайн-конференції приватних виконавців України Асоціація приватних виконавців прийняла резолюцію щодо законодавчих змін у сфері виконання судових рішень.

У ній зазначається, що невиконання судових рішень в Україні – епідемія гірша, ніж коронавірус.

У 2019 році підлягало стягненню за рішеннями судів 796,8 млрд грн боргів, з чого реально виконано мізер – лише 20,7 млрд грн, тобто 2,7 %. Ідеться про невиплачені зарплати, аліменти, компенсації, кредиторську заборгованість десятків і сотень тисяч фізичних і юридичних осіб.

Для багатьох громадян, які роками добивалися справедливості, реформа виконавчого провадження 2016 р., яка делегувала частину повноважень із виконання судових рішень приватним виконавцям, стала останньою надією. У середньому приватний виконавець стягує боргів в 5,3 рази більше, ніж виконавець державний. У 2019 р. 213 приватних виконавців реалізували майна більше, ніж 4 472 державних виконавців (754 млн. грн проти 725 млн. грн).

Водночас, замість того, щоб розвивати реформу, Міністерство юстиції намагається її згорнути та непрозоро готує законодавчі зміни, не залучаючи експертів, професійну спільноту, ігнорує пропозиції донорів, які ґрунтуються на європейському досвіді.

Відомі положення майбутнього законопроекту суперечать логіці реформ і знищують професію приватного виконавця.

У зв’язку з цим та з метою підвищення ефективності виконання судових рішень в Україні, Міжрегіональна онлайн-конференції приватних виконавців України запропонувала Міністерству юстиції України:

  • розпочати відкритий діалог стосовно нового законодавства про виконавче провадження;
  • залучити до обговорення всі зацікавлені сторони, представників виконавчої і судової влади, банківської спільноти, науковців, міжнародних донорів, ЗМІ;
  • розпочати діалог з обговорення концептуальних засад нового законодавства, викладених у документі «5 кроків до ефективного виконання судових рішень. Концептуальні засади законопроекту «Про виконавче провадження»;
  • у подальшому суспільному діалозі спиратися на положення законопроекту, який розроблявся на платформі Проекту Європейського Союзу «Право-Justice»;
  • у якості першого кроку такого прозорого діалогу – провести найближчим часом круглий стіл щодо ситуації у сфері виконання судових рішень і концептуальних засад законодавчих змін у цій сфері.

В Україні

Мін’юст та Офіс Генпрокурора скоординували зусилля для притягнення РФ до відповідальності

Заступник Міністра юстиції – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини та заступник Генерального прокурора підписали Меморандум про співробітництво.

Метою Меморандуму є посилення співпраці між двома органами для притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності за порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права внаслідок збройної агресії.

Основний акцент в активізації спільної роботи буде зроблено на формуванні доказової бази та наданні інформаційно-правової підтримки у ході представництва інтересів України у міжнародних судових органах, зокрема ЄСПЛ.

«Протягом декількох років органи прокуратури залишалися нашим надійним партнером і ми очікуємо, що запроваджені ініціативи дозволять цій співпраці перейти на якісно новий рівень», – зазначив заступник Міністра юстиції Іван Ліщина.

Наразі у провадженні ЄСПЛ знаходиться 5 міждержавних справ України проти Росії. Протягом 6 років збройної агресії органи прокуратури передали Уповноваженому у справах ЄСПЛ 17 томів матеріалів. Ці документи склали основу доказової бази, що використовується Україною під час підтримання у Європейському суді з прав людини заяв проти РФ.

Цього року Департамент направив інформацію щодо виявлення російського озброєння на території Луганської області та катування і вбивств цивільного населення в Донецькій області.

Читати далі

В Україні

На порталі цифрової освіти з’явиться курс з онлайн-розрахунків

Національний банк України та Міністерство цифрової трансформації уклали Меморандум про співпрацю у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій, розвитку інформаційного суспільства, цифрових навиків та прав громадян.

Один із важливих напрямів співпраці – це розвиток цифрових навиків громадян, який під час карантину набув ще більшого значення. У межах співпраці Мінцифри та НБУ планують запустити навчальний курс для українців на порталі Дія. Цифрова освіта. Під час курсу розкажуть все про платіжні картки, платежі за допомогою смартфона та «розумного» годинника, платежі онлайн в Україні та за її межами, кредитні ліміти та безпеку розрахунків в Інтернеті.

«Меморандум допоможе, у тому числі, вдосконалити систему верифікації та ідентифікації громадян і бізнесу, а також спростити наявні для цього механізми та створити більш сучасні. Зокрема, це стосується е-резидентства. Цей інструмент дасть можливість іноземцям офіційно вести бізнес в Україні дистанційно. Також ми будемо разом розвивати інструменти, які дозволять поширити практику дистанційного підписання угод у фінансовій сфері», – зауважив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Ще один спільний пріоритет – сприяння переведенню розрахунків у всіх сферах державного сектору економіки в безготівкову форму.

Читати далі

В Україні

Запущено демонстраційну версію онлайн-реєстрації ТОВ

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» запустило демонстраційну версію онлайн-реєстрації ТОВ.

«Цей сервіс є сучасною електронною послугою у форматі “запитання-відповідь”, містить підказки та генерує всі документи, необхідні для державної реєстрації ТОВ. Тепер в цьому можуть переконатися усі охочі, оскільки на порталі «Онлайн будинок юстиції» запрацювала демонстраційна версія сервісу онлайн-реєстрації ТОВ», – зазначив перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець.

Ті, хто обирають між «паперовою» та «електронною» реєстрацією ТОВ, відтепер можуть не лише побачити, як виглядає відповідний онлайн-сервіс, а й перевірити його функціональність у тестовому режимі.

На відміну від повноцінного сервісу онлайн-реєстрації ТОВ, пропонована демоверсія не вимагає ідентифікації користувача з використанням кваліфікованого електронного ключа, що зумовлює втрату введеної користувачем інформації у випадку переходу з тестової на основну версію сервісу. Тому, якщо за результатами (чи в процесі) тестування Ви прийняли рішення зареєструвати ТОВ онлайн, спочатку потрібно авторизуватися у своєму персональному кабінеті на порталі «Онлайн Будинок Юстиції» і потім вводити відповідні дані.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.