Connect with us

В Україні

Невиконання судових рішень – епідемія гірша, ніж коронавірус

Опубліковано

На міжрегіональній онлайн-конференції приватних виконавців України Асоціація приватних виконавців прийняла резолюцію щодо законодавчих змін у сфері виконання судових рішень.

У ній зазначається, що невиконання судових рішень в Україні – епідемія гірша, ніж коронавірус.

У 2019 році підлягало стягненню за рішеннями судів 796,8 млрд грн боргів, з чого реально виконано мізер – лише 20,7 млрд грн, тобто 2,7 %. Ідеться про невиплачені зарплати, аліменти, компенсації, кредиторську заборгованість десятків і сотень тисяч фізичних і юридичних осіб.

Для багатьох громадян, які роками добивалися справедливості, реформа виконавчого провадження 2016 р., яка делегувала частину повноважень із виконання судових рішень приватним виконавцям, стала останньою надією. У середньому приватний виконавець стягує боргів в 5,3 рази більше, ніж виконавець державний. У 2019 р. 213 приватних виконавців реалізували майна більше, ніж 4 472 державних виконавців (754 млн. грн проти 725 млн. грн).

Водночас, замість того, щоб розвивати реформу, Міністерство юстиції намагається її згорнути та непрозоро готує законодавчі зміни, не залучаючи експертів, професійну спільноту, ігнорує пропозиції донорів, які ґрунтуються на європейському досвіді.

Відомі положення майбутнього законопроекту суперечать логіці реформ і знищують професію приватного виконавця.

У зв’язку з цим та з метою підвищення ефективності виконання судових рішень в Україні, Міжрегіональна онлайн-конференції приватних виконавців України запропонувала Міністерству юстиції України:

  • розпочати відкритий діалог стосовно нового законодавства про виконавче провадження;
  • залучити до обговорення всі зацікавлені сторони, представників виконавчої і судової влади, банківської спільноти, науковців, міжнародних донорів, ЗМІ;
  • розпочати діалог з обговорення концептуальних засад нового законодавства, викладених у документі «5 кроків до ефективного виконання судових рішень. Концептуальні засади законопроекту «Про виконавче провадження»;
  • у подальшому суспільному діалозі спиратися на положення законопроекту, який розроблявся на платформі Проекту Європейського Союзу «Право-Justice»;
  • у якості першого кроку такого прозорого діалогу – провести найближчим часом круглий стіл щодо ситуації у сфері виконання судових рішень і концептуальних засад законодавчих змін у цій сфері.
Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.