Connect with us

В Україні

Нові е-лікарняні 2023

Опубліковано

Які є види листів непрацездатності та що вони означають в Україні?

Лікарняний у 2023 році. Що зміниться в оформленні та виплатах із 1 січня. В Україні відбувається реформування окремих галузей медичних послуг для громадян. Лікарняні тепер у віданні Пенсійного фонду. Розповідаємо про види листків непрацездатності за лікарняним.

Читайте також: Не більше 10 днів на перевірку листків непрацездатності

Листок непрацездатності формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності ПФУ на підставі інформації медичного висновку (медичних висновків) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (наказ МОЗ України від 17.06.2021 р. №1234 «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності»).

Такий листок формується та надходить у кабінет страхувальника, з якими застрахована особа перебуває в трудових відносинах, на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Далі, дії щодо нього залежать від його різновиду, повідомляють у ПФУ. Листок непрацездатності може мати такі статуси: закритий, готово до сплати, помилково сформований, недійсний, оплачений.

Щоб ефективно працювати з листком непрацездатності, потрібно розуміти, що означає кожен такий статус.

Читайте також: 100% виплат за соцстрахуванням Пенсійний фонд здійснюватиме з 1 травня

«Закритий». Із дня свого формування (відкриття) в Електронному реєстрі листків непрацездатності лікарняний набуває статусу «закритий». По електронних лікарняних з таким статусом ще не можна нараховувати кошти. Він змінюється на «готово до сплати» через сім днів після дати:

  • закриття (закінчення строку дії медичного висновку) – для лікарняних по тимчасовій непрацездатності;
  • відкриття (початок строку дії медичного висновку) – для лікарняних по вагітності та пологах.

Протягом цих семи днів лікарі можуть вносити певні зміни.

«Готово до сплати». Статус, який вказує на те, що страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. По електронних лікарняних з таким статусом, роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до Фонду. «Помилково сформований».

Помилкового статусу листок непрацездатності набуває, коли медичний висновок, на підставі якого його було сформовано, створено з помилками. Протягом семи днів лікар може коригувати діагноз, на підставі якого буде створено новий е-лікарняний. Старий із неправильними чи некоректними даними отримає статус «Помилково сформований». Він не передбачає виплат застрахованій особі.

«Недійсний». Е-лікарняний, створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним, отримує позначку «недійсний».

«Оплачений». Статусу «оплачений» е-лікарняний набуває після того, як страхувальнику на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат застрахованій особі.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.