В Україні
Новий конкурс на посаду керівника Бюро економічної безпеки
У ВРУ пропонується достроково припинити повноваження першого заступника та заступників директора БЕБ і переформувати склад та зміст вимог до діяльності конкурсної комісії.
Також, пропонується внести зміни до деяких законів України щодо першочергових заходів із реформування Бюро економічної безпеки України. Відповідний законопроект зареєстровано на сайті Ради.
Читайте також: Перезавантаження БЕБ. Спроба № 2
«В останні пів року БЕБ перебуває без постійного керівника. Відхилення від плану використання коштів, відсутність розуміння бюджетних процесів призвели до неналежного управління коштами розпорядником протягом року. Як наслідок, у вересні 2023 року чергове тимчасове керівництво просить уряд та парламент збільшити видатки до кінця бюджетного року на 312 млн грн», – пояснюють ініціатори законопроекту.
Документом, зокрема пропонується включити до складу конкурсної комісії три особи, визначені Кабінетом Міністрів України; чотири особи, котрих визначає Кабмін на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх трьох років до дня завершення строку повноважень директора БЕБ або до дня дострокового припинення його повноважень надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сферах економіки та права. Окрім того, пропонується, щоб Міністерство закордонних справ України визначало перелік таких міжнародних та іноземних організацій не пізніше ніж за три місяці до завершення строку повноважень директора БЕБ або протягом трьох робочих днів із дня дострокового припинення його повноважень.
Читайте також: Не все так погано у нашому домі. Навіть якщо говорити про суди
Як передбачається законопроектом, зазначені міжнародні та іноземні організації погоджуватимуть пропозицію спільного списку кандидатів до складу конкурсної комісії у складі не менше п’яти осіб. Рішення про визначення членів конкурсної комісії прийматимуть на відкритому засіданні уряду. Згідно з документом, конкурс на зайняття посад у Бюро економічної безпеки передбачатиме:
1) складання анонімного кваліфікаційного іспиту (тестування) з використанням комп’ютерної техніки з метою виявлення рівня знань та умінь у застосуванні закону;
2) проходження тестування на загальні здібності;
3) виконання практичного завдання;
4) проведення співбесіди з метою виявлення відповідності працівника вимогам професійної компетентності, рівня спеціальних знань та умінь та доброчесності.
Підготував Артем Дмитренко,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України