Connect with us

В Україні

Новий розрахунок стягнень за забруднення земель удвічі збільшить суму відшкодування

Опубліковано

Державна екологічна інспекція підготувала проект наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про внесення Змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства», яким запроваджується нова методика розрахунку грошових стягнень за шкоду від забруднення земель.

Нова методика встановлює єдині вимоги щодо розрахунку розмірів шкоди від порушень та визначає нові підходи до визначення коефіцієнту забруднення ґрунтів.

Як повідомив Голова Держекоінспекції Андрій Мальований, у випадках сильного та особливо сильного забруднення (якщо концентрація забруднюючої речовини у кілька разів перевищує гранично допустиму та істотно впливає на біологічну продуктивність ґрунту і його властивості), розмір відшкодування збільшиться у 4-6 разів.

За середнього рівня забруднення (якщо перевищення гранично допустимої концентрації незначне і не призводить до помітних змін), розмір відшкодувань збільшиться в 2-3 рази.

У цілому за рік нова методика дозволить збільшити суму відшкодувань удвічі. У 2019 р. Держекоінспекція пред’явила претензій на відшкодування збитків від забруднення земель на суму 1 мільярд 157 тисяч гривень. Якби розмір шкоди розраховували за новою методикою, ця сума склала б 2 мільярди 315 тисяч гривень.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.