Connect with us

В Україні

Оподаткування операцій з об’єктами нерухомості, спорудженими в майбутньому

Державна податкова служба опублікувала Інформаційний лист «Особливості оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» № 5/2022.

Читайте також: Квадратні метри по-новому: як змінить ринок нерухомості новий закон?

Роз’яснення, викладені у цьому листі, присвячені новелам Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» від 20 вересня 2022 р. № 2600-IX (норми Закону набрали чинності 10 жовтня 2022 р.), яким зокрема, передбачено:

  • звільнення від сплати ПДФО операцій із продажу житла та інших об’єктів будівництва, у тому числі незавершених, якщо майнове право на них зареєстровано на користь покупця та за них сплачено хоча б частково. ПДФО сплачуватиметься з різниці між сумами купівлі та продажу;
  • запровадження касового методу (податок нараховується лише за наявності джерела для його сплати) для визначення податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з першого постачання житла (об’єктів житлової нерухомості), неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості, в т.ч. замовниками та девелоперами будівництва;
  • включення до переліку операцій з «першого постачання житла» також операції з купівлі-продажу неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості.
Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.