Connect with us

В Україні

Особливий статус поза членством у НАТО

Дата публікації:

Народні депутати звернулися до США про надання Україні особливого статусу поза членством у НАТО.

Про це в інтерв’ю LB.ua розповіла екс­представниця уряду в парламенті, депутат фракції «Слуга народу» Ірина Верещук. «Я завжди вважала, що ми повинні рухатися в НАТО. Я завжди вважала і вважаю, що таку перспективу ми маємо… Звісно, зараз ми стукаємо в поки що замкнені двері. Утім це не означає, що немає перспективи. Я прихильник парадигми руху в НАТО крок за кроком, але неухильно. Ми повинні шукати всі можливості й робити всі кроки, нехай маленькі, які нам дозволять наблизитися до НАТО», — заявила вона.

Верещук вважає, що сьогодні діалог України з альянсом став набагато предметнішим, ніж був у попередні 5 років.

«Ми робимо багато, щоб практично бути наближеними до НАТО. Нещодавно в парламенті з колегами з інших фракцій ми підписали лист, в якому просимо США розглянути можливість надання Україні особливого статусу поза членством у НАТО. Ми мали таку можливість у 2014, потім у 2016 році. І зараз знову маємо можливість отримати статус основного союзника поза НАТО», — допускає вона. За її словами, Конгрес США може розглянути звернення України і надати такий статус поза членством у НАТО. «Що це нам дасть? Це нова програма співпраці. Звичайно, це не гарантує втручання в наш військовий конфлікт, але все ж це величезний крок. Це буде сигнал для Російської Федерації. Адже йдеться про можливість постачань нам летальної зброї, розширення фінансової співпраці», — пояснила депутатка.

Нагадаємо, 3 грудня Рада закликала парламенти країн­-членів НАТО ініціювати прискорення отримання Україною плану дій щодо членства в НАТО.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Держгеокадастр підтримує законопроект № 2194

Опубліковано

on

Цього тижня Верховна Рада планує розглянути у другому читанні проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Держгеокадастр підтримує цю законодавчу ініціативу.

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко закликав народних обранців підтримати земельну децентралізацію.

«Це документ, який ще більше поглибить земельну децентралізацію та зробить громади на місцях сильнішими. Завдяки його ухваленню відбудеться передача у розпорядження ОТГ ще більшої кількості земельних ресурсів, зокрема, лісового та водного фонду (крім земель, необхідних для потреб держави)», — зазначив Роман Лещенко.

Це стане логічним доповненням до передачі 2 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення, яку Держгеокадастр розпочав на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського від 15 жовтня 2020 року та постанови Уряду від 16 листопада 2020 року.

Разом із новими повноваженнями на місця передається і відповідальність: функції контролю за нецільовим використанням та самовільним зайняттям земель.

Також законопроект № 2194 дозволить провести ще більш глибоку дерегуляцію Держгеокадастру. Зокрема, буде скасовано земельну експертизу, низку дозволів та непотрібних довідок, забезпечено прозору систему земельних відносин. Крім того, Держгеокадастр остаточно втратить свої надповноваження щодо розпорядження землями. Це лише частина того, що стане реальністю після прийняття цього документа.

«Я вважаю, що законопроект № 2194 — це нова земельна Конституція, яка знищить залишки корупційних ризиків у Держгеокадастрі та поверне землі у розпорядження народу. Тому хочу закликати всіх народних обранців підтримати цей законопроект та вдруге виконати свою історичну місію. Це право у місцевих громад забрали майже 20 років тому, а сьогодні ви можете своїм рішенням його повернути», — резюмував Голова.

Читати далі

В Україні

Збільшився прожитковий мінімум

Опубліковано

on

Відповідно до ст. 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 грудня збільшився прожитковий мінімум на одну особу – з 2 118 до 2 189 грн.

Також зріс прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення:

– для дітей віком до 6 років – 1 921 грн;

– для дітей віком від 6 до 18 років – 2 395 грн;

– для працездатних осіб – 2 270 грн;

– для осіб, які втратили працездатність – 1 769 грн.

Читати далі

В Україні

Поширення COVID-19 у світі й в Україні можна відслідковувати онлайн

Опубліковано

on

Головним ситуаційним центром України (в Апараті Ради національної безпеки і оборони України) створено електронну карту поширення захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 у світі та в Україні.

На карті щодня оновлюються статистичні дані щодо лабораторно підтверджених випадків захворювання, кількості хворих, кількості тих, хто одужав, кількості померлих, кількості підозр стосовно ймовірного інфікування в Україні.

Також наводиться інформація про лабораторно підтверджені випадки захворювання, кількість хворих, кількість тих, хто одужав, та кількість померлих у світі.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram