Connect with us

В Україні

Особові картки 200 000 держслужбовців уводять в одну ІТ-систему

У тестовому режимі запрацювала єдина ІТ-система з управління персоналом «PoClick», яка охопить понад 200 тисяч державних службовців.

«Система PoClick замінить купу обтяжливих кадрових процедур – вони будуть автоматизовані. Держслужба має бути ефективною, а працевлаштування – простим і зручним», – заявив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Національне агентство з питань державної служби тестує систему й наповнює її необхідною інформацією – почали з особових карток співробітників та базових HR-процедур.

До кінця поточного року до проекту долучаться Міністерство фінансів і Міністерство цифрової трансформації, з 2020 р. за системою «PoClick» працюватимуть держслужбовці всіх міністерств, а згодом – і всіх державних органів в Україні.

В Україні

Податкові органи відповідатимуть матеріально за діяння своїх посадових осіб

Міністерство фінансів України роз’яснило новації щодо ключових змін, які запроваджуються прийнятими Верховною Радою України у другому читанні та в цілому законопроектами «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» № 1209-1 та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» № 1210.

Як повідомляє прес-центр Мінфіну, запровадження нових стандартів сприятиме вдосконаленню процедури адміністрування податків та зборів, дотриманню принципу справедливості оподаткування, підвищить іміджевий рівень України у міжнародних відносинах.

В частині адміністрування податків зазначеними законопроектами:

 • запроваджено в межах Податкового кодексу України принцип винної відповідальності платника податку за податкові правопорушення;
 • визначено вимоги щодо вмотивованості рішення контролюючих органів про накладення штрафів;
 • закріплено перелік податкових правопорушень контролюючих органів. Серед них – недотримання процедури реєстрації платників податку чи порушення у сфері відшкодування ПДВ;
 • закріплено матеріальну відповідальність податкового органу за неправомірні діяння його посадових осіб та безвинну відповідальність контролюючих органів тощо.

В частині місцевих податків і зборів:

 • запроваджено уніфіковану форму інформації щодо ставок та пільг за всіма місцевими податками і зборами та порядку надання її органами місцевого самоврядування до контролюючих органів;
 • скасовано обов’язок органів місцевого самоврядування щодо щорічного прийняття рішень про встановлення місцевих податків і зборів;
 • скасовано пільги по платі за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території населених пунктів на лінії зіткнення;
 • скасовано для платників І – ІІІ групи єдиного податку звільнення від сплати земельного  податок у разі провадження діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Окрім того, згаданими нормативними актами внесено зміни до норм. Що стосуються податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств, рентної плати тощо.

Читати далі

В Україні

Цифровій грамотності навчатимуть за допомогою освітніх серіалів

Запрацювала у тестовому режимі Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності.

Відтепер кожен має безкоштовний доступ до цифрової освіти. Для навчання цифровій грамотності обраний інноваційний формат – освітні серіали.

Наразі, на онлайн-платформі доступні три освітні серіали:

 • базовий серіал із цифрової грамотності;
 • серіал із цифрової грамотності для вчителів;
 • серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей».

Поступово на онлайн-платформу додаватимуться нові освітні серіали. Планується запустити спеціалізовані та нішеві курси для підприємців, lifestyle курси, курси нових цифрових професій.

На онлайн-платформі є тест на загальну цифрову грамотність, який допоможе визначити можливі прогалини в знаннях. Також після кожної серії освітнього серіалу передбачене тестування, а після перегляду всіх серій освітнього серіалу, за результатами фінального тестування – видається електронний сертифікат.

Читати далі

В Україні

75% податку на доходи фізичних осіб має лишатися в скарбниці Києва

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків погоджено проект звернення до Верховної Ради України щодо справедливого розподілу податку на доходи фізичних осіб для столиці.

Як зазначив ініціатор проекту рішення депутат Київради Олександр Пабат – «…не вистачає місць для дітей у школах і садочках, більшість навчальних закладів потребують реконструкції та модернізації. Є чимало проблем із транспортною інфраструктурою, приміром, за останні роки кількість муніципального транспорту знизилась на 10%. Місто потребує нових станцій метрополітену. Але столиця не може швидко вирішувати ці проблеми через брак коштів. А тут ще й більшу частину ПДФО ми мусимо віддавати державі, замість того, аби розвивати столицю. Загалом, наразі право киян на використання податку на доходи фізичних осіб, сплаченого на території міста, суттєво обмежується положеннями чинного Бюджетного кодексу порівняно з іншими територіальними громадами. Ми пропонуємо виправити цю несправедливість».

У зв’язку з цим, Київрада звернеться до Верховної ради України з вимогою визнати чинні положення Бюджетного кодексу, що стосуються формування доходів м. Києва від розподілу податку на доходи фізичних осіб, дискримінаційними та неприйнятними, і внести в них відповідні зміни – у місті має залишатися 75% доходів від ПДФО (зараз 40%).

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.