В Україні
Паспорти в Україні хочуть оформляти по-новому
Як ми повідомляли, в Україні можуть змінитися правила видачі паперових паспортів, однак це не означає, що їх остаточно скасують. Зміни стосуватимуться російської мови в українських офіційних документах.
Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у коментарі для ТСН.ua. Він розповів про зміни, які стосуватимуться паспортів українців. Кремінь нагадав, що зараз в Україні чинні й IDпаспорт, і паспорт у вигляді книжечки. «Я оприлюднив річний публічний звіт, як це передбачено законом. Згадав про те, що є проблема зі зразками паспортів», – сказав Г. Кремінь. За його словами, в цьому звіті була рекомендація Кабміну внести зміни до порядку оформлення й видачі паспорта громадянина України та скасувати вимогу внесення відомостей російською мовою на другій сторінці паспорта. Це стосується саме документів зразка 1994 року (у формі книжечки). Кремінь наголосив, що російська мова в паспорті Украни не відповідає Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Читайте також: Понад 58 млн грн на закордонні паспорти для біженців
Чи можуть скасувати паспорти-книжечки
Мовний омбудсмен наголосив, що наразі в Україні не йдеться про те, що біометричні та паспорти у формі книжечки, які є на руках у населення, будуть визнані недійсними.
Як прозвучало, в Україні є випадки, коли громадяни через релігійні переконання та за рішенням суду отримують паспорти-книжечки, які досі оформлюють російською мовою на другій сторінці документу. «Тобто, якщо паспорт-книжечка буде видаватися, то відомості треба вносити туди тільки українською. Закон передбачає внесення відомостей про громадянина в різні документи лише державною мовою», – резюмував Уповноважений із захисту української мови.
Читайте також: Англійська – мова міжнародного спілкування в Україні
Водночас, мовний омбудсмен не став прогнозувати, коли до паспортів-книжечок вноситимуться дані лише українською мовою. Він наголосив, що це мало статися ще 2019 року, коли набув чинності закон про мову. «Але про нові зразки паспортів не йдеться, про заборону і скасування», – пояснив Тарас Кремінь.
Джерело: Юридичний вісник України